Június 15-től ismét tanácskozhat a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés, és személyes jelenlét mellett dolgozhatnak a bizottságok, így a június 25-én, pénteken a Megyeházán megtartott ülésen már valamennyi képviselő személyesen szavazhatta meg a Közgyűlés idei munkatervét, a 2021. évi költségvetés módosítását, kiválaszthatták, hogy kik lesznek a megye díjazottjai 2021-ben. A Megyei Közgyűlés közel egy év után ülésezett személyes jelenlét mellett.
A járványhelyzet szigorításai miatt a megyei képviselőknek legutóbb az elmúlt év őszén volt lehetőségük arra, hogy a közgyűlés demokratikus keretei között, személyesen gyakorolják közfeladataikat.
Szeptembert követően a megyei testület feladat- és hatáskörét Rideg László elnök egy személyben gyakorolta a rendkívüli jogrend miatt. A vészhelyzet hónapjaiban a közgyűlés elnöke saját hatáskörében 5 rendeletet és 58 határozatot hozott, amelyek a zavartalan működés alapfeltételei voltak.
Az elnöki döntésekről minden esetben tájékoztatást kaptak a közgyűlés tagjai, akik véleményükkel, javaslataikkal hozzájárulhattak a megalapozott döntéshozatalhoz. Az elnöki hatáskörben született rendeletek, döntések, főként a Bács-Kiskun megyei TOP (Területi Operatív Program) prioritásokra benyújtott támogatási kérelmekre vonatkoztak. Ezek tették lehetővé, hogy a települési beruházások zavartalanul folytatódhassanak, az önkormányzatok – köztük a kalocsai -kiegészítő támogatásban részesülhessenek.
FONTOS IDŐSZAK VOLT AZ ELMÚLT KÖZEL EGY ÉV A JÖVŐT ILLETŐEN, UGYANIS EZ A TERVEZÉSI ÉS ELŐKÉSZÍTÉSI IDŐSZAK HATÁROZZA MEG AZ ELKÖVETKEZŐ UNIÓS CIKLUS TELEPÜLÉSI ÉS MEGYEI FEJLESZTÉSEIT, AMELYEKET A MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KOORDINÁL AZ ELKÖVETKEZŐ IDŐSZAKBAN IS.
Dönteni kellett többek között a Bács-Kiskun Megyei Petőfi Emlékbizottság megalakításáról, amely a „Talpra Magyar!" program megvalósításában részt vevő szervezetek együttműködésének keretében végzi majd a feladatait és készül a Petőfi Emlékévekre.
A megyei önkormányzat gazdálkodása stabil, jó gazda módjára sáfárkodik a rendelkezésére álló forrásokkal, amelyek az itt élők mindennapjait és jövőjét befolyásolják.
A pályázati lehetőségeknek, a racionális gazdálkodásnak köszönhetően dinamikusan fejlődnek a megye települései. A fejlődést elősegíti az elkészült fejlesztési stratégia is, amely meghatározza a következő uniós ciklus lehetséges irányait.
A pénteki közgyűlésen zárt ülésén döntöttek a Dr. Szobonya Zoltán elismerésekről, amelyeket a kommunizmus időszakában megkülönböztetett, hátrányban részesített honfitársaink kaphatnak. A huszonöt megyei elismerés átadására a Dr. Szobonya Zoltán Emléknap keretében kerül sor, szeptember végén.
Szintén a közgyűlés zárt ülése döntött az idei megyei elismerésekről, amellyel megyénk kiválóságai részesülnek megbecsülésben. A megyei díjak az élet szinte minden területén kiemelik a kiválóságokat. Díjazzák a sport-, a közösség-, a gazdaság-, a kultúra-, a turizmus- és az egészségügy területén a legjobbakat, de megválasztották idén is az év polgármesterét. A megyei díjazottak az elismeréseiket szeptember 4-én, a Kiskőrösön tartandó ünnepi közgyűlés keretében vehetik majd át.
Forrás: bacskiskun.hu