Igazi őszi varázslat lengte be Kalocsát október 31-én délután: közel százan vettek részt a Halloweeni Futás és Cukorkagyűjtő sétán, amely a város egyik legvidámabb közösségi eseményévé vált.
A résztvevők 14 állomáson gyűjthettek édességeket, miközben a gyerekek és felnőttek együtt járták végig a várost. Sokan kreatív jelmezben érkeztek, a jókedv pedig végig garantált volt. A futás és séta nemcsak kalocsaiakat mozgatott meg – érkeztek családok Siófokról, Abonyról és más településekről is, így az esemény igazi többgenerációs találkozóvá vált.
A gyerekeket Vitos Tóth Viktor vidám gyerekdalai szórakoztatták, valamint a 101. számú Tomori Pál Cserkészcsapat is bemutatót tartott, amit nagy lelkesedéssel fogadtak a kicsik. A program után mindenkit finom zsíros kenyér, meleg tea és frissen sült kürtőskalács várt.
A szervezők, köztük Simó Fanni, hálásan köszönték meg mindenkinek, aki részt vett, segített vagy támogatásával hozzájárult ahhoz, hogy a kalocsai közösség egy ilyen különleges, vidám délutánt tölthessen együtt.
Egy igazi közösségi élmény volt, ahol a mosoly, a nevetés és az összetartozás érzése tette különlegessé a napot
– fogalmazták meg a szervezők.
Forrás és kép: MozdulKa
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!