Itt találod az összes cikket a „Lakatos György” témában!
A zenés áhítat keretében Händel, Haydn és Vivaldi egy-egy műve csendül majd föl. Vezényel: Gazda Péter.
A XXXII. Kék Madár Fesztivál mindhárom napjára jutott különleges komolyzenei csemege, de a választékban mindenki megtalálhatta az ízlésének valót. Az eredmény sem maradt el.
Míg 2023-ban 45 beteg gyermeket támogattak, idén 75 gyógyulásához nyújtanak segítséget.
Tegnap szedték össze a kitűzőpontokról az eddigi adományokat és a kékmadaras kitűzőkéért kapott összegeket, és az összesítésnél már a részeredmény is 1,2 millió forintos bevételt mutatott – tájékoztatott Lakatos György.
A kerek évforduló alkalmából rendezett pénteki ünnepséghez – három vendég fotókör meghívásával – fotóklubok találkozója is kapcsolódott. Köszöntőt mondott Simon Zoltán alpolgármester és Péjó Zoltán klubelnök. A Művelődési Ház folyosóin berendezett kiállítást Lakatos György fagottművész nyitotta meg.
E hét pénteken ünnepli a Dunatáj Fotókör fennállásának 20. évét, melynek keretében Fotóművészeti Napra invitálnak minden érdeklődőt. Az eseményen fellép a Kalocsa Kamarakórus, a Kalocsai Református Kórus és Lakatos György fagottművész is.
A hétfői sajtótájékoztatón a fesztiváligazgató a teljes programot bemutatta, és szólt az idei év néhány újdonságáról is.
Délelőtt a kalocsai iskolásoknak tartott előadásokat fagott szakos tanítványaival, délután Bősze Ádám könyvbemutatóján közreműködött Lakatos György fagottművész, a Kék Madár Fesztivál igazgatója múlt csütörtökön a Kamarateremben, a júniusi programsort immár nem csak a tanulóifjúság körében népszerűsítő Korai Kék Madár tavaszi alkalmainak keretében.
Szombaton több mint 60 lovag, illetve lovagjelölt érkezett az ország minden részéből, hogy Szent Miklós ereklyéje előtt tisztelegjen.
A Kék Madár Fesztivál idején Marton Éva más, halaszthatatlan elfoglaltsága miatt elmaradt rendezvényt vasárnap este tartották meg pótlólag a Kamarateremben, ahol a művésznővel Lakatos György fesztiváligazgató, fagottművész beszélgetett a mintegy száz fős közönség előtt.
Idén az eddigi legmagasabb összeg érkezett a Kék Madár Fesztivál programkavalkádja alatt, ugyanis 2023-ban az alapítvány 7 millió forinttal támogatja 46 beteg gyermek gyógyulását.
A díjátadót június 3-án délelőtt tarották a Kék Madár Fesztivál gyermekműsora után.
Kipakolták portékáikat a kézműves mesterek, szabadtéri játékok és arcfestés is várta a gyermekeket a mesekoncert előtt-és után egyaránt.
Zöld fészkéből felröppent a Kék Madár Kalocsán – Teltház valamennyi helyszínen
A Kék Madár Fesztivál idén 31. alkalommal kerül megrendezésre városunkban, ezúttal is rendkívül színes és gazdag programsorozattal színesítve a város életét.
Majdnem teljesen összeállt a program, amely idén is nagy durranásokat tartalmaz, széles rétegeket megszólítva, nem csak a komolyzene kedvelőit.
Új helyszín, ingyenes programok és kitűzővásár, nulladik nap jazz-maratonnal és fesztiválkórus nagy sikerrel – a főbb hívószavak, amelyek miatt nagyon különbözött a harmincadik Kék Madár Fesztivál az eddigiektől. Az újdonságok beváltak, így maradnak, illetve visszatérnek, az új helyszín pedig új igényt is szült: jön a kékmadaras napernyő!
A rekordbevétel vélhetően azt is igazolta, hogy a több helyszínen, legalább 500 Forint értékben vásárolható, büszkén viselt, az általános iskolások által készített Kék Madár kitűzők beváltották a hozzájuk fűzött reményeket.
A vásározók most jó időben várják az érdeklődőket. A mai program fél tizenegykor indul a sétálóutcában, és a Jezsuita templomban zárul. Délelőtt a Söndörgő Együttes ad népzenei koncertet, délután a Bikini áll közönség elé, este a Miskolci Szimfonikus Zenekar és a Debreceni Kodály Kórus közreműködésével hangzik el Beethoven IX. szimfóniája.
A rosszul időzített, de a meteorológusok által jól előrejelzett vihar miatt a színházban tartották meg tegnap, csütörtökön a fesztivál „nulladik” napi programjait. Itt a mai, első nap részletezett programja!
Itt a részletes csütörtöki program, az idei fesztivált a nemrégiben elhunyt édesapja emlékének szentelő Lakatos György fesztiváligazgató ajánlásával. Ráadás letölthető fesztiváli programfüzet!
A KIKK tárgyalójában tartott sajtótájékoztatón Lakatos György fesztiváligazgató Filvig Géza polgármesterrel, az együttműködő Kalocsai Innovációs és Közművelődési Központ igazgatójával, Zsikó Zoltánnal, valamint Réfy Miklós kuratóriumi elnökkel közösen ismertette az idei rendezvénysorozat programját és sajátosságait.
A kalocsai fagottművész zeneakadémiai hallgatói heteken belül tartandó diplomakoncertjük anyagából adtak ízelítőt. Egyúttal azt is megtudtuk, milyenek lesznek a Kék Madár Fesztivál jegyárai.
A kétévi online pótfesztiválok után újra a zene nagyszabású ünnepe lesz Kalocsán, mindezt a beteg gyerekekért. Nulladik napi jazz-gála, a komolyzenei kínálatban Haydn, Mozart, Beethoven és Mendelssohn művei, a gyerekprogramot az Eszterlánc Színház adja, a népzenét a Söndörgő együttes képviseli. A fesztivál műsorának húzónevei: Dés, Bikini, Sissi. Most először a Kék Madár Fesztiválkórus is fellép!
Lakatos György eljuttatta szerkesztőségünkhöz édesapja gyászjelentését, amelyet a leveléhez fűzött, szerkesztőségünkön keresztül Kalocsa lakosságához címzett gondolatai kíséretében adunk közre.
Ahogy Lakatos György és Gábor-Nagy Nóra előadásukkal délelőtt a gyerekeket varázsolta el, úgy délután a felnőtteket sem hagyta művészi élmény nélkül, ráadásként pedig találós kérdések, kívánságok hangzottak el.
A nemzeti ünnep alkalmából szervezett városi ünnepséget megelőző, és az azt követő napon is színes, közérdeklődésre számot tartó programok nyújtanak majd részben egyedülálló kulturális élményt a látogatóknak.
Az Egyházi Közművelődési Egyesület 19 év óta folytatja tevékenységét, és nem múlik el év, hogy hasonló témájú rendezvényeket ne szervezne.
Telefonos villáminterjújában a fesztiváligazgató a várható bevételekről, valamint a koncert lebonyolításának módjáról, a koncertlátogatás feltételeiről is beszélt portálunknak.
Ugyan a fesztivál online közvetítése idén elmarad, de a koncert valószínűleg már másnap, teljes egészében visszanézhető lesz a YouTube-on, és természetesen a Kalocsa TV is műsorára tűzi majd.
Az ajándék oklevél különlegessége, hogy azt megbecsülése kifejezéseként mások mellett dr. Filvig Géza hivatalban lévő, és valamennyi őt megelőző polgármester, valamint dr. Bábel Balázs érsek látta el kézjegyével.
Az egyik verzió szerint napközben veszik fel a műsort, és azt június 5-én, az esti órákban lehet megtekinteni, mások mellett a YouTube-on.
Két és fél millió a számlára, 350 ezer a gyűjtőgömbbe – a korábbi években pályázók közt osztják el a támogatásokra rendelkezésre álló forrást.
A hétfői közösségi médiás bejelentkezés során 2,5 milliós tiszta bevételről számolt be a fesztiváligazgató, amit portálunknak azzal egészített ki, hogy úgy az összeg, mint a nézettség még mindig nő, a végső elszámolás hétvégére várható.
A tegnap esti három és fél órás műsor alatt több, mint egymillió forintot gyűjtöttek. Az idei Kék Madár Fesztivál végleges eredményét hétfőn teszik közzé. A fesztivál teljes programja felvételről bármikor újranézhető!
Nem is Lakatos György lenne a fesztiváligazgató, ha belenyugodott volna, hogy a koronavírus járvány idén ellehetetlenítette a Kék Madár Fesztivált. Lehetetlen? Ugyan! Ő olyat nem ismer!
Nem hiányzott az idei kínálatból a népzene sem, erről Pogrányi Miki és Barátai gondoskodtak, bevezetőnek Ruszthi Hunortól kaptunk ízelítőt a magyar popzene örökzöldjeiből. A népzene hangjaira volt, aki táncra is perdült – amint az látható rövid videónkon, amelyen a fesztiváligazgató fagottművész is megszólal.
Délután köszönt el utolsó vendégétől Kalocsa legrangosabb kulturális fesztiváljának a főszervezője (és idén házigazdája is). Ekkor kértük, hogy értékelje az elmúlt hétvégét amolyan „lakatosgyurisan”. Örömmel tett ennek eleget.
Aki arra volt kíváncsi, hogyan hat egymásra a népdal, a cigányzene, a klasszikus zene és a jazz, az mindebből egy időben Szakcsi Lakatos Bélától meríthetett és egy életre szóló élményt kaphatott.
Összegyűjtöttünk egy-két információt, képet, videót a fellépő, kiállító művészekről.
Városunk nemzetközi színvonalú zenei fesztiváljának atyja a Kamarateremben, immár ötödik alkalommal tartotta meg két interaktív, rendhagyó énekóráját, ezúttal általános iskolás diákok számára. Kísérője a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, Gábor-Nagy Nóra zongoraművész volt.
Nemcsak közönséggel, hanem kékmadárral is tele volt a terem az idei Kék Madár Fesztivál nyitórendezvényén a Városi Galériában, ahol Balassa Júlia és Somogyi Ferenc közös kiállítását, egyben az idei fesztivált nyitotta meg Lakatos György.
Kalocsa német testvérvárosa, Kirchheim unter Teck motoros egyesülete még tavaly ősszel kezdett el gyűjteni a kalocsai alapítvány javára, Rost Andrea koncertje előtt adták át a szervezőknek a kövér csekket.
Megtelt a Szent István Király Templom a péntek este hatkor kezdődött, a Kék Madár Fesztivál keretében megtartott koncerten, amelyen az Új Liszt Ferenc Kamarakórus énekelt a kalocsai származású Nemes László Norbert vezényletével.
Az Új Liszt Ferenc Kamarakórus a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Alma Mater Kórusából, illetve a közelmúltban végzett fiatal muzsikusok közül válogatott együttes. Az együttes a közkedvelt "klasszikus" kórusrepertoár mellett a kortárs kórusirodalom ritkábban hallható és nehezebben megközelíthető alkotásaiból alakítja műsorait, magyar és külföldi kortárs szerzők alkotásainak bemutatásával folyamatosan jelen van a magyar zenei életben. A Kék Madár Fesztiválon június 1-jén, pénteken 19 órakor lép fel a kórus a Szent István Király Templomban.
A szerencsésebb diákokhoz az idén is korábban érkezett a Kék Madár.
Azért van már miről írni, de a műsorváltozás jogát, ahogy mondani szokták, fenntartják!
A szinte végleges összegtől leesett az állunk! Szép volt Kalocsa, szép volt Kék Madár!
A negyedszázados jubileum, az összeállított repertoár és a helyszín csodálatos találkozása volt a vasárnap esti hangverseny.
Konkrétumokról ilyenkor még korai beszélni, Lakatos Gyurival viszont mindig élmény találkozni – pláne egy minden eddiginél több bevételt hozó fesztivál zárónapjának másnapján, szülei Hunyadi utcai házának kertjében, a hős teraszon.
„Az volt a jó ebben az elmúlt 25 évben, hogy mi nem öregedtünk semmit, de közben fölnőtt utánunk egy generáció” – péntek este meglepetés-fellépőkkel kiegészülve állt közönség elé a negyedszázada volt nyitókoncert két előadója: Lakatos György és Nagy Péter. A koncerten a művészek zenei tartalommal töltötték meg a „112=88+24” matematikai összefüggést.
A Városi Galériában Mácsai István festőművész kiállítását Dargay Marcell és Kákonyi Árpád zenei közreműködése mellett Mácsai Lajos, a művész fia nyitotta meg. A jubileumi fesztivál elé megnyitóbeszédet maga a fesztivál atyja, Lakatos György mondott. Természetesen telt ház volt.
Néhány nap és Kalocsa ismét a hazai kultúra fellegvára lesz, a huszonötödik fesztivál pedig a pénztárcáját is kíméli!
Bizony! A fesztivál egyik klasszikus helyszíne az idén „visszatér” a kínálatba. Vajon ez a Hotel-udvar? A Klub Étterem terasza? Vagy valami más?
Egy okkal több, hogy várjuk a nyarat!
Már hagyománya van a kora tavaszi rendhagyó zeneóráknak a Tomori Pál Könyvtárban: idén harmadszor került megrendezésre a Kék Madár Fesztivált a kalocsai középiskolások körében népszerűsítő program.
Egyelőre nem sokat tudni Kalocsa legnagyobb múltú jótékonysági kulturális eseményének idei kínálatáról, de amit tudunk, azt örömmel osztjuk meg!
A Liszt Ferenc Zeneiskola, mai Liszt Ferenc AMI ötvenéves történetét feldolgozó időszaki kiállítás nyílt a Viski Károly Múzeumban múlt csütörtökön. A megnyitón az intézmény tanárai és diákjai mellett az egykori növendékek közül is sokan megjelentek, közülük öten családias hangulatú koncerten is bemutatták a közönségnek, meddig jutottak a zenei pályán.
Épphogy véget ért a XXIV. Kék Madár Fesztivál, Lakatos György főszervező máris állta a sarat és válaszolt, amire és ahogy tudott a rázúduló kérdésekre – merthogy azokból az országosan is jegyzett kulturális esemény nyomán mindig akad szép számmal!
Megnyílt az idei Kék Madár Fesztivál, tegnap öt órakor volt a megnyitó. Az ember és a táj kapcsolatát vizsgáló fotókból nyílt kiállítás elé zongorán és csellón szólt a zene.
… megmondja a Kék Madár Fesztivál atyja, akit a KerekPerecben nem a rendezvényről kérdeztünk. Most inkább olyan dolgokra voltunk kíváncsiak, mint például, hogy mit jelent számára a kendő viselése, vagy hogy mi volt a legcikibb sztori, ami fellépés közben történt vele.
Pénteken veszi kezdetét a Kék Madár Fesztivál, immár huszonnegyedik alkalommal. A lázas előkészületek közben telefonon értük utol a fesztivál atyját, Lakatos Györgyöt.
Idén új helyszínnel gazdagodik a jótékonysági célt, a beteg gyerekek támogatását szolgáló Kék Madár Fesztivál, a zene nagy kalocsai ünnepe, amely eleddig először – de nem utoljára – fotókiállítással indul, és a fesztiváli hangulatot városszerte utcazenészek is fűtik majd június 10-11-12-én.
Az újdonsült díszpolgárt gyermekei büszke pillantásától kenyérre lehet kenni, de jól esik neki a sok száz, ezer fölötti gratuláció is – erről is beszélt telefonos villáminterjúnkban Lakatos György, amikor virágvasárnap este sikerült elcsípnünk őt néhány szóra.
Nagyhét előtti utolsó csütörtök-pénteken a Tomori Pál Könyvtár négy rendkívüli tanórából álló rendezvényén az újdonsült díszpolgár Lakatos György és tanítványai, barátai népszerűsítették a közelgő Kék Madár Fesztivált és a zene szeretetét a kalocsai középiskolások körében.
A kalocsai díszpolgárrá avatott Lakatos György egyetlen percet sem tétlenkedik! Ha nem tanít, akkor fellépése van, fesztivált szervez, vagy éppen itthon népszerűsíti azt. Lássuk, hogy áll az idei paletta!
A Városháza dísztermében március 15-én, kedden délelőtt 10 órai kezdettel tartott ünnepi testületi ülés keretében adták át a Kalocsa Város Díszpolgára címet Lakatos Györgynek. Elismerő szavak, zeneszó, megható pillanatok.
Idén is rendhagyó órákon népszerűsítik a Kék Madár Fesztivált a Tomori Pál Városi Könyvtárban.
A mai (csütörtöki) testületi ülésen többek közt a Kalocsa Város Díszpolgára cím odaítéléséről is döntött az önkormányzati testület. A megtiszteltetésben Lakatos György fagottművészt, a Kék Madár Fesztivál alapítóját részesítették.
A fesztivál atyjának szusszanásnyi szüntetet sem hagytunk, a vasárnapi finálé másnapján már beszélgettünk vele. Hogy sikerült az idei program? Tanulságok? Tervek? A fagott-művész programszervező örömmel mesélt.