Itt találod az összes cikket a „közmeghallgatás” témában!
Maroknyi érdeklődő vett részt a kalocsai Cigány Nemzetiségi Önkormányzat idei közmeghallgatásán, amelyen Sztojka István beszámolt az önkormányzat éves tevékenységéről majd a jelenlévő illetékesek meghallgatták a megjelentek kéréseit, kérdéseit, észrevételeit.
Mindazokat várják, akik a Paksi Atomerőmű és a kapcsolódó létesítmények társadalmi kontrolljának menetére, a TEIT működésére, a Társulás rendelkezésére álló források felhasználására kíváncsiak, vagy javaslattal kívánnak élni.
Aki a fórumon fogalmazott meg kérdést, kérést, nem járt rosszul, ugyanis a polgármester a probléma fölvetését követően a helyszínen utasította a Vagyonkezelő Kft. és a Városüzemeltetési Osztály vezetőjét a panasz kivizsgálására és ha az megalapozott, annak orvoslására.
A 2023. év költségvetési, pénzügyi szempontból különösen nagy kihívások elé állította az önkormányzatot és az intézményrendszert.
A nemzetiségi kisebbségeink önkormányzatai is a következő időszakban tartják meg évi rendes közmeghallgatásukat.
A cigány kisebbség elöljárói mellett a városi vezetőség is képviselteti magát, és válaszolnak a megjelentek kérdéseire, meghallgatják kéréseiket, javaslataikat.
A kalocsai képviselő-testületet és a városvezetést ért több éles kritikát megfogalmazó hozzászólás mellett több elismerő, dicsérő észrevétel is elhangzott.
December 8-án tartották Kalocsa város idei rendes közmeghallgatását, amelyen a megjelentek meghallgatták a polgármester beszámolóját – benne az idén zárult projektekkel és a jövő évre tervezett fejlesztésekkel, majd 11 hozzászóló fölvetéseire válaszoltak az illetékesek.
A TEIT évente egy alkalommal a szélesebb nyilvánosság előtt, közmeghallgatás formájában is beszámol az elmúlt évi tevékenységéről, működéséről, és ennek apropóján a két nagy cég is tájékoztatja a szélesebb nyilvánosságot az elmúlt 12 hónap eseményeiről, jövőbeni terveiről.
Szűk egy hónapja maradt a lakosságnak, civil szervezeteknek a kérdéseiket, észrevételeiket, javaslataikat összegyűjteni.
A TEIT továbbra is működteti az önálló háttérsugárzási ellenőrzési pontjait, amely az atomerőműtől független eredmények mérését teszi lehetővé. A sugárzási adatok a TEIT honlapján követhetők nyomon.
A polgármester időigényesnek, de nem megkerülhetőnek nevezte, hogy mindenki szabadon elmondja a véleményét, közvetlenül is kérdést intézzen a város vezetéséhez, ugyanakkor a meglévő elektronikus felületeket is erősen ajánlotta a problémák gyors közvetítésére.
2021. november 25-én dr. Filvig Géza, a TEIT elnöke, illetve Gáncs István alelnök beszámolókkal nyitják a Társadalmi Ellenőrző Információs és Településfejlesztési Társulás soron következő közmeghallgatását.
Kivételes alkalom, hogy az önkormányzati képviselő-testület ülésén bárki felszólalhat. Akinek javaslata, észrevétele, kérdése van a város ügyeivel kapcsolatban, ne hallgassa el!
„A közterület-felügyelet, a városgazda szolgálat, nem utolsó sorban a szemléletformálás, a lakossági hozzáállás eredményeként a hulladék- probléma nagysága némiképp csökken.”
Kalocsa Város Cigány Nemzetiségi Önkormányzata a Hősök útjai Roma Közösségi Házban várja a lakossági észrevételeket.
Dunaföldvártól Foktőig négy helyszínen – a dunaföldvári, a dunaföldvár-solti, a révbéri kanyarulatban, a madocsai átmenetben és a barákai szűkületben a mederben 30 változtatást végeznének el.
A Kalocsai RNÖ október 16-án, pénteken délután tartotta évi rendes közmeghallgatását, amelyen Sztojka István elnök beszámolt az önkormányzat éves tevékenységéről. Az alkalmon részt vett és szólt a szerény létszámú megjelentekhez Filvig Géza polgármester is.
Hétfőn 11 órakor kezdődött a Városháza kis házasságkötő-termében tartott találkozó, amelyen a Bács-Kiskun Megyei Cigány Önkormányzat elnöke, Horváth Szilveszter beszámolt az önkormányzat tevékenységéről és gazdálkodásáról. A közmeghallgatáson Rideg László, a megyei közgyűlés elnöke is felszólalt, később kérdések és személyeskedő hangoktól sem mentes hozzászólások hangzottak el.
Egyebek mellett Horváth Szilveszter elnök beszámolóját hallhatják a résztvevők az önkormányzat 2020. évi munkájáról.
Tihanyi Tiborné: A városban kihelyezett ruhagyűjtő konténerek ajtaját felfeszítik, majd a ruhák kiválogatása után a maradékot szétdobálva hátrahagyják.
Filvig Géza: „Nyilvánvalóan az uszoda karbantartása kellő gondosságával kapcsolatban is van bennem kérdőjel, mert ezekkel a dolgokkal azért kellett volna foglalkozni.”
A felvetett problémák alapvetően nem voltak ismeretlenek az egy kivételével ellenzéki képviselők nélkül megtartott fórum tagjai és a vezető köztisztviselők előtt.
A közmeghallgatáson a jelen lévő lakosok és szervezetek képviselői kérdéseket tehetnek fel a helyi döntéshozóknak, amelyre kötelesek is válaszolni.
