Benyada Adrienn kalocsai származású, Budapesten élő és dolgozó fiatalasszony nem ismeretlen a karitatív munkában jártasak körében. A fővárosi Tűzoltó utcai Gyermekklinika daganatos betegeinek készített horgolt takarók után jött az elhatározás: a szülővárosa kórházában gyógyuló kis betegek számára is takaróhorgolást szervez. A Takaróangyalok Facebook csoportba tömörült lányok, asszonyok készítette antiallergén, bőrbarát, színösszeállításukban gyermektekinteteket vonzó alkotásokat október 12-én adták át a Gyermekosztály részére.
Benyada Adriennt és a vele érkezett egyik csoporttársát, a kalocsai Korsós Szilviát a Szent Kereszt Kórház Gyermekosztályán dr. Réfy Miklós orvos-igazgató fogadta.
A főorvos megköszönte az adományt, majd egy kézfogás kíséretében a 19 antiallergén, bőrbarát fonalból horgolt takarót az osztály nővéreivel együtt hivatalosan is átvette.
Az első takarót és a három horgolt szundi kendő közül az egyiket a két és fél hete született Lili kapta meg.
Miután az apróság rátekintett a szép, színes takaróra, békésen elnyújtózott alatta, majd kis idő után, szundi kendővel a kezében visszaaludt.
Benyada Adrienn az adományról szólva elmondta: számára azért is fontos a kalocsai kórház, mert édesanyja 20 évig ennek az intézménynek a falai között dolgozott. Szülővárosa, egykori lakóhelye, Kalocsa elválaszthatatlan az életétől. Itt látta meg a napvilágot, élete jelentős részét az óvodától az általános iskolán keresztül a Kossuth Zsuzsanna Szakközépiskolában szerzett érettségiig a városban töltötte.
Jó ideje Budapesten él, könyvelőként és TB ügyintézőként dolgozik. Számára fontos a karitatív munka. Nem múlik el hónap, hogy valamilyen jótékonysági rendezvényen, akcióban ne venne részt.
Mint mondta:
Ahogy a mostani akcióra, úgy a Tűzoltó utcai Gyermekklinikának adományozott horgolt takarók készítésére, annak szervezésére sem ösztönzött senki. Az ötletet ezúttal is a nagyon sok tagot számláló Facebook csoport tagjai valósították meg.– A közösségi médiában immár csak Takaróangyalok néven elérhető csoport valamennyi tagja elkötelezett a jótékonysági munka mellett, de azért nem mindenki horgol. Ám aki igen, az vállalta, hogy egy-egy kockát, vagy többet meghorgol a készülő takarókból, amelyeket aztán mint a legót, ezekből a szépen meghorgolt darabokból állítottuk össze – mondta Benyada Adrienn.
Hozzátette:
„A most átadott 19 takarót legalább 60-80 ember készítette. Mindenki antiallergén, bőrbarát, 40 fokon mosható fonallal dolgozott, így a kisgyermekek, vagy a nagyobbak még akkor is nyugodtan használhatják, ha valamilyen allergiás megbetegedésben szenvednek.
A takarók háromfajta méretben készültek. A 48 kockából összeállítottak a legnagyobbak. Ezeket a 15-17 éves korosztálynak szántuk. Van egy köztes méret, a 8-10 éves gyermekeknek, de természetesen a legkisebbekről sem feledkeztünk meg.
Nekem négyéves koromban volt először horgolótű a kezemben, mégis, a Tűzoltó utcai Klinikának adományozott takarók után szükség volt egy nagy lélegzetvételre. Kellett egy kis szünet, mert
nagyon sok munkával jár ennyi takaró elkészítése, összeállítása, miközben a szervező munka is időigényes. Sok segítőm akadt, köztük Korsós Szilvia, a kalocsai Szociális Otthon műszaki ügyintézője, akit erre az átadásra a kislánya kísért el.
Egyelőre saját gyermekünk nincs a párommal, de már nagyon szeretnénk. Mi sem természetesebb, hogy egyszer majd neki is ilyen szép, antiallergén és bőrbarát takarója lesz” – fogalmazott Benyada Adrienn.
Kérdésünkre az adományozó azt is megosztotta velünk: egy ugyanilyen fonalból készült, közepes méretű takarót megrendelésre 60 ezer forintért horgolnak meg.
A most átadott takaróknak nem is annyira a mintegy egymillió forintnyi értéke a jelentős.
Sokkal inkább az az összefogás és szeretet, amely az ország legkülönbözőbb pontjain élő nőket arra ösztönözte: általuk teljesen ismeretlen gyermekekért vegyék kezükbe a horgolótűt, és ujjaikat a jótékonyság vezesse.