2024. 04. 13. szombat
Ida
: 392 Ft   : 367 Ft Benzin: 615.4 Ft/l   Dízel: 656.6 Ft/l   Írjon nekünk

Kalocsa sporttársadalma tavaly is dicséretesen teljesített – Ők 2016 legjobbjai!

2017. 02. 06., 10:51

Idén is a Sportbálon díjazták városunk legkiemelkedőbb eredményeket elért sportolóit. Február 4-én, szombaton, a Városi Sportcsarnokban több mint 150 kiválóságot szólítottak név szerint a publikum elé, hogy oklevéllel illetve kupával ismerjék el teljesítményüket. Az év sportólója Dicsa Dorina karatéka, Simon László erőemelő és László Kíra evezős lettek, de mellettük 2016 legjobb csapatait és edzőjét is megválasztották.

A 2016. évben nyújtott kimagasló sportteljesítményükért oklevelet vehettek át:

MMA: Sebestyén Zoltán, Okvátovity Alex

Kyokushin Karate: Nagy Alex, Szabó Attila, Varga Róbert,  Tóth Zalán, Andriska Gergő, Hegedűs András, Horváth Dávid, Benkő Gergely, Lakatos Dávid, Varga Zoltán

Íjászat: Bolvári Anna, Jenei Endre, Andrékovics Ákos

Torna: Oláh Csongor, Botos János Zalán, Tuzson-Tóth Péter

Birkózás: Barna Zoltán

Brazil Jiujitsu: Papp Norbert, Rigó Tamás

Tájfutás: Dénes Orsolya, Házy-Csuka Bettina, Dénes Ildikó, Rostás Anikó

Szabadidő futás: Hódi Zsuzsanna, dr. Szakál Szabolcs

Úszás: Jakab Csenge, Dorusák Dorina, Szabó Dina, Tóth Sára

Vízilabda: Babucsik Tamás, Markó Tibor, Katona Tamás

Képgaléria megtekintése (97 db kép)

Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek

Sakk: Simon Lukács

Asztalitenisz: Vida Zolta, Balogh Zsanett, Balogh Adrienn, Budinszki Beatrix, Bíró Alex, Haász Kevin, Viola-Sztricsevits Zsombor

Sportlövészet: Tóth Viktória, Szalai Beatrix, Sebestyén Alexandra, Mácsai Anna, Geri Péter, Dr. Jároli Kálmán

Leány kézilabda (Gézengúz UKC): Korsós Nóra, Szabadi Rita, Szentesi Réka

Labdarúgás (Méhecskék SE): Révész Dóra, Révész Anna, Szőgyi Kevin, Török Márk, Répási Péter, Szász Zoltán, Kovács Aldó

Labdarúgás (KFC): Varga Sándor, Kollár Máté, Böjtös Áron, Vass Levente

Fiú kézilabda (Gézengúz UKC): Kovács Áron, Szabadi Milán, Baranyai Dominik, Horváth Márkó, Vargyas Szabolcs, Lelesz Brúnó Szabolcs, Boromisza Martin, Kovács Ákos

Férfi kézilabda (KKC): Szvétek Balázs

Női kézilabda (KKC): Schuszter Dóra

Ifjúsági kézilabda (KKC): Schmind Raul

Röplabda: Dabis Ágnes, Fegyvári Fanni

Evezés: Szalai Andor, Althammer István, Kunsági Virág

Off-Road: Csupor Tamás, Ledniczky László

Köztisztviselők csapata 2-szer egymás után megye bajnokok lettek.

Képgaléria megtekintése (97 db kép)

Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek

Kiemelkedő sportteljesítményükért vehettek át díjat:

Karate (KSE Kyokushin Karate Szakosztály):
Mészáros Lili – Válogatott versenyző, a Diákolimpia Országos Döntő, valamint több hazai és nemzetközi verseny helyezettje, a Világ Bajnokság harmadik helyezettje.
Bessenyei Réka – A Diákolimpia Országos Döntő, valamint több hazai és nemzetközi verseny helyezettje, a Világ Bajnokság második helyezettje.
Bagó Flórián Zsolt – Több hazai és nemzetközi verseny helyezettje, a Diákolimpia Országos Bajnoka.
Szűcs Luca – Nemzetközi Kupa győztes, valamint több hazai és nemzetközi verseny helyezettje.
Kupsza Klaudia – Több hazai és nemzetközi verseny helyezettje, a Világ Bajnokság harmadik helyezettje.

Íjászat (Sárköz Íjász Egyesület):
Huszár Bertold – Országos Bajnokságon elért első helyezéséért, számos régiós győzelméért, Világ Bajnokságon való szerepléséért, suli íjász bajnokságon elért helyezéséért.

Lovaglás:
Sebők Gábor – Versenyeken és díjugrató kupákon elért eredményeiért.

Sakk (Logikusakk):
Huber Dániel – A Dr. Bán Jenő sakk emlékversenysorozaton összesítettben korcsoportos bajnok.
Antal Dániel – Bács-Kiskun megye óvodás sakkbajnoka.

Asztalitenisz (KSE Asztalitenisz Szakosztály):
Rogács Erik – A Körzeti Diákolimpián szerzett első helyezéséért, megyei harmadik helyezéséért.

Torna (KSE Torna Szakosztály):
Vida Zsolt – Pontozóbíróként nyújtott munkájáért.

Birkózás (KSE Birkózó Szakosztály):
Kakuk Máté – Diákolimpián és Magyar Bajnokságon elért harmadik helyezéseiért.
Bagó Tibor – Magyar Egyetemi, Főiskolai Bajnokságon, Országos Bajnokságon, valamint Strandbirkózó Országos Bajnokságon elért dobogós helyezéseiért.

Képgaléria megtekintése (97 db kép)

Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek

Úszás (Kalocsai Úszó-és Vízilabda Egyesület):
Matos Balázs – Országos Rövidpályás Vidék Bajnokságon második, illetve harmadik helyezéséért.
Guzsván Hédi – Országos Rövidpályás Vidék Bajnokságon elért helyezéséért, valamint kimagasló edzésmunkájáért.

Testépítés (KSE):
Glaszta Andrea – Európa Bajnokságon elért második helyezéséért, Fittparádé Nemzetközi versenyen elért első helyezéséért.
Nyutali Norbert – Nemzetközi versenyeken elért dobogós helyezéseiért, hazai kupákon elért helyezéseiért.

Siklóernyő - Bácska Repülő Klub:
Erdei István – Célra szálló bajnokságon tandem kategóriában első helyezett, szóló kategóriában második helyezett.

Tájfutás (KSE Tájfutó Szakosztály):
Borbás Nándor – Országos Bajnokságokon elért dobogós helyezéseiért.
Nagy Viktor – Országos Bajnokságokon elért dobogós helyezéseiért.
Rostás Anikó – Országos Bajnokságokon elért dobogós helyezéseiért.

Labdarúgás (KFC):
Dostyicza Dániel, Csikós Dominik, Antóni Dávid, Facskó Patrik, Farkas Tamás, Follárdt Zoltán, Jánosi Gábor, Kohány Balázs, Kis Maximilián, Kohány Gábor, Kárpi Rudolf, Kun-Szabó Dániel, Nasz Balázs, Szabó Valentin Endre, Pintér Roland István, Péter Csaba, Varga Sándor, Szalontai Tibor, Vass Levente, edző: Márton Zsolt – 2015-2016-os megye I-es bajnokság 3. helyezésért.

Sumo (Mozaik Sport Egyesület):
Csörgő Hugó, Csörgő Vilmos, Csörgő Tibor, Horváth Éva – Országos bajnoki címek megszerzéséért.

Torna Csapat:
Csapattagok a 12 év alatt: Berger Ádám, Ifj. Botos János, Botos Péter, Dávid Sándor, Farkas Zoltán, Fodor Attila, Hack Tamás, Kiss Péter János, Kondacs Kornél, Kovács Gergely, Kovács Péter, Linczenbold Máté, Locher Attila, Makra Krisztián, Marton Ferenc, Révész László, Sebestyén Márk, Szőke TAmás Zoltán, Tóth Tamás, Vazul Attila, Villányi Tibor, edző: Botos János – Vidékbajnokságon (zsinórban 12. alkalommal) elért első helyezéséért.

Képgaléria megtekintése (97 db kép)

Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek

A sportágak 2016. évi legjobb sportolói:

Az Év Aikidósa: Bóta Péter (Kalocsai Aikido Club)
A sportágban nyújtott teljesítményéért és kimagasló edzésmunkájáért.

Az Év Kyokushin Karatékája: Szőnyi Andor (KSE Kyokushin Szakosztály)
Válogatott versenyző, több nemzetközi verseny helyezettje, Diákolimpiai Bajnok, a Világ Bajnokság második helyezettje.

Az Év Barantása: Kiss Andor (ACFK Baranta Szakosztály)
Kiemelkedő edzésmunkájáért, valamint a csapatért tett erőfeszítéseiért.

