2024. 12. 04. szerda
Barbara, Borbála
: 414 Ft   : 394 Ft Benzin: 603 Ft/l   Dízel: 599 Ft/l   Írjon nekünk

Retro-üdítő és cider-manufaktúra Kalocsán

2016. 07. 05., 10:55

Júniusban röppent fel a hír országos sajtóorgánumokban, hogy újra a boltok polcaira kerül „letűnt korok” hazai üdítő-kedvence, a Gyöngy narancs. Arról viszont nem szóltak a cikkek, hogy e mögött egy kalocsai vállalkozó áll, akinek hosszabb távú elképzelései is vannak „folyóügyek” tekintetében.

A Yellowmill Cider Hungary Zrt-t a Nemzeti Cégtár nyilvántartása szerint 2015-ben alapították, kalocsai székhellyel és fő tevékenységként gyümölcsbor termelésének megjelölésével. Az pusztán a véletlen műve, hogy a társaság vezérigazgatójával, a tizenkét évig Budapesten dolgozó, Kalocsára hazatért Salamon József Attilával azon apropóból beszélgethettünk először, hogy a nevéhez kötődik a hetvenes-nyolcvanas évek egyik legkedveltebb hazai üdítőmárkájának, a Gyöngynek az újraélesztése.

Bár anno nagyapjával rendszeresen járt boltba, amikor a papa a magának szánt egy-két üveg sör mellé mindig meglepte a kis unokát egy palack Gyöngy naranccsal (amely termékcsaládnak a gyártása egyébként a kilencvenes évek elején megszűnt), akkor még bizonyára fogalma sem volt arról, hogy egyszer ő maga fog arról mesélni, miként kerültek Gyöngy márkajelzéssel ellátott palackok ismét a boltok polcaira.

Salamon József Attila
Forrás: Gyöngy Üdítő - Facebook

2016 nyarán ugyanis ez megtörtént. Olyannyira sikeres volt a termék bevezetése, hogy a jelenségre még az országos média is felfigyelt – anélkül, hogy különösebben reklámozták volna, bár nagyon örülnek a megjelenéseknek – meséli Salamon József Attila.

– Egy multinacionális cégnek lejárt a védjegye erre az üdítőre, nekem pedig sikerült megszereznem. Ha pedig így alakult, akkor elkezdtük újragyártani a Gyöngy narancsot. Eddig jók a visszajelzések, jó az íz, szép a termék, természetes narancs-sűrítmény hozzáadásával készül, és tervezzük, hogy két hónapon belül kijövünk a szénsavas őszibarack és citrom ízzel, aztán öt éven belül jöhet az eper, gyömbér, tonik, szőlő és a meggy. A kiszereléseket is bővítenénk. Jelenleg a boltokban megtalálható 1,75-ös palackban gyártunk, de célunk, hogy félliteres és kifejezetten a vendéglátósok megcélozva, klasszikus, zöldpalackos 0,33-as, kisüveges formában is elérhetővé váljon a termék – vázolta a papírforma szerint az egyébként császártöltési üzemből kigördülő Gyöngy üdítő előtt álló éveket Salamon József Attila.


Forrás: Gyöngy Üdítő - Facebook

A Yellowmill Cider Hungary Zrt. vezérigazgatója ezután tért rá, hogy vállalkozásuk miért alakult, és milyen hosszú távú elképzeléseket szeretnének megvalósítani városunkban.

– Ez a vállalkozás azért jött létre, hogy egy cider-manufaktúrát létesítsünk Kalocsán kilenc üzlettársammal együtt. Ez jelenleg a Rokkanttelepen, 150 négyzetméteres területen készül, ahol havi 60 ezer palack cider legyártására leszünk képesek, amelyeket közvetlenül a vendéglátósoknak szeretnénk értékesíteni, hordóban, hogy csapról is árulhassák – mutat rá a hazánkban úttörőnek számító terjesztési módra a vezérigazgató. Hozzátéve, hogy a Hosszú Antal és a Kiss Ernő utca sarkán található, régi rokkanttelepi iskolával szemben készülő üzemben idővel az almás mellett, almás-körtés és almás-epres ízesítésű cidert állítanának elő, amelynek a receptúrái már meg is vannak.

Bár az üzem kialakítása még folyamatban van, Salamon József Attila optimista és bízik abban, hogy szeptember közepére mindennel végeznek, és a szükséges engedélyek kézhezvételét követően el is indulhat a termelés. 

Munkahelyteremtő vállalkozás lesz-e mindaz, amiről eddig olvashatott? Igen!
Salamon József Attila elmondta, hogy azután kezdenek munkatársakat keresni, hogy kulcsrakész állapotban lesz a gyár, és az biztos, hogy kilenc-tízfős legénységre szükségük lesz. Bízzunk a sikerükben és a „köztudottan lassan őrlő engedélyező malmok” felpörgésében – hadd írjunk minél előbb az üzemavató ünnepségről is!


Forrás: Gyöngy Üdítő - Facebook

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 12. 02., 12:26
A jelenlegi energiaárakkal számolva az uszoda üzemeltetésének becsült költsége minimum évi 168 millió forint, ami napi 460 ezer forintot tesz ki minden működési költséggel együtt. Az önkormányzat által működtetett létesítmények közül messze az uszoda a legmagasabb fenntartási költségű.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2024. 12. 04., 07:12
Elérkeztünk a negyedik adventi játéknaphoz. Cikkben található a furfangos vers! Még >>>
2024. 12. 03., 09:45
Egy keceli nő az éjszaka közepén arra eszmélt, hogy valaki kutat a lakásában. Még >>>
2024. 12. 03., 07:00
Ma a harmadik adventi játéknap van. Cikkben található a furfangos vers! Még >>>
2024. 12. 02., 12:36
Az „utángyártással” az elkövetők több mint hetvenmillió forint kárt okoztak a jogtulajdonosoknak. Még >>>
2024. 12. 02., 07:03
Elérkeztünk a második adventi játéknaphoz. Cikkben található a furfangos vers! Még >>>
2024. 12. 01., 08:00
Ebben az évben sem maradhat el az ablak-nyitógató, hiszen Simó Fanni idén is gondoskodik arról, hogy izgalmasabb legyen gyerekeink számára az adventi időszak! Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK