Itt találod az összes cikket a „borverseny” témában!
A kalocsai borászat régebbi múltra tekint vissza, mint hinnék! Hagyományai azonban másfél évszázada megszakadtak, így a mai borászat a családi hagyományokból, a borászok szakmai ismeretek iránti érdeklődéséből és újító, kezdeményező készségéből épült újjá, és vált mozgalommá az utóbbi évtizedben. Az idei borversenyen olyan különlegesség is bemutatkozott, amelyről talán még nem is hallottak!
A március 11-én tartandó borversennyel egybekötött találkozóra idén először vidékről is várják a nevezőket!
A zsűri 29 szakmári és környékbeli nem hivatásos borász 45 bormintáját kóstolgatta, majd pontozta.
A Borversenyre 56 termelő, 247 mintával nevezett be. Három nagy aranyérem, 77 arany, 121 ezüst, 41 bronz és öt oklevél elismerés született.
A Hajós-Baja Borvidékről az Umenhoffer Pince három bora is bronzdiplomát szerzett.
„Eljött annak az ideje, hogy nincs olcsó szőlő és nincs olcsó bor, ezt meg kell értenie a végpontoknak, a multi kereskedelmi láncok tulajdonosainak is.”
A kevésbé elismert borok készítői sem búslakodtak, a szakmári VII. Kistérségi Borverseny közös vacsorával, nótázással, baráti beszélgetésekkel, a borkészítés fortélyainak egymás közötti megosztásával zárult.
Pár nap, és új borszaküzlet nyílik városunkban, ahol lehetőségünk lesz szemrevételezni, válogatni a könnyed, friss üde fehér és rozéborok, valamint az érlelt, fahordós tételek közül, melyeket a szőlőmunkától a palackozásig a Galántai család végez. (X)
Ugyan alföldi borok versenyeztek, de kitűnő, hagyományos és világfajtákat felvonultató vörösborok is az ítészek poharába kerültek.
Ünnepélyes keretek között, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés akasztói ülésén adták át a megyei borok és pálinkák rangos versenyén elért eredményekért járó díjakat.
Nyolcadszor szervezték meg a találkozót, az öttagú zsűri döntése alapján négy kategóriában hirdettek eredményt, a vándordíj sorsáról közönségszavazatok döntöttek: a Kovács László fazekasmester készítette, díszes kancsó Horváth Róberthez került.
Nyolcadszor tartják meg a kalocsai műkedvelő borászok éves seregszemléjét.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat által meghirdetett versengést az hívta életre, hogy térségünk az ország egyik legnagyobb szőlőtermelő vidéke, kiváló borok és pálinkák szülőhazája, mely tradíciót támogatni szükséges és érdemes.
Jó évjáratnak mutatkozik a tavalyi – erre utal az is, hogy öt év után újra a borvidék zászlósborával, cabernet sauvignon borral locsolhatták Szent Orbán szobrát.
Jó volt a 2017-es évjárat, egyes szőlőfajtákból kiváló borok születtek, amelyek iránt bel- és külföldön egyaránt nő a kereslet.
„Gyümölcsös” borokban a Kunsági Borvidék borvidék a legismertebb, legelismertebb.
Az idén kilencedik alkalommal megtartott bálra Kiskunhalasról, Kiskőrösről és Bajáról is érkeztek a jogvégzett vendégek és partnereik, hogy a színvonalas rendezvényen együtt, jókedvűen búcsúztassák a telet.
Visszatérő keménymag, szélesedő versenymezőny.
A 2015-ös évjárat összehasonlíthatatlanul jobb, mint az egy évvel korábbi. Ez volt több borász zsűritag véleménye, miután befejeződött a huszadik alkalommal megrendezett Kiskőrös Városi Borverseny.