2016. július 1-jével megkezdődött Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat és konzorciumi partnerei – a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület és a Bács-Kiskun Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft. – TOP-5.1.1-15 kódszámú, „Megyei szintű foglalkoztatási megállapodások, foglalkoztatási együttműködések” című projektje. A pályázati felhívásra benyújtott, 2,5 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesített projektben a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat feladata egyebek mellett a helyi (járási) foglalkoztatási paktumok generálása.
2017. február 13-án megjelent a TOP-5.1.2-16 kódszámú, „Helyi Foglalkoztatási Együttműködések” című felhívás, mely a helyi paktumok létrejöttéhez nyújt támogatást. A megyében megalakuló hét helyi paktum 2.657 millió Ft 100%-os támogatottságú vissza nem térítendő támogatást vehet igénybe. A tegnap délelőtt Kecskeméten, a Megyeházán tartott szakmai fórum a jövőbeni helyi együttműködésekben szerepet vállaló szakemberek és a menedzsment számára adott tájékoztatást.
A pályázati forrásból olyan képzési és foglalkoztatási programok valósíthatók meg, melyek a járások munkaerő-piacának bővítéséhez, a projekt célcsoportjainak képzéséhez, eredményesebb elhelyezkedéséhez és foglalkoztatásuk ösztönzéséhez szükségesek. A járási foglalkoztatási együttműködések célja megegyezik az egész megyére kiterjedően létrejött megyei foglalkoztatási együttműködés (paktum) céljaival, azaz a járásokban egyszerre jelen lévő munkanélküliség és munkaerőhiány anomáliájának leküzdése és a foglalkoztatási szint növelése.
Dr. Garami Erika, a Nemzetgazdasági Minisztérium Foglalkoztatási Szolgálat Főosztályának projektmunkatársa a helyi foglalkoztatási együttműködések helyéről és szerepéről beszélt, valamint azok megyei paktummal való kapcsolatáról.
A rendezvényen részt vett Kollár Péter, a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztályának vezetője és Budainé Nagy Katalin, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársa, akik az adott szervezet programban felvállalt szerepeiről beszéltek.
Az Együttműködés a helyben foglalkoztatásért megyei foglalkoztatási projekt konzorciumának tagjai beszámoltak az eddigi tevékenységükről, és megosztották a pályázattal kapcsolatos, a projekt indulása óta eltelt 8 hónap alatt összegyűjtött tapasztalataikat.
A pályázatok beadása 2017.05.30 – 2017.07.31. között lehetséges, addig kell minden helyi foglalkoztatási együttműködésben létrehozni a konzorciumokat és megalkotni a helyi paktumok stratégiai irányait.
Forrás: Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat