A vukovári ostrom 34. évfordulójára emlékeztek Székesfehérváron, ahol a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság horvát kontingense tartott megemlékezést. Vukovár 1991. november 18-án, három hónapos ostromot követően esett el, a délszláv háború egyik legvéresebb eseményeként.
A megemlékezésen részt vett Mladen Andrlić, Horvátország nagykövete is.
A Székesfehérvári Horvát Nemzetiségi Önkormányzat meghívására Dusnok község is képviseltette magát:
A dusnoki delegáció köszönetét fejezte ki a meghívásért, és jelezte:
bíznak a székesfehérvári horvát közösséggel való további együttműködés erősödésében.
A megemlékezés üzenete a tisztelet és a közösségek összetartása volt: Dicsőség a vukovári és a škabrnjai hősöknek!
Forrás és képek: Dusnoki rácok / Dušnočki Raci
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!