2026. 07. 19.
Emília
: 363 Ft   : 317 Ft Benzin: 595 Ft/l   Dízel: 615 Ft/l   Írjon nekünk

Kábítószer-kereskedő hálózatot számolt fel a rendőrség Bács-Kiskunban

2023. 05. 04., 18:55

Baján és a környező településeken kábítószert árusító férfiakat fogtak el a rendőrök – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon csütörtökön.

A Kalocsai Néplap Online felületén megjelent hír szerint a bajai nyomozóknak olyan információ jutott a birtokába, hogy Baján és a környező településeken egy csoport különböző kábítószereket árul.

A több hónapos nyomozás eredményeként több célszemély is látókörbe került. 2023. május 3-án hajnalban egy összehangolt akció keretén belül 8 helyszínen jelentek meg egy időben a rendőrök.
Az elfogásokban a bajai rendőrökön felül a főkapitányságunk munkatársai, valamint a Bács-Kiskun, Baranya, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok vármegye kommandósai, kutyás rendőrök és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal egységei vettek részt.


A nagyszabású akciókban 8 férfit fogtak el.


A házkutatások során kábítószergyanús anyagokat, készpénzt és a terjesztéshez szükséges eszközöket találtak és foglaltak le a nyomozók.

A legnagyobb fogás az egyik bajai helyszínen volt, ahol a nyomozók közel 6,3 kilogramm szárított növényi anyagmaradványt, 1090 darab ecstasy-t, 132 gramm kokaint és 40 gramm hasist, valamint mérlegeket foglaltak.

A bővebb információkat tartalmazó cikk eléréséhez, melynek végén a rendőrség YouTube csatornáján közzétett videó is megtekinthető, kattints a megújult Kalocsai Néplap Online weboldalára! >>>

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 07. 16., 07:00
Augusztus 7. és 9. között ismét a hagyományok, a közösség és a szórakozás kerül a középpontba Uszódon. A Gubbantós Népművészeti Fesztivál idén is színes programkínálattal várja a helyieket és a környékről érkező vendégeket: néptánc, koncertek, gyermekprogramok, közös ebéd és ünnepi megemlékezések teszik teljessé a háromnapos falunapot.
2026-07-13 09:26:31
A múlt hét hétfői testületi ülésen tárgyalta a kalocsai önkormányzat képviselő-testülete az alpolgármester új illetményének megállapítására irányuló javaslatot. Az önkormányzati elöljárók illetményének, illetve tiszteletdíjának meghatározását törvények szabályozzák. Az adott keretek közt gáláns volt a testület.

Podcast

Szerzőként szerzett tapasztalatai nyomán vágott új kiadó alapításába Gyuricza Mártával közösen Rédei Viktória író, a betű & kép független könyv- és képregénykiadó vezetője, akivel májusban megjelent új kötetéről, a Vélt és valódi falakról, írásról, kiadásról és a magyar képregény helyzetéről is beszélgetünk a Fókuszban Podcast legújabb adásában.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 07. 18., 16:41
A Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közleményében kiemelte: a legnagyobb odafigyelés mellett is keletkezhetnek természetesen tüzek, ilyenkor ne habozzon senki, haladéktalanul hívja a tűzoltókat! Még >>>
2026. 07. 16., 11:54
Hátrányos helyzetű gyermekek és családjaik számára szervez ingyenes mozielőadást a Kalocsai Mozi július 17-én, pénteken 10 órától. A kezdeményezés célja, hogy azok is átélhessék a közös mozizás élményét, akiknek erre anyagi okokból ritkábban nyílik lehetőségük. Még >>>
2026. 07. 16., 08:10
A tartós hőség miatt egyre nagyobb terhelés alatt működnek a légkondicionálók, ezzel együtt pedig nő a meghibásodások és a tűzesetek kockázata is – hívja fel a figyelmet a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Még >>>
2026. 07. 16., 08:03
Több mint négyezer doboz illegális cigarettát foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy Romániából Olaszországba tartó furgonban az M1-es autópályán. Még >>>
2026. 07. 16., 07:39
A hét legmelegebb napja várható pénteken, amikor több helyen 36–37 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet. A nyugat felől érkező hidegfront azonban már péntek éjjel megérkezik, és a hétvégére néhány fokkal mérsékli a forróságot. Még >>>
2026. 07. 15., 08:22
A mobilházak iránti növekvő érdeklődést kihasználva egyre több csaló próbál pénzt kicsalni a vásárlóktól – hívja fel a figyelmet a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Még >>>
2026. 07. 15., 07:47
Ismét a rendőrség nevével visszaélve csaptak be egy idős nőt: ezúttal egy szekszárdi asszony vesztette el közel két és fél millió forintos megtakarítását. A csalók kifinomult módszerrel, több telefonhívással és még egy titoktartási nyilatkozattal is hitelessé próbálták tenni a történetüket. Még >>>
2026. 07. 14., 11:23
Nemzetközi fellépésekkel telik a dusnoki Biser Tánccsoport nyara. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK