Korszerű körülmények között dolgozhatnak a jövőben a kiskunfélegyházi mentőállomás munkatársai. Pénteken ünnepélyes keretek között adták át a felújított mentőállomást. A létesítményre csaknem 60 millió forintot fordítottak.
Alig egy év alatt újították fel a mentőállomást Kiskunfélegyházán, ezzel együtt 60 állomást korszerűsítettek hazánkban, ugyanakkor 18 megyében 22 új mentőállomás is létesült 11 milliárd forintból.
A pénteki avató ünnepségen Dr. Gyöngyösi Péter projektigazgató elmondta: – Nem egyszerű felújításról, hanem dinamizálásról beszélünk. A projekt célja ugyanis az volt, hogy minél előbb megérkezzen a segítség a bajbajutottakhoz. Ennek érdekében 200 új mentőautót is csatasorba állítunk. Ugyanakkor korszerű mentéstechnikai eszközök is segítik a magasabb szintű betegellátást – idézi a Baon.hu.
– A mentőszolgálat munkatársai egy kicsit mindig mostohagyerekek. Pedig az év minden napján, napi 24 órában ugrásra készen várakoznak, riasztás esetén azonnal mennek és segítenek. Erre élő példa a migriánsválság kapcsán dolgozóink helytállása, a hirtelen megnövekedett feladatok során mutatott önzetlen részvétele. Szeretném megköszönni nekik ezt is, és azt, hogy szabadidejüket is feláldozva részt vállaltak a mentőállomás dinamizálásában – hangsúlyozta dr. Zentay Attila az Országos Mentőszolgálat régióigazgatója.
Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere is köszönetet mondott a mentőszolgálat munkatársainak áldozatos munkájáért és ígéretet tett arra, hogy az önkormányzat segítséget nyújt a mentőállomás udvarának felújításához. Az udvar beton burkolatának felújítása ugyanis még várat magára.
– Nagy öröm, hogy végre méltó körülmények között dolgozhatunk. Külön öröm számunkra az elektromos kapu és garázskapu. Nem azért mert lusták voltunk kinyitni az ajtókat, de így sokkal rövidebb idő alatt elindulhat a helyszínre a mentő, mint korábban. A dolgozók kényelme is nagyon fontos, nem mindegy, hogy milyen körülmények között töltik a két kivonulás közötti időt – nyilatkozta a Baonnak Pap György, a félegyházi mentőállomás vezetője.
Hangsúlyozta, az épület korszerűsítése nem csak a munkatársak kényelmét szolgálja. A hőszigeteléssel, illetve a napkollektoros rendszer kiépítésével az üzemeltetési költségek is csökkennek. Azt is elmondta, tavaly tavasszal kapták meg az első új mentőautót, a másodikat pedig idén nyáron. Abban bízik, hogy a másik két régebbi típusú autót is hamarosan lecserélhetik.
Megújult a kecskeméti mentőállomás is
Tegnap átadták a megújult kecskeméti mentőállomást is, amit csaknem 38 millió forintból korszerűsítettek. A kor színvonalának megfelelő, megújult mentőállomás átadásán a város képviseletében részt vett dr. Zombor Gábor országgyűlési képviselő, dr. Salacz László országgyűlési képviselő és Engert Jakabné önkormányzati képviselő, illetve dr. Gyöngyösi Péter projektigazgató és dr. Zentay Attila régióigazgató. Az ünnepélyes szalagátvágást követően a résztvevők megtekintették az épületet, mely modern és komfortos munkakörnyezetet biztosít a kecskeméti mentődolgozók, és még gyorsabb, biztonságosabb ellátást a térség rászoruló lakosai számára.
Forrás: Baon