A lényegében újraválasztott önkormányzat az ez évi munkájáról is beszámol, emellett várja az észrevételeket, panaszokat, kéréseket és kérdéseket.
Bálint József polgármesternek a közmeghallgatáson elmondott beszámolójából derült ki a fönti örömhír. Kifejezetten kívánkozott a szilveszteri kínálatunkba e hír, hiszen már az ülésteremben is élénk derültséget keltett, pedig komoly dolgokról, a városüzemeltetés 2018-ban elvégzett feladatairól volt szó.
A befejezett beruházásoknál még nagyobb várakozással tekint a következő évekre a városvezető.
Megtartotta éves közmeghallgatását a Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás (TEIT).
A 444 utánament a közmeghallgatáson elhangzott, a Kalocsára tervezett orosz kulturális kirendeltség létesítéséről szóló híreknek, és csütörtök este publikált cikkük szerint mást talált, mint amiről a nyílt plénum és a kamerák előtt a polgármester szólt.
Nem teljesen világos, hogy mire utalt a felszólaló a közmeghallgatáson, amikor arról beszélt, hogy „megalakult az ÖKE-egy-pont-kettő”, de a polgármester azért a legjobb tudása szerint válaszolt – Bálint József nem jött zavarba: inkább a nagyobbik kormányzópárt mentális képességeibe vetett bizalom oldaláról közelített az talányos fölvetéshez. A jelek szerint vagy az összes jelölt fideszes lesz, vagy nem. De az egyik biztos! Mármint az, hogy igen, vagy nem,mert lehet, hogy egy „fideszes” jelölt se lesz, ahogy az is, hogy Bálint József sem lesz érintve benne…
– erről beszélt legalábbis a polgármester a közmeghallgatáson egy Kalocsára látogatató ukrán csoport vegyes érzelmektől kísért látogatásának történetével összefüggésben.
Sok izgalmas téma közt a Szentháromság tér és a paksi bővítés Kalocsát érintő fejleményei vitték a prímet a csütörtöki közmeghallgatáson. Az utóbbival kapcsolatos kétségekre válaszolva Bálint József kijelentette: megépül Paks II., megvalósulnak a hozzá kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések, köztük félig-meddig új elemként a laktanyában létesülő 2.800-3.500 szálláshelyről kijelentő módban szólt a polgármester – eddig ez utóbbit csak lebegtették.
Sem a Duna bal, sem annak jobb oldalán lévő településekről nem érkezett kifogás a tanulmánnyal szemben.
Kalocsa híd felöli oldalán nőhet a zajterhelés, de a levegőtisztaság értékei alapvetően nem változnak.
Szerény érdeklődés mellett zajlott múlt csütörtökön délután megtartott idei közmeghallgatás, amelyen számos örökzöld téma, köztük a közterületek, a zöldfelületek, városi fasorok, parkok és a temető állapota és a hulladékkezelés kérdései is szóba kerültek. Mások az állattartás helyi szabályairól, a Szentháromság-tér átalakításának részleteiről, a régészeti eredményekről kérdeztek.
Gépgyártó vállalkozók figyelem! A múlt csütörtöki közmeghallgatáson állt elő ajánlatával Varga János, fajszi feltaláló, aki találmányának prototípusa elkészítéséhez keres műszaki partnert. A használatos gépekkel szemben törődésmentesen, kevesebb terményszórással dolgozna a gép, amelyet kisüzemben is ideálisan használhatnának.
A szokottnál szerényebb helyszíni érdeklődés mellett, kevesebb felszólalóval zajlott múlt csütörtökön a kalocsai városházán az évi rendes közmeghallgatás, amelyen más témák mellett az uszoda egy éve zárult gépészeti fejlesztése, valamint a LED-lámpás közvilágítás-fejlesztési projekt kapcsán is sokat emlegetett Démász-ügy, az azzal összefüggésben az előző polgármester és az önkormányzat akkori energetikusa ellen született büntetőfeljelentés is terítékre került.
A rekorder kalocsai kukadíj és vízvezeték-mizéria aktuális kérdései mellett a zöldfelületek, közterületek állapotának és megóvásának örök slágertémái és a KalocsaKOM százmilliók is szóba kerültek a múlt csütörtöki közmeghallgatáson – Csupó Imre helyett Grősz József városában.
Csütörtökön tartották Kalocsa város idei közmeghallgatását, a szokásosnál kevesebb hozzászólóval és érdeklődővel, de ugyanolyan fajsúlyos témákkal.
A tavalyihoz hasonlóan az év utolsó hónapjában tartanak közmeghallgatást.
A Társadalmi Ellenőrző, Információs és Területfejlesztési Társulás (TEIT) történetének első önálló közmeghallgatását tartotta a kalocsai ÖKÖ Pont irodában június 24-én, pénteken 10 órától.
A paksi városházán május 3-án, kedden ülésezett a Társadalmi Ellenőrző Információs és Településfejlesztési Társulás, amely valószínűleg történetében először csak a félévi költségvetését fogadta el.
Legnagyobb izgalmakat a Kalocsa Szíve körül csapkodó vélemények hoztak az idei közmeghallgatáson kedden, ahol a polgármester is fontos bejelentéseket tett, energetikai célú és munkahelyteremtő beruházásokkal kapcsolatban is, valamint a város következő évre vonatkozó fejlesztési terveiről is szó esett.
A kedden délután öt órakor kezdődött testületi ülés keretében került sor az idei közmeghallgatásra a Városháza dísztermében, szokás szerint nagy érdeklődés mellett.
Kalocsa Város Önkormányzata december 1-jén, kedden 17 órától közmeghallgatást tart a városháza dísztermében, melyre minden kalocsai polgárt várnak.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.