A koronavírus-járvány talán egyetlen kedvező hatása, hogy a miatta bevezetett korlátozó intézkedések, az iskolák, óvodák jelenléti nevelő munkájának szüneteltetése nyomán töredékére csökkent a belváros forgalma. E nélkül elképesztő fejetlenség alakulhatott volna ki a reggeli csúcs idején, amikor a Kossuth Lajos és Szent István utak közti átkötő szakasz után a Hunyadi utcát is lezárták. Így azonban a tumultuózus jelenetek elmaradtak, az útszakaszt pedig már vissza is kapták a közlekedők. A téren vízvezeték-, gáz-, szennyvízcsatorna-kiváltást is végeznek. Az ezekből a Hunyadi utcát érintő, március 10-én kezdődött munkálatokat tíznaposra tervezték, de a kivitelezőnek már a határidő előtt egy-két nappal sikerült befejeznie.
Amint már öt nappal az újabb útlezárás előtt hírt adtunk, a Szentháromság tér átépítésének újabb szakaszához érve a víz főnyomócső cseréjére is sor kerül, ezért a munkálatok idejére megszűnt az átjárás a Kossuth Lajos és a Hunyadi János utca között.
A tíznaposra tervezett lezárás alatt elvégezték a már igen időszerű közműcserét.
Aki a hétvégén járt-kelt a városban, már tapasztalhatta, hogy a Hunyadi János utcát már vissza is adták a forgalomnak. Erről dr. Filvig Géza polgármester ma reggel így számolt be közéleti közösségi médiás felületén:
Örömmel tájékoztatom a lakosságot, hogy a Hunyadi utca bevezető szakaszánál a munkálatok határidő előtt elkészültek, így néhány napja újra megnyitották a forgalmat ezen a szakaszon.”A polgármester egyúttal köszönetét nyilvánította a közlekedők türelméért, a lakók megértő hozzáállásáért.
A Szentháromság tér átépítésének következő szakasza a projekt befejezéséhez a kormányzat által a tavaly év végén született döntéssel nyújtott 2,1 milliárd forintos állami támogatásból valósul meg.
A Kossuth Lajos utca és a Szent István király út – a főutca – közti összekötő szakasz február elseje és július 31. közötti időszakra tervezett lezárását január végén jelentették be, és azt az önkormányzat és a beruházó érsekség között január 13-án köttetett szerződés értelmében csak a szovjet katonasírok áthelyezése engedélyeztetésének csúszása késleltetheti.
A munkálatok megkezdése kapcsán az önkormányzat sajtóközleményt adott ki, a munkálatok teljes útzár mellett történő megkezdéséről mi is beszámoltunk, és azzal kapcsolatban dr. Filvig Géza polgármester interjút is adott portálunknak.
A mostani munkálatok során a Barokk Kávéház bejáratától a Katona István-ház felé néhány méterre előkerült a valamikor ’80-as években elbontott és betemetett egykori óvóhelylejáró, amint arról a közműcsere kapcsán íródott cikkünkben beszámoltunk.
Korábban, az útburkolat bontásakor pedig az vált világossá, hogy a múlt század eleji városközpont-rekonstrukció során kiépített, a múlt század ’80-as éveiig fönnmaradt, sárga keramittéglás útburkolat alatt – tehát már jó száz éve is kiváltásra ítélve – macskaköves útborítás volt kialakítva, amely útalapként a mostani munkákig fönnmaradt.
Arról, hogy a most elbontott macskakő – azaz bazalt kiskocka út építőkő – anyagot a tulajdonos város hol fogja fölhasználni, egyelőre nincs döntés.