A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kecskeméti székházában november 4-én, csütörtök délután Junior Business Café elnevezéssel folytatta fiataloknak szóló szakmai programsorozatát a Kamara. Ezúttal Borbély Bence és Buday Bence fiatal vállalkozók marketing területen kibontakozó karrierjével ismerkedhettek a Neumann János Egyetem közgazdász szakos hallgatói, köztük néhány, a kalocsai járásból, Kalocsáról ott tanuló egyetemista.
A fórum két előadóját és résztvevőit Gaál József, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke köszöntötte, aki bevezetőjében hangsúlyozta: a Junior Business Café a Kamara és az egyetem Gazdaságtudományi Karának közös kurzusából nőtte ki magát.
A fórum hallgatósága két, a húszas éveiben járó fiatal, Borbély Bence mérnök és Buday Bence közgazdász vállalkozóvá válásának folyamatával ismerkedhetett. A két ifjú szakember külön-külön bemutatta életútja főbb állomásait, és beszélt arról is, hogy a jó, egyedi ötlet mennyire segítette előrejutásukat, boldogulásukat.
Természetesen mindazokra a buktatókra is felhívták a figyelmet, amelyeket a most még az egyetem padjaiban ülők elkerülhetnek, ha elég körültekintőek, és megfogadják a tanácsokat.
Miután két fiatal elmesélte élettörténetét, levonták, összegezték azokat a tanulságokat, melyeket hallgatóságuknak, a gazdasági szakos egyetemistáknak, leendő munkavállalóknak, vállalkozóknak érdemes nem csak meghallgatni, de szükségszerű alkalmazni is a gyakorlatban.
A jó tanácsok sora azzal kezdődött, már az egyetemi évek alatt kifizetődő azon a területen munkát vállal, amelyet szakterületüknek választottak. Az ott szerzett tapasztalatok jó alapot adhatnak ahhoz, hogy a későbbiekben már ne alkalmazottként, hanem vállalkozóként vegyék kezükbe a sajt sorsukat.
Az útmutatás azzal folytatódott: a folyamatos tanulás, tapasztalatszerzés jó alapot ad ahhoz, hogy egy idő után egyedül, külső segítség nélkül oldják meg a felmerülő problémákat. A két szakember szerint egyáltalán nem baj, vagy hátrány, ha a csapatépítést, egy szervezet irányítását, a feladatok delegálását egy multi cégnél sajátítják el a mérnök-, vagy közgazdász jelöltek, vagy a már friss diplomások. A nyelvek tanulása, a külföldi szakmai utak legalább ekkora súllyal eshetnek a latba, ráadásul a Kamara segítő kezet nyújthat valamennyi kezdő vállalkozónak ahhoz, hogy több irányból is támogatást kapjon.