Az Év MMA-sa: Monori Attila (Kalocsai Küzdősport és Földharc Egyesület)
Nyílt Kempo Világkupa Nemzetközi versenyen elért második helyéért, valamint a Global Grappling ligaforduló Nemzetközi versenyen elért második helyezéseiért.

Az Év Erőemelője: Vén Csaba (KSE)
Európa Bajnokságon, Világbajnokságon, Európa Kupán és a Magyar Bajnokság kvalifikációs versenyén elért dobogós helyezéseiért.

Az Év testépítője: Lénárd Lajos (KSE)
Magyar Bajnokságon elért első helyezéseiért, Világbajnokságon elért második helyezéséért.

Az Év Íjásza: Andrékovics Balázs (Sárköz Íjász Egyesület)
Világ Bajnokságon való szerepléséért, országos bajnokságon elért első helyezéséért, régiós győzelmeiért, valamint a suli íjász bajnokságon elért eredményéért.

Az Év Ejtőernyőse: Flamann Rolf (Aeroport Kalocsa Egyesület)
A 2016-os év legeredményesebb kalocsai ejtőernyős sportolója, Magyar Nemzeti Bajnokság harmadik helyezettje.

Az Év Profi Off-Road Párosa: ifj. Papp László és Papp Nikolett (Kalocsai Off-Road Autós Sport, Túra és Kulturális Club Sportegyesület)
Versenysorozatokon elért eredményeiért.

Az Év Extrém Off-Road-osa: Harangozó Dávid (Telepjárós Egyesület Kalocsa)
Versenyeken elért eredményeiért.

Az Év Szabadidő Futója: Peák Csabáné (ACFK Földön futók Szakosztály)
Teljesítette a BSI Félmaraton mániáját, a Spar Maratont, a Kalocsajok négyfős csapatával körbefutotta a Balatont, teljesítette az Atom150 sorozat 4 állomását. 2016-ban közel 2000 km-t futott le.

Az Év Utánpótlás Tornásza: Ignácz Patrik (KSE Torna Szakosztály)
Fazekas Kupa Országos versenyen csapatban elért harmadik helyéért, egyéniben az Öcsi Bácsi Kupán elért korosztályos győzelméért.

Az Év Tornásza: Tóth Tamás (KSE Torna Szakosztály)
Nyolcszor szerepelt a Vidékbajnokságokat nyert csapat tagjaként, valamint tagja a bronzérmes csapatnak, a legmegbízhatóbb versenyző.

Az Év Utánpótlás Birkózója: Elekes Enikő (KSE Birkózó Szakosztály)
Diákolimpiai győzelméért, Magyar Bajnokságon elért második helyezéséért.

Képgaléria megtekintése (97 db kép)

Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek

Az Év Birkózója: Hamzók József 

Magyar Bajnokságon elért első helyezéséért, Veterán Világbajnokságon elért harmadik helyezéséért.

Az Év Evezőse: Romsics Lili (KSE Evezős Szakosztály)
Az Országos Ergométer Bajnokságon elért szerepléséért, valamint Vidék Bajnokságon, Nemzetközi Versenyen, FEC Kupán, Országos Bajnokságon és Diákolimpiai Döntőn elért dobogós helyezéseiért. A Magyar Evezős Szövetség díjazottja a Sport Mini Kupa Országos összetett pontversenyén elért eredményéért.

Az Év Tájfutója: Dénes Zoltán (KSE Tájfutó Szakosztály)
A Normáltávú Országos Bajnokságon elért 3 helyezéséért, valamint az éjszakai Országos bajnokságon és a Sprint váltóban elért bajnoki címek megszerzéséért.

Az Év Sakkozója: Kaczúr Flórián (KSE Sakk Szakosztály)
A Sakk Csapat Európa Bajnokságon a 2. helyezett csapat tagja.

Az Év Asztaliteniszezője: Győri Martin (KSE Asztalitenisz Szakosztály)
A Körzeti Diákolimpián szerzett első helyezéséért, megyei csapat és egyéni első helyezéséért.

Az Év Úszója: Lakatos Bence (Kalocsai Úszó-és Vízilabda Egyesület)
A Jövő Bajnokai Program kerettagja, országos versenyen bajnok, korosztályos csúcstartó.

Az Év Vízilabdázója: Greksa Gábor (Kalocsai Úszó-és Vízilabda Egyesület)
Országos Vidékbajnokságon ezüstérmes kapus.

Sztankovics István „Tyutyu” emlékdíjas: 4x100 méteres gyorsúszás váltó csapat (Kalocsai Úszó-és Vízilabda Egyesület)

Az Év Utánpótlás Lovasa: ifj. Hajnal József (Hajnal és Baráti Lovas Sport Egyesület)
A Nemzeti Vágtán való kiváló szerepléséért, valamint a versenyeken elért dobogós helyezéseiért.

Az Év Lovasa: Hajnal Franciska (Hajnal és Baráti Lovas Sport Egyesület)
A Nemzeti Vágta előfutamain elért dobogós helyezéséért, valamint versenyeken elért helyezéseiért.

Az Év Sportlövője: Tóth Viktor (KSE Sportlövő Szakosztály)
Versenyeken elért dobogós helyezéseiért.

Képgaléria megtekintése (97 db kép)

Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek

Az Év Aerobicosa: Bodnár Erika
A sportágban nyújtott kimagasló eredményeiért.

Az Év Diáksportolója: Ferenc Panna (Kalocsai Diáksport Egyesület)
Diákolimpiai Bajnoki címéért evezés szakágban.

Az Év Utánpótlás Röplabdázója: Fekete Lívia (KSE Röplabda Szakosztály)

Az Év Junior Röplabdázója: Fekete Gréta (KSE Röplabda Szakosztály)

Az Év Röplabdázója: Fehérvári Anna (KSE Röplabda Szakosztály)

Az Év Mini Labdarúgója: Tóth Kristóf (Méhecskék Sport Egyesület)

Az Év Utánpótlás Labdarúgója: Tóth Levente (Méhecskék Sport Egyesület)

Az Év Serdülő Labdarúgója: Lovassy Krisztián (Méhecskék Sport Egyesület)

Magyar Labdarúgó Szövetség különdíjasa: Paletta Richárd
2016. évben végzett kimagasló edzői munkájáért.

Az Év Ifjúsági Labdarúgója: Zorván Marcell (Kalocsai Futball Club)
Kiemelkedő szorgalmáért, csapatmunkájáért és folyamatosan kimagasló eredményéért.

Az Év Női Labdarúgója: Kiss Laura (Méhecskék Sport Egyesület)

Az Év Férfi Labdarúgója: Kohány Gábor (Kalocsai Futball Club)
A csapat házi gólkirálya, a megyei góllövőlistán második helyen áll.

Az Év Leány Szivacskézilabdázója: Horváth Sára (Gézengúz Utánpótlás Kézilabda Club)

Az Év Fiú Szivacskézilabdázója: Baranyai Dávid (Gézengúz Utánpótlás Kézilabda Club)

Az Év Utánpótlás Leány Kézilabdázója: Lovász Csenge (Gézengúz Utánpótlás Kézilabda Club)

Az Év Utánpótlás Fiú Kézilabdázója: Iván Dominik (Gézengúz Utánpótlás Kézilabda Club)

Az Év Junior Kézilabdázója: Jagicza Marcell (Kalocsai Kézilabda Club)

Az Év Női Kézilabdázója: Kiri Mónika (Kalocsai Kézilabda Club)

Az Év Férfi Kézilabdázója: Juhász Péter (Kalocsai Kézilabda Club)

Az Év Kispályás Labdarúgója: Kerekes Krisztián

Az Év Kispályás Senior Labdarúgója: Farkas Zoltán

Az Év Senior sportolója: Kapitány László
A szenior országos triatlon versenyek teljesítéséért.

Az Év Médiása: Tamás Ferenc (KALOhírek.hu)

Az előző évi városi legjobbaknak a kupa mellé vándorserleg is dukált:

Kalocsa Város Legjobb Női Sportolója: Dicsa Dorina (karate)
Válogatott versenyző, a Diákolimpia Országos Döntő, valamint több hazai és nemzetközi verseny helyezettje, a Világ Bajnokság második helyezettje.

Képgaléria megtekintése (97 db kép)

Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek

Kalocsa Város Legjobb Férfi Sportolója: Simon László (testépítő erőemelő)
IPF Magyar Bajnokság 3. helyezettje, WPC Magyar Bajnokság 1. helyezettje, WUAP Európa Bajnokság 2. helyezettje, submastrers 1. helyezettje (3 világrekord), WUAP Világbajnokság 1. helyezettje, GPA-IPO Európa Kupa 1. helyezettje, submastres kategóriában 3 világrekordot ért el.

