2026. 08. 08. szombat
László
: 366 Ft   : 318 Ft Benzin: 595 Ft/l   Dízel: 615 Ft/l   Írjon nekünk

Elindult a közönségszavazás a kalocsai karácsonyi díszítésekre

Elindult a közönségszavazás a kalocsai karácsonyi díszítésekre
2025. 12. 16., 09:42

Kalocsa városában idén is sokan csatlakoztak a karácsonyi díszítési kezdeményezéshez, amelynek köszönhetően különleges, meghitt hangulat költözött a közterekre. A szervezők most megosztották az összes beérkezett alkotást, és közönségszavazásra bocsátották azokat.

A verseny során az első három legtöbb reakciót kapó díszítés készítőit külön jutalmazzák. A szavazás december 19-én, pénteken 20 órakor zárul.

Fontos tudnivaló, hogy a reakciókat az egyes feltöltött képeken külön-külön számolják, ezért érdemes minden alkotást végignézni és kedvelni.

Az eredményhirdetésre ünnepélyes keretek között kerül sor: a negyedik adventi gyertyagyújtás alkalmával, vasárnap, a Sétáló utcában megrendezett kalocsai karácsonyi vásáron. Az eseményen nemcsak a három legjobbnak járó elismerést adják át, hanem minden résztvevő emléklapot kap, hiszen a szervezők hangsúlyozzák: minden díszítő hozzájárult ahhoz, hogy Kalocsa még szebb legyen az ünnepekre.

A városháza munkatársai arra is felhívják a figyelmet, hogy amennyiben valaki kimaradt a bemutatott alkotások közül, de részt vett a díszítésben, jelezze ezt az info@kalocsa.hu e-mail címen.

A kezdeményezés célja nem csupán a versengés, hanem a közösség erősítése és az ünnepi összefogás megmutatása. 

A díszítésekre szavazni pedig dr. Bagó Zoltán Facebook posztja alatt lehetséges:

 

Forrás és képek: dr. Bagó Zoltán // Facebook 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026-08-04 08:40:38
Hagyományteremtő szándékkal rendezték meg a Foktőn keresztülfolyó fok kínálta lehetőségeket kihasználva az I. Fok Kupát, amelynek keretében kenuversenyben és hagyományos ételek főzőversenyén mérték össze tudásukat a résztvevők.
2026-08-03 12:44:34
Augusztus 9-én, vasárnap ismét a sakké lesz a főszerep a Szelidi-tónál, ahol második alkalommal rendezik meg a Szittyótér Kupát. A versenyre gyermekeket és felnőtteket egyaránt várnak, versenyengedély nélkül, barátságos hangulatban.

Podcast

Szerzőként szerzett tapasztalatai nyomán vágott új kiadó alapításába Gyuricza Mártával közösen Rédei Viktória író, a betű & kép független könyv- és képregénykiadó vezetője, akivel májusban megjelent új kötetéről, a Vélt és valódi falakról, írásról, kiadásról és a magyar képregény helyzetéről is beszélgetünk a Fókuszban Podcast legújabb adásában.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 08. 08., 09:33
Ma este rendezik meg az Udvari Riffek programot a kalocsai Művelődési Központ udvarán. A 20 órakor kezdődő koncertesten a Country Road, a New Generation és a Duna Rock Akusztik gondoskodik az élő zenéről. Még >>>
2026. 08. 06., 11:58
Több mint 2,5 millió forint készpénzt és arany ékszereket csaltak ki telefonos csalók egy dunaföldvári asszonytól, miután elhitették vele, hogy fia súlyos közlekedési balesetet okozott. Még >>>
2026. 08. 06., 08:19
A rekkenő hőség nemcsak az embereket, hanem a vadon élő állatokat is komoly próbatétel elé állítja. Erre hívta fel a figyelmet Nagy Árpád, a Magyar Közút munkatársa, aki egy különleges találkozás történetét osztotta meg közösségi oldalán. Még >>>
2026. 08. 05., 12:56
Szombatra 29 és 34 fok közé mérséklődik a meleg, ám jövő héten újra 35 fok fölé kúszhat a hőmérő higanyszála. Még >>>
2026. 08. 05., 11:17
Az országos tisztifőorvos 2026. augusztus 7-én, pénteken éjfélig meghosszabbította a korábban elrendelt III. fokú hőségriasztást az ország teljes területére – hívta fel a figyelmet a Kiskunsági Víziközmű-Szolgáltató Kft. Még >>>
2026. 08. 05., 09:04
Szokatlan és veszélyes esetre figyeltek fel a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai: egy motorossá alakított kerekesszékkel közlekedő férfi haladt a 6-os főúton Paks irányába. Még >>>
2026. 08. 04., 12:34
Az elmúlt héten 2270 gyorshajtót rögzítettek Bács-Kiskun megyében. A rendőrség emellett 65 közlekedési balesetnél intézkedett, és 23 ittas járművezetőt is kiszűrt a forgalomból. Még >>>
2026. 08. 04., 11:37
Befektetési lehetőség ígéretével csaltak ki csaknem egymillió forintot egy szekszárdi asszonytól. A csalók távoli hozzáférést biztosító alkalmazást telepíttettek vele, majd a bankszámláján több jogosulatlan tranzakciót hajtottak végre. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK