
Május 17-én, vasárnap a Mizse KC csapatával találkozott a Kalocsai KC női együttese a Bács-Kiskun és Tolna vármegyei közös rendezésű bajnokság utolsó előtti fordulójában. Mivel a bajnoki pontjaink száma 31 volt, a tabellát vezető Tamási KC pedig 38 ponttal állt, így a Kalocsa nem lehetett rosszabb ezüstémes helyezésénél, még egy vereséggel sem. Tehát sem mi nem tudtuk utolérni a listavezető Tamási KC együttesét, sem bennünket nem érhetett utol a harmadik Mizse KC gárdája. Így tét nélküli találkozó, mondhatni játszadozás folyt a pályán a KKC-Mizse KC csapatai között.
Járdi Ádám, a Bács-Kiskun megyei szövetség elnöke a végére még befutott a hatalmas serleggel és az érmeinkkel, amit Hartman János elnökkel közösen osztottak ki lányainknak.
A Mizse KC elleni találkozón, mint a fiúk a Csepel DSE ellen, sokat hibáztak, sok technikai hibát vétettek, a védekezésünk pedig egyáltalán nem működött ezen a vasárnapon, így megérdemelt vereséget szenvedtünk a mizsei hölgykoszorútól.
Forrás: Tamás Ferenc / KALOhírek
Kalocsai KC – Mizse KC 39-41 (18-22)
80 néző, vezette: Hovány István, Ubornyák Zoltán
Kalocsa: Schuck D. - Czuczu A. 7, Horváth G., Csajkó E. 10, Papp R. 2, Dávidházi-Alföldi B. 4, Torgyik R. 5.
Csere: Horváth S. 9, Tóth G. 1, Tóth E. 1, Aranyos J. (k.), Kutyifa A., Bors R., Németh M., Deák M. (k.), Mazán-Facskó P.
Edző: Dávidházi Sándor
Az eredmény alakulása: 6.p.: 5-3, 12.p.: 9-8, 19.p.: 14-13, 25.p.: 17-18, 38.p.: 25-26, 49.p.: 31-32, 55.p.: 35-38, 60.p.: 39-41.
Hétméteresek: 2/1, illetve 5/4. Kiállítások: 2, illetve 0 perc.
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!