A tavalyinál kisebb területen, és kisebb érdeklődés mellett mutatkozott be városunk és környéke turisztikai kínálatával. Ez mégsem kudarc, hiszen az előző évben Bács-Kiskun megye volt a díszvendég. A kiállításon bemutatták városunk új turisztikai kiadványát is, amely az új arculat első eleme a tavalyi logóváltás után. Mindezek kapcsán Kapitány Aliz a kiadványkészítés további terveiről is beszámolt portálunknak.
Idén jutott el odáig a kalocsai TDM, hogy megvalósítsa régi elképzelését, új, lehetőleg többnyelvű kiadvány segítségével kínálhassa látványosságainkat. 2017 óta folyt a kiadvány előkészítése, amelyhez látványos képanyagot is sikerült összeállítani – nyilatkozta portálunknak Kapitány Aliz, a TDM vezetője.
Az volt a koncepció, hogy kevés szóval, sok képpel keltik föl az idelátogatók, vagy azt tervezők figyelmét. Tavaly új arculatot kapott a TDM – a logó egy stilizált, geometrikus piros rózsa motívum a kalocsai motívumkincsből, ötvözve a modernizált hagyománnyal.
Erre építkezve készítették el a most megjelent, első új kiadványukat, amelyet a tervek szerint több másik követ majd.
A kiadvány háromnyelvű, fő nyelve a magyar, amely azonban részletes leírások szerint inkább hívószavakkal operál. Emellett angol és német nyelvű munkarészeket is tartalmaz, a magyartól különböző tartalommal, tekintettel arra, hogy a különböző országokból érkezők figyelmét más és más érdekességek ragadhatják meg.
Nem ugyanaz dobogtatja meg a mi szívüket, mint egy angolajkú turistáét, vagy egy németét, ennek megfelelően tettük hozzá ezeket a szövegeket”– nyilatkozta Kapitány Aliz, hozzátéve, hogy a későbbiekben ezt szeretnék hasonló módon tovább bővíteni.
A prospektuson egy átnézeti térkép Kalocsa megközelíthetőségét mutatja, egy Kalocsa belvárosát ábrázoló térképen pedig városunk látványosságait jelölik.
Később azonban egy részletesebb térképkiadvány megjelentetését is tervezik – tudtuk meg.
A prospektus részletes programajánlót nem tartalmaz, de a város nagyrendezvényeit röviden bemutatja. E programok aktuális kínálatát, időpontját a TDM Facebook oldalán lehet követni, hiszen a szervezet meglehetősen aktív a közösségi médiában. Nemcsak a város programajánlóját illetően, hanem az innen busszal, szervezetten megközelíthető, a környékben megtartandó programokat is ismertetve.
Ugyanezen információkat a TDM honlapján is megjelenítik.
Később nem nyelvenként, hanem nyelvcsaládonkénti mutációit is tervezik kiadni a prospektusoknak, tekintettel arra, hogy a szláv, újlatin vagy germán nyelveket beszélő népek kulturálisan is közel állnak egymáshoz. Így az itteni kínálatnak is hasonló szegmensei lehetnek érdekesek számukra.
Jelenleg Petrőccel, Kirchheim unter Teck vajdasági testvérvárosával közösen egy Interreg pályázata van folyamatban a kalocsai TDM-nek, amely kedvező elbírálása esetén egy közös, Duna-menti turisztikai termékajánló összeállítását tenné lehetővé hat nyelven, népszerűsítve tágabb környezetünk idegenforgalmi kínálatát.
AZ ÚJ KIADVÁNYT AZ IDEI, IMMÁR 43.UTAZÁS KIÁLLÍTÁSON IS BEMUTATTÁK, ÉS AZ NAGY TETSZÉST ARATOTT AZ ÉRDEKLŐDŐK KÖRÉBEN
- nyilatkozta portálunknak a vezető, aki azt is elmondta, hogy a kiadványt már partnereik körében is elkezdték terjeszteni.
A kiállításon Bács-Kiskun megyével együtt jelent meg városunk, a tavalyi évhez hasonlóan.
Akkor Kecskemét és a megye volt a rendezvény díszvendége, ami lehetővé tette, hogy mind a négy napon színpadi föllépők népszerűsítsék vidékünket.
Idén szerényebb keretek közt mutatkozhattunk be, most hatvan négyzetméteres volt a standunk, ami körülbelül harmada a tavalyi kiállítási területnek. Ezen 21 településsel közösen jelent meg városunk, két napon keresztül – mondta Kapitány Aliz, hozzátéve, hogy a tavalyi, nagy sikerű bemutatkozás nyomán célzottan keresték meg úgy városunkat, mint Bács –Kiskun megyét az érdeklődők.
Tavaly emlékezetes volt Németh József többfogásos ételkóstoltatása is, míg idén a gasztronómiai kínálatból csak a paprikás kácsit vitte magával delegációnk, ami még most is sokaknak jelentett újdonságot. Ezzel mutattuk be városunk egyik hungarikumát, a paprikát, míg a népművészeti motívumkincset Nagy Ferencné népi iparművész pingálóasszony, a Kalocsai Hagyományőrző Egyesület tagja jelenítette meg, szintén nagy érdeklődés mellett.
Noha kevesebben keresték föl standunkat a tavalyinál – ami egyrészt érthető, tekintettel arra, hogy most nem voltunk díszvendégek, másrészt pedig annyiban előnyt is jelentett, hogy így egy-egy érdeklődőre nagyobb figyelmet tudtak fordítani.
A tapasztalatokat március 10-én megyei szinten is értékelik majd Lajosmizsén – zárta mondanivalóját a Kalocsai TDM vezetője.