Június 27. és 29. között, három napon át ünnepelték városunkban Jézus Szívének ünnepét, Kalocsa és a szállások főbúcsúját, melynek zárónapján a 9 órakor kezdődő, népénekes szentmisét követően az Oltáriszentséggel vezetett hagyományos körmenetet is megtartották, melyhez az idei évben is sokan csatlakoztak.
A háromnapos főbúcsú pénteken ünnepi érseki szentmisével kezdődött a Szent István király templomban 18 órakor, melyet dr. Bábel Balázs érsek, metropolita celebrált.
Szombaton koraeste szentségimádást tartottak a Szent István király templomban, majd népénekes szentmise kezdődött, melyet Szécsényi Attila eperföldi plébános mutatott be.
Vasárnap a Szent István király templomban, 7 óra 30 perckor kezdődő szentmisét Richter Mátyás érseki szertartó, titkár mutatta be, a 9 órakor kezdődő népénekes szentmisét pedig Tomaskovity Szabolcs dusnoki plébános celebrálta.
A szentmisét követően 9 óra 45 perckor kezdődött az Oltáriszentséggel vezetett hagyományos körmenet a Szent István király templomtól a Nagyboldogasszony Főszékesegyházig. A főmisét Fülöp Ernő apát, kanonok, érseki irodaigazgató úr mutatta be.
Forrás: Kiss Dániel/KALOhírek
A Fókuszban Podcast legújabb adásában Tamás Donát szervezővel beszélgetünk a mai nappal induló, négynapos Pünkösdi Kupáról, amelyet idén 27. alkalommal szerveznek meg.