A NAV forgalmi adatait feldolgozó OTP Lakóingatlan Értéktérkép szerint fél év alatt átlagosan 15 százalékkal lettek drágábbak a lakások, mint 2017 év végén. A megyeszékhelyek közül kiugróan, 23 százalékkal drágult Szekszárd, de Kecskeméten is 18 százalékkal emelkedtek a lakásárak a fél évvel korábbihoz képest.
A NAV forgalmi adatait feldolgozó OTP Lakóingatlan Értéktérkép szerint fél év alatt átlagosan 15 százalékkal lettek drágábbak a lakások, mint 2017 év végén. A megyeszékhelyek közül kiugróan, 23 százalékkal drágult Szekszárd, de Kecskeméten is 18 százalékkal többe kerülnek a lakások.
Budapesten folytatódik a tavaly elindult tendencia, miszerint a külső pesti kerületek látványosan drágulnak, ugyanakkor a fővárosi ingatlanok átlagára a 15 százalékos országos aránytól némileg elmaradva, az első félévben „mindössze” 12 százalékkal emelkedett.
Országszerte kitart az ingatlanok látványos drágulása – nyilatkozta Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője, aki szerint az idén eddig kötött adásvételek alapján is
meg lehet állapítani, hogy az áremelkedés töretlen.A megyeszékhelyek közül kiugróan, 23 százalékkal drágult Szekszárd, ahol azonban a lakások átlagos négyzetméterára még mindig csak 226 ezer forint, s ezzel a nagyvárosok középmezőnyébe tartozik. Ugyanakkor a hasonló árszínvonalat képviselő Szombathelyen az első félévben – a nagyvárosok között egyedüliként – csökkent az átlagár, igaz, mindössze 4 százalékkal.
Kecskeméten átlag felett, 18 százalékkal emelkedtek az ingatlanok árai, így
Bács-Kiskun megye székhelye a legdrágább nagyvárosunkká vált, 310 ezer forintos négyzetméterárral.
„Az első féléves számokból még nem lehet végleges következtetéseket levonni az éves folyamatokról, ezek pusztán időközipillanatfelvételnek tekinthetők” – tette hozzá Valkó Dávid ingatlanpiaci szakértő, aki szerint az egész éves adatok ugyan még módosulnak, de az alapvető tendencia aligha törik meg: folytatódik a dinamikus ingatlanár-növekedés.
Forrás: Bácsmegye