Dr. Mócza György főigazgató-helyettes a Bács-Kiskun Megyei Kórház Kalocsai Szent Kereszt Kórháza, dr. Bálint József polgármester Kalocsa Város Önkormányzata képviseletében munkatársaikkal együtt ültek egy asztalhoz április 18-án, szerdán, hogy a kórház új épületszárnyának és főbejáratának birtokba vétele után kialakult parkolási gondokra közösen keressenek megoldást. Az önkormányzat forrás híján egyelőre nem tudta vállalni, hogy új parkolókat alakít ki a főbejárathoz közeli közterületen, így az a nem véglegesnek tekinthető megoldás született: a kórház területén lévő parkolók teljes kihasználásáig beengedik az intézménybe járművel érkezőket, de ezért más kórházakhoz hasonlóan, az első 30 percet leszámítva, nyugta ellenében fizetni kell.
Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek
Dr. Mócza György tájékoztatása szerint a kórházban történő parkolást várhatóan csak akkor kell igénybe venniük a járóbeteg szakrendelésekre, a kórházi osztályokra igyekvő betegeknek és látogatóknak, amikor
jellemzően a reggeli, kora délelőtti órákban, vagy piaci napokon a külső parkolók megteltek
és a közeli utcákban sincs szabályos lehetőség arra, hogy ott parkoljanak. A tapasztalatok szerint a délutáni órákban már a kórház előtti parkolókban is van elegendő számú parkolóhely, tehát
a nap nagyobb részében költség nélkül látogatható az intézmény.
Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek
A kórház vezetője a parkolás rendjéről szólva elmondta: a kórház sorompóval ellátott bejáratán a járművet a portás megállítja, rögzíti az érkezés időpontját, forgalmasabb napokon arról is tájékoztatást ad, hogy hol, melyik parkolóban célszerű leparkolni a járművel.
Ez semmiképpen nem lehet a kórház udvarát átszelő aszfalttal borított út,
ugyanis azt kötelezően szabadon kell hagyni a mentőknek, betegszállítóknak, de szükség esetén a tűzoltók is ezt veszik igénybe.
Aki nehezen szállítható, sürgős ellátásra szoruló, vagy mozgásában korlátozott beteggel érkezik, az a ki- és beszállás idejére az adott ellátó egység bejáratához legközelebb eső helyen megállhat, de azt követően a járművet kötelezően a három kijelölt parkoló egyikében kell elhelyeznie.
Különösen a sürgősségi osztály bejáratánál kialakított megállóhelynél kell ügyelni arra, hogy az esetlegesen másik traumás esettel érkező jármű is meg tudjon állni.
A kórház területén történő parkolásnál
az első 30 perc ingyenes, azt követően minden megkezdett óra után 300 forint parkolási díjat kell fizetni, nyugta ellenében.
Akinek a gyógykezelése pár napot vesz igénybe, az 500 forintért vásárolhat napijegyet.
Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek
A kórház dolgozói továbbra is a gazdasági épület mögötti nagy parkolót (P2) veszik igénybe ingyenesen, oda külsős parkoló csak akkor álljon be, ha a portás ezt javasolja.
A másik két, a sorompóval szembeni garázssor előtt és mellett lévő parkoló (P1), és a D épület (Pszichiátria, Tüdő- és Krónikus Osztály) mögötti parkoló (P3) szolgálják leginkább az érkező betegeket és a látogatókat.
Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek
Dr. Mócza György arra is felhívta a figyelmet, hogy április 1-jétől új beteglátogatási rend van a kórházban, így a járművel beteglátogatásra érkezők ilyen címen csak ebben az intervallumban jogosultak parkolni az intézmény területén.
Az oldal támogatója a Hufbau-Akker szaküzlet. További akciós termékekért ide kattints!