Kalocsa Város Legjobb Utánpótlás Sportolója: László Kíra (Evező Szakosztály)
Az Országos ergométer bajnokság 2. helyezettje, az országos tavaszi hosszútávú versenyen női serdülő négypárevezős 1. helyezett, ezzel a helyezéssel magyar válogatott lett. A szegedi nemzetközi versenyen a magyar utánpótlás válogatott női serdülő négypárevezős tagjaként 1. helyet szerzett. Az Olimpiai Reménységek Versenyén második, Vidék Bajnokságon első, Országos Bajnokságon harmadik, az Országos Diákolimpia döntőjében negyedik helyet szerzett.

Kalocsa Város Legeredményesebb Edzője: Szűcs Zsolt (karate)
Tanítványai a 2016-oa Világbajnokságon dobogós helyezéseket értek el, továbbá nemzetközi és országos versenyeken rendszeresen pontszerző helyen végeznek. Edzői munkáján kívül szervez közösségépítő programokat, túrákat nem csak a sportolóknak, hanem a szülőknek, hozzátartozóknak is.

Kalocsa Város Legjobb Utánpótlás Csapata: Gézengúz UKC 2002-2003 fiú csapata
A 2015-2016-os Gyermekkézilabda U12 bajnokság országos elődöntőjébe jutottak és a 2016-2017-es Gyermekkézilabda U14 bajnokság I. osztály A csoportjából tovább jutottak a további küzdelmekbe.
Csapattagok: Baranyi Bálint, Bedics Gergő, Borsós Martin, Fábián Csongor, Harsányi Pál, Horváth Márkó, Horváth Roland, Iván Dominik, Kengyeli Kristóf Tamás, Koprivanacz András, Lelesz Brúnó Szabolcs, Mészáros Bence, Petrányi Dominik, Polyák Ádám, Pörgye Olivér, Sebők Ferenc Péter, Taskovics Bálint, Tóth Martin, Varga Olivér, Vargyas Szabolcs, Vén Kevin, Vörös Szabolcs, edző: Buzogány Szabolcs István.

Kalocsa Város Legjobb Csapata: Kalocsai Úszó és Vizilabda Egyesület
Versenyzőjük bekerült a Jövő bajnokai Programba, számos országos és nemzetközi versenyen értek el olyan helyezést, amire eddig még nem volt példa, fiataljaik közül többen arany és ezüstjelvényes minősítéssel büszkélkedhetnek, és többen korcsoportos bajnokok, illetve országos ranglistavezetők.
Csapattagok: Tóth Mikolt, Dorusák Dorina, Jakab Csenge, Guzsván Hédi, Rusenkó Luca, Matos Andrea, Bolvári Vivien, Busa Barbara, Horváth Bendegúz, Lakatos Bence, Matos Balázs, Tóth Ernák, Fekete Mátyás, Fekete Péter, Jakab István.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 04. 09., 15:25
Dr. Magóné Tóth Gyöngyi már korábban bejelentette polgármesteri ambícióit, mint a DK által támogatott jelölt. Hétfő délután hét további képviselőjelölttel együtt a Népművészeti Háznál tartottak sajtótájékoztatót a június 9-ei helyhatósági választásokra való felkészülésükről.
2024-04-07 13:47:00
A kampány célja kettős: nők számára hasznos eszközökből és intim higiéniás termékekből ajándékcsomagot összeállítani egy női táskában, melyet Pécsi Vivien a Szociális Bizottság, valamint a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálattal karöltve ad át rászoruló lányoknak és nőknek, továbbá felhívni a figyelmet arra, hogy Magyarországon, így Kalocsán is rengeteg olyan nő él, akik számára gondot okoz beszerezni az alapvető női higiéniás termékeket.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2024. 04. 13., 10:56
A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház székhelyén és telephelyein (Kecskemét, Kiskunfélegyháza, Kalocsa) a járóbeteg szakellátásokra a bejelentkezés minden esetben a betegfelvételi pontokon történik. Még >>>
2024. 04. 12., 17:28
Mostmár akik a piacra mennek, azok tapasztalhatják a változást. Még >>>
2024. 04. 09., 12:52
A mester a Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti Tagozatának tagja lett, székfoglalóját a Pesti Vigadó Makovecz-termében tartotta meg. Még >>>
2024. 04. 08., 08:05
24 fok körüli nyárias meleg valószínű. Még >>>
2024. 04. 07., 13:51
A biztonsági övet nem használó utas maradandó fogyatékossággal járó sérüléseket szenvedett. Még >>>
2024. 04. 05., 11:42
A NAV munkatársai vásároltak két aranygyűrűt, melyeket az eladó lakásán vettek át, majd felfedték kilétüket. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK