Vasárnap 23 órakor már a szavazatok 91 százalékos feldolgozása mellett kétséget kizáróan bebizonyosodott, hogy a Bács-Kiskun megyei 3. számú választókörzet képviselőjelöltjei közül Font Sándor, a FIDESZ-KDNP jelöltje nagy fölénnyel nyerte a 2018. évi országgyűlési választásokat. Font Sándornak az elsők között gratuláltunk az elért teljesítményhez és arra kértük, értékelje pártja és saját választókerületében elért eredményét. A régi-új képviselő egyfelől elmondta, szerinte mi vezetett a saját és az őt jelölő pártszövetség győzelméhez, másfelől esszenciáját adta mindannak, ami fejlesztések és beruházások területén áll előttünk a következő négy évben.
Font Sándor a saját választási sikeréről szólva hangjában érezhető felszabadultsággal, ugyanakkor visszafogottan mondta:
úgy érzem, nem csak az elmúlt hetek eredménye, hogy a szavazatok száma ilyen szépen alakult az engem jelölő pártszövetség és személyem mellettem. Szinte nem volt az elmúlt négy évben, de előtte sem olyan alkalom, ha egy eseményre meghívtak, ne lettem volna ott. Nem volt olyan helyzet sem, hogy amikor polgármesterek, civilek, sportegyesületek vagy magánszemélyek kerestek meg ötlettel, kéréssel, pályázati támogatással, hogy ne álltam volna melléjük.
Nyugodtan mondhatom, megválasztásomkor Kalocsa nyíltan tartott attól: mivel baloldali városvezetés alakult, nem támogatom a törekvéseiket. Erről mindig is azt mondtam, majd az eredményeket szíveskedjenek megnézni, mármint a pályázatok sikerességét. Ezek tükrében ma már látszik, hogy igen szép fejlesztések történtek, történtek ebben a négy évben, de azokról is beszélhetünk, amelyek csak ezután jönnek. Például a Kalocsa-Paks Duna-híd, az oda vezető utak…
Jó érzéssel tölt el, hogy helyben a másik pártok képviselőjelöltjei korrektek voltak, a választási szabályokat betartották. Én is ehhez tartottam magam és a kampányeszközeimet.
Úgy érzem, a választók a négy éves munkámat díjazták szavazatikkal, áttételesen ezzel is arra ösztökélve, hogy valami hasonlót folytassak, folytassunk a következő négy évben. Bízom abban, hogy ebbéli törekvésemben a kormányzati többség is mögöttem lesz. Igaz, ennek most pillanatnyilag nem tudjuk a pontos végeredményét, de egyelőre úgy látszik, akár a kétharmados FIDESZ-KDNP többség is meglehet.
Képviselő úr! Túl friss még a régi-új helyzet, hogy újabb négy évig Ön képviseli a választókörzetet, de azért megkérdezem: a térség fejlesztései, köztük például az utak felújítása a maguk konkrétumaiban mikor kerülnek napirendre?
Én nem tudok egyelőre fontosabb feladatról, mint a Kalocsa-Paks Duna-híd megépítése, amelynek az összes hatása között ott vannak az oda vezető utak is. Természetesen nem csak Kalocsáról szólnak a fejlesztések.
A választókörzetben Soltvadkerten egy elkerülő út, Solton egy városi sportcsarnok épülhet. Solt talán az egyetlen olyan város, amelynek nincs fedett sportlétesítménye. Ezt a kérdést az elődeim talán kicsit felületesen kezeltek, tehát ezt a mulasztást pótolni szükséges. Kiskőrösön egy új központosított óvoda felépítése előtt állunk. Ugyanott egy több ezer főt befogadó kézilabda sportcsarnok álmait szövögetjük, ennek érdekében megtettük az első lépéseket. Természetesen még sorolhatnám, de talán ne szaladjunk ennyire előre.
A stratégiai jelentőségű fejlesztések közé tartozik a Budapest-Belgrád vasútvonal. Azt szeretnénk, ha az országon áthaladó kínai áruszállításból a vasúti vonal mellett, valahol a környékünkön egy árumegállító helyet tudnánk kialakítani. Azzal a céllal, hogy az itt kirakott, tárolt áruhoz valamilyen értéket hozzá adjunk, és