2026. 02. 12. csütörtök
Lídia, Lívia
: 381 Ft   : 320 Ft Benzin: 582 Ft/l   Dízel: 586 Ft/l   Írjon nekünk

Házhoz megy a rendőrség

2015. 12. 04., 06:47

Az országos vagyonvédelmi program kalocsai bázisát Mayer József r. ezredes, kapitányságvezető december 1-jén nyitotta meg a Kossuth Lajos utcai ÖKO Pont épületében. A prevenciós program fél éven át várja az érdeklődőket minden hónap első hetében 15-17 óráig.

Az Országos Rendőr-főkapitányság hazánk vagyonbiztonságának növelése érdekében Házhoz Megyünk címmel tájékoztató kampányt indított. A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság 2015. december 1-jén Kalocsán is megkezdte a program működtetését a település új közösségi terében, az ÖKO Pontban.

Képgaléria megtekintése (6 db kép)

Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek

Mayer József r. ezredes, kapitányságvezető megnyitójában kihangsúlyozta, hogy az Országos Rendőr-főkapitányság által kezdeményezett program célja Magyarország, azon belül Kalocsa város és térsége közbiztonságának növelése, a lakosság vagyonvédelmi tudásának fejlesztése, továbbá az állampolgárok önvédelmi képességeinek erősítése.

A projekt sikeres végrehajtásában a rendőrség együttműködik a Kalocsai Polgárőr Egyesülettel, Kalocsa Város Önkormányzatával, az Aegon Magyarország Általános Biztosító Zrt., valamint a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara képviselőivel.

A rendőrség munkatársai és együttműködő partnerei minden hónap első hetében, munkanapokon 15-17 óra között várják az állampolgárokat vagyonvédelmi kérdéseikkel Kalocsán, a Kossuth utca 50. szám alatt – a Pataji út és a Kossuth utca sarkánál – lévő információs ponton.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026-02-08 15:00:21
A Paks II. atomerőmű a csütörtöki első betonöntéssel immár hivatalosan is épülő atomerőmű státuszt nyert. Az új erőmű nemzetközi együttműködésben, sok magyar beszállítóval épül. Az alkalomra szervezett ünnepség felszólalóinak gondolatait közvetítő cikkünkben Szijjártó Péter többek közt kifejti: a Paks II. projekt a garancia a rezsicsökkentés fenntartására.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 02. 12., 15:13
Árokba borult egy autó a 6-os főúton – segítségnyújtás nélkül hajtott tovább a szabálytalan előző Még >>>
2026. 02. 12., 13:39
Hosszú évek várakozása után hivatalosan is átadják az M5-ös autópálya új, kunszállási csomópontját. A megnyitót kedden tartják, az autósok várhatóan a délutáni óráktól már használhatják az új le- és felhajtót. Még >>>
2026. 02. 12., 10:38
Több mint 2,7 millió forint hiányzott egy kiskőrösi társasház kasszájából. A volt közös képviselő saját megélhetési gondjait fedezte a lakók pénzéből – az ügyben a rendőrség befejezte a nyomozást. Még >>>
2026. 02. 11., 12:30
Minden évben február 11-én van az Egységes Európai Segélyhívószám Napja. Még >>>
2026. 02. 11., 11:23
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága gyermekrajz-pályázatot hirdet „Így közlekedtek ti! – Tömegközlekedés” címmel. A felhívás célja, hogy a fiatalok kreatív formában mutassák be a biztonságos és szabályos közlekedést. Még >>>
2026. 02. 11., 10:38
Újabb csalási módszer terjed, amelyben a bűnözők a rendőrség nevében, hamis dokumentumokkal próbálják megfélemlíteni áldozataikat. A cél: banki adatok és pénz megszerzése. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK