A Kalocsai Járásbíróság büntető tanácsa holnap, január 14-én a bíróság épületében 8.30 órától tárgyalja annak a kalocsai 30 éves férfinek, volt pénzügyőr törzsőrmesternek a büntetőügyét, aki ellen a Nyomozó Főügyészség hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és lőszerrel visszaélés bűntette miatt december végén emelt vádat, és a legszigorúbb büntetési fokozatban, fegyházban végrehajtandó büntetés kiszabását indítványozta a Járásbíróságnak.
Az előzetes letartóztatásban lévő férfit a Kecskeméti BV Intézetből már napokkal korábban a Kalocsai Fegyház és Börtönbe szállították, reggel onnan viszik a tárgyalásra.
Mint emlékezetes, és portálunkon beszámoltunk róla, a vádlottat még májusban, összehangolt akció keretében érte tetten a TEK és a rendőrség. Akkor a hivatalos szervek szűkszavú közlésén kívül mindössze annyit sikerült megtudnunk, ahogy a rendőrök, illetve a Terrorelhárítási Központ (TEK) tagjai 3-4 megkülönböztető fényjelzést használó, fedett rendszámú polgári autóval a Nemzeti Nyomozó Hivatal felkérésére hajtották végre a gyanúsított elfogását. Az egyik szemtanú fotót is küldött portálunknak.
A májusi eset december végén újra fókuszba került, amikor a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség sajtószóvivője arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmény miatt vádat emelt egy kalocsai pénzügyőr ellen.
A Baon.hu a vádiratra hivatkozva azt írta: a 30 éves vádlott pénzügyőrként dolgozott törzsőrmester rendfokozatban. 2015. május 12-én szolgálatban egy kalocsai vállalkozás kereskedésében próbavásárlást hajtott végre. Az ellenőrzés során a vádlott telefonon a helyszínre hívatta a vállalkozás egyik alkalmazottját. Félrehívta az asszonyt és elkezdte emlegetni, hogy korábban milyen szabálytalanságokat találtak a vállalkozásnál. Azt is mondta a vádlott, hogy ezek miatt négy ember munkáját kitevő mennyiségű irat keletkezett, és hogy ezekért a „hibákért” akár 5 millió forintos bírság is kiszabható. Valójában azonban az adóhatóság korábban nem talált szabálytalanságokat a kereskedés működésében.
Az ellenőrzés utáni napokban a vádlott telefonon is beszélt az alkalmazottal, majd találkozott vele egy kalocsai fogadó parkolójában. Itt közölte, hogy a szabálytalanságoknak a rendszerből való „eltüntetése” és a NAV-nál indult eljárások „megoldása” másfél millió forintba kerül. Valótlanul azt is állította, hogy a pénz neki és négy, meg nem nevezett munkatársának kell.
Ezután további telefonos és személyes egyeztetések következtek, végül a vállalkozás alkalmazottja 2015. május 26-án, az esti órákban Kalocsán adta át a kért 1,5 millió forintot a vádlottnak. A vállalkozó azonban eközben feljelentést tett és a hatóságok csapdát állítottak a pénzügyőrnek: 2015. május 26-án a pénz átadása után a Terrorelhárítási Központ rendőrei elfogták a vádlottat és lefoglalták a pénzt.
Schmidt Gábor a megyei Főügyészség sajtószóvivője az MTI-vel azt is közölte: a vádlottnál tartott házkutatás során az is kiderült, hogy a férfi az otthonában a szolgálati lőfegyverén és a hozzá tartozó lőszereken kívül engedély nélkül is tartott lőszereket.
Az előzetes letartóztatásban lévő pénzügyőrt a nyomozó ügyészek hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével és lőszerrel visszaélés bűntettével vádolják. Az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását indítványozta az ügyben. Információnk szerint a büntetőügy bírósági szakasza holnap 8.30 órakor kezdődik a Kalocsai Járásbíróságon.