Több mint húsz települést érintő ivóvízhálózati karbantartási programot hajt végre júniusban a Kiskunsági Víziközmű-Szolgáltató Kft. A munkálatok célja a vezetékek tisztítása és fertőtlenítése, amely hozzájárul a térség ivóvízellátásának biztonságos fenntartásához.
A szolgáltató tájékoztatása szerint június 11. és 21. között zajlanak a munkák Kalocsán, valamint több környező településen, köztük Bátyán, Fajszon, Dusnokon, Homokmégyen, Miskén, Hartán, Dunapatajon és Foktőn. A program a kisebb településrészeket és külterületeket is érinti.
Dunatetétlenen a karbantartási és fertőtlenítési feladatokat külön ütemezés szerint, június 17. és 23. között végzik el.
A szakemberek felhívják a figyelmet arra, hogy a munkálatok idején átmenetileg változhat a vezetékes víz színe, íze vagy szaga. Ezek a jelenségek a fertőtlenítési folyamat természetes velejárói, ugyanakkor az ivóvíz továbbra is megfelel a fogyasztásra vonatkozó előírásoknak.
Éjszakai munkavégzés miatt átmeneti fennakadások lehetnek
A hálózat tisztításához kapcsolódóan június 15-én késő este és június 16-án hajnalban távvezetéköblítést is végeznek Kalocsa, Bátya, Fajsz és Dusnok térségében. Az érintett településeken a lakók időszakosan víznyomás-csökkenést tapasztalhatnak, illetve rövid szolgáltatási szünetek is előfordulhatnak.
A víziközmű-szolgáltató azt kéri a lakosságtól, hogy a megjelölt időszakban fokozottan figyeljenek a vízhasználatra, és legyenek türelemmel a karbantartási munkák ideje alatt.
Forrás: Kiskunsági Víziközmű- Szolgáltató Kft.
*Támogatott tartalom
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!