Szeptember 15-én, délután öt órakor kezdődik az az egész tanéven át tartó programsorozat, amelynek vezérfonala, hogy pontosan fél évszázaddal ezelőtt kezdődött a kalocsai művészeti iskolában az első tanév. A Viski Károly Múzeumban nyíló, „50 éves a kalocsai Liszt Ferenc Zeneiskola” időszaki kiállítás kapcsán Fehérvári István igazgatót kérdeztük a folytatásról.
– Eseménydús tanévről beszélhetek, amelynek részleteit rendkívül hosszadalmas lenne ecsetelni, és ennek főbb eseményeiről folyamatosan tájékoztatni fogjuk az érdeklődőket. Ha általánosságban beszélhetek, azt mondanám, hogy a megszokott, tanításon kívüli programjainkat felturbózzuk és új eseményekkel is készülünk. Az már bizonyos, hogy a jubileumi tanév egy különleges koncerttel és kiállítás-megnyitóval indul szeptember 15-én, amelynek érdekessége, hogy napra pontosan ekkor kezdődött fél évszázaddal ezelőtt az oktatás iskolánkban – vezette fel az éves kínálat nyitányát Fehérvári István.
– Véleményünk szerint sok meglepetéssel szolgálunk majd a múzeumba látogatóknak, annál is inkább, hiszen mi magunk is jól szórakoztunk és csemegéztünk, miközben keresgéltük és összeválogattuk a tárlat anyagát. Érdemes lesz betérni és felismerni azokat az életképeket, fotókat és relikviákat, amelyeken mindenki ráismer majd saját magára, ismerősére, barátjára, vagy rokonára – folytatta az igazgató.
Fehérvári István azt is elárulta, hogy nincs egy-egy kiemelt esemény, amelyet kiemelten vár. Összességében azt remélik, hogy szépen és sikeresen tudják végigvinni ezt az ünnepi tanévet.
– Száztizennégy fős létszámmal indult anno az iskola. A növendékeink körülbelüli létszámának becslésében fontos figyelembe venni azt, hogy 2003-ig kizárólag zeneiskolaként működtünk, így olyan kétszáz-kétszázötven tanulót számolhatunk évente. Az említett időszak után megnövekedett létszámmal kezdtünk dolgozni, hiszen a képzőművészet és a néptánc is felkerült a palettánkra. Ekkor már ötszáz fölé emelkedett az éves létszámunk. Feltételezve azt, hogy nem történik lemorzsolódás, érdemes felszorozni ezeket a számokat, és megsúgom, nem jellemző nálunk a lemorzsolódás – válaszolt azon kérdésünkre Fehérvári István, hogy eddig becsülten hányan vannak azok a növendékek, akik intézményükben szerették meg a különféle művészeti ágakat.
Arról, hogy az elkövetkező eseményekről hol és milyen formában lehet tájékozódni, elmondta, hogy az intézmény honlapján és Facebook-oldalán folyamatosan közölnek majd aktualitásokat és élménybeszámolókat, csakúgy, mint a helyi híradásokban.