2025. 01. 24. péntek
Timót
: 411 Ft   : 394 Ft Benzin: 649 Ft/l   Dízel: 660.2 Ft/l   Írjon nekünk

„TeSzedd! – Az országos mozgalom keretében nyolcadik alkalommal takarították ki a város közparkjait az önkéntesek

Illés György Cinó  |  2024. 04. 30., 08:35

Tizenkét éve szervezik meg országosan a TeSzedd! hulladékmentesítő akcót, amelybe közel egy évtizede városunk is bekapcsolódik. Az önkéntesek főképp a forgalmasabb közterületeket tisztították meg a széthajigált szeméttől. Több akciót az esős idő nehezítette, de túljártak az eszén… Az ilyen akciók a feltörekvő generáció nevelésben is fontos szerepet játszanak.

A hűvös, esős idő miatt több helyszínen is későbbi időpontra halasztották a TeSzedd! szemétszedő akciót. Így járt a Mócsi utcát takarító csoport is, Simon Zoltán polgármester, a belvárosi körzet önkormányzati képviselője vezetésével – ők végül pénteken láttak neki a Hunyadi-pálya melletti játszótér kitisztításának.

Hasonlóképp el kellett halasztani a Borbola Péter szervezte önkéntesek akcióját a Kubikus parkban és a Vajas-parton. Ők szerdára tervezték a „nagytakarítást”, de arra csak csütörtökön került sor. Akkor viszont nagyon vidám csapat jött össze, többnyire kisgyermekes családokból verbuválódva, ami kiváló alkalmat adott a gyermekek környezeti neveléséhez, szemléletformálásához is.

Képgaléria megtekintése (30 db kép)

Forrás: Illés György / KALOhírek


A legkisebbektől a legnagyobbakig minden korosztály részt vesz a munkában, aminek hozadékaként taníthatjuk is a gyerekeket, megmutathatjuk nekik, hogy milyen fontos a környezetünk, milyen fontos annak a védelme, és hogy ez önmagát nem fogja tisztában tenni, nekünk kell azt megtenni, hogy a könnyezetünk tisztasága biztosított legyen.”Borbola Péter, a Fidesz KDNP képviselőjelöltje tavaly még mint önkéntes vett részt a programban, ám idén szerettem volna többet hozzátenni ez a dologhoz, így koordinátori szerepre jelentkezett az önkormányzatnál, és nagy örömmel állapította meg, hogy sokan elfogadták hívószavát.

Úgy gondolom, hogy ez egy jó közösségkovácsoló erő. A közös munka által megismerhetjük egymást, építjük a kapcsolatainkat, és táplálkozhatunk a közös a sikerélményből, hogy együttes erővel tettünk valamit a környezetünkért.”

Képgaléria megtekintése (30 db kép)

Forrás: Illés György / KALOhírek


Bár az akció önkéntes, a helyszínen batyus báli jelleggel pogácsát, aprósüteményt is kaptak a résztvevők, segítőit Borbola Péter komolyabban is meg kívánja vendégelni: a jelenlévőknek megígérte, hogy ha május elsején kilátogatnak az Érsekkertbe, ott mindenki a vendége lesz egy finom paprikás ételre, ugyanis akkor fognak egy nagy adagot főzni Német Józseffel, akivel ketten szervezik a húszéves évfordulós „europaprikás” főzését.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2025. 01. 24., 00:51
Csütörtökön világszerte jelezték a felhasználók, hogy nem tudják használni a világ legismertebb mesterségesintelligencia-eszközét. Az OpenAI egyelőre nem kommentálta a történteket. Még >>>
2025. 01. 23., 10:40
A 16 éves fürgedi fiúnak több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell, miután ittasan elhajtott egy utcán álló kocsival. Pechjére az üzemanyag kifogyott az elkötött autóból. Még >>>
2025. 01. 22., 12:48
Sokmilliós kárt okozhatott az államnak az a csaló bűnszövetség, amelynek tagjai vényköteles, díjtámogatott gyógyszereket váltottak ki jogtalanul, majd értékesítették feketén. Még >>>
2025. 01. 22., 11:04
Kalocsai vonatkoztatásban mi így ünneplünk ma... Még >>>
2025. 01. 22., 10:34
Egy órán belül elfogták az elkövetőt a kiskunhalasi rendőrök és őrizetbe vették. Még >>>
2025. 01. 21., 19:24
Nyitott csomagtartóval szállította az ellopott babakocsit az a nő, akit a bejelentést követően nem sokkal azonosítottak is. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK