2025. 01. 24. péntek
Timót
: 411 Ft   : 394 Ft Benzin: 649 Ft/l   Dízel: 660.2 Ft/l   Írjon nekünk

Soltszentimrén 300 négyzetméteres raktárcsarnok égett – A kalocsai tűzoltókat is bevetették

Zsiga Ferenc  |  2021. 05. 28., 13:07

A Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint Soltszentimre lakott területén, a Dózsa György utcában május 27-én, csütörtökön délután, eddig ismeretlen körülmények között kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy több mint 300 négyzetméter alapterületű raktárépület. A tűz megfékezéséhez a kalocsai tűzoltókat is bevetették.

A tűzesettel kapcsolatban Kovács Andrea, a megyei katasztrófavédelem szóvivője elmondta: a tűz a soltszentimrei raktárcsarnok több, mint 300 négyzetméter alapterületét érintette. A riasztás a központi ügyeletre 18 órakor érkezett, és sokat mondó, hogy az egységek csak 23 óra után hagyták el a helyszínt.

Forrás: Bács-Kiskun megyei Katasztrófavédelem


A lángokat a megyei katasztrófavédelem műveleti szolgálata irányítása mellett a kecskeméti, kiskőrösi, solti, kalocsai és a kiskunhalasi hivatásos, valamint a szabadszállási önkormányzati tűzoltók oltották.

Az elsődleges információk szerint a raktárépületben gépek, szivacsok, faanyag, ruhanemű veszett oda. A bevetett 35 tűzoltó 8 sugárral akadályozta meg a lángokat és azok továbbterjedését. 

A tűzben megrongálódott egy gázcsonk, amelyet folyamatosan hűtöttek mindaddig, míg a szolgáltató szakemberei megszüntették a gáz szivárgását- tájékoztatott a szóvivő, aki hozzátette: személyi sérülés nem történt, a károk felmérése még tart.

Kovács Andrea

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2025. 01. 24., 00:51
Csütörtökön világszerte jelezték a felhasználók, hogy nem tudják használni a világ legismertebb mesterségesintelligencia-eszközét. Az OpenAI egyelőre nem kommentálta a történteket. Még >>>
2025. 01. 23., 10:40
A 16 éves fürgedi fiúnak több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell, miután ittasan elhajtott egy utcán álló kocsival. Pechjére az üzemanyag kifogyott az elkötött autóból. Még >>>
2025. 01. 22., 12:48
Sokmilliós kárt okozhatott az államnak az a csaló bűnszövetség, amelynek tagjai vényköteles, díjtámogatott gyógyszereket váltottak ki jogtalanul, majd értékesítették feketén. Még >>>
2025. 01. 22., 11:04
Kalocsai vonatkoztatásban mi így ünneplünk ma... Még >>>
2025. 01. 22., 10:34
Egy órán belül elfogták az elkövetőt a kiskunhalasi rendőrök és őrizetbe vették. Még >>>
2025. 01. 21., 19:24
Nyitott csomagtartóval szállította az ellopott babakocsit az a nő, akit a bejelentést követően nem sokkal azonosítottak is. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK