Szeptember 21-én, vasárnap délelőtt tartotta tanévnyitó Veni Sancte szentmiséjét a Dusnoki Szent Fülöp és Szent Jakab apostolok Plébánia. Az ünnepi alkalom idén először egy különleges szertartással is kiegészült: a gyermekek iskolatáskáit szentelte meg a plébános.
Az eseményre sok kisdiák érkezett szüleikkel, így a templomot megtöltötte a közösség öröme és a tanévkezdés ünnepélyessége.
A szentmise során elhangzott imádságok a gyermekekért, tanárokért és családokért szóltak, majd az iskolatáskák megáldása tette igazán különlegessé az idei alkalmat.
Az új hagyomány célja, hogy a gyerekek szívében erősítse a hitet és bátorítást adjon számukra az iskolai kihívásokhoz.
Minden kisgyermeknek sok sikert kívánunk a tanuláshoz és az előttük álló iskolai évekhez!
Forrás és képek: Dusnoki Szent Fülöp és Szent Jakab apostolok Plébánia Facebook-oldala
A Fókuszban Podcast legújabb adásában Tamás Donát szervezővel beszélgetünk a mai nappal induló, négynapos Pünkösdi Kupáról, amelyet idén 27. alkalommal szerveznek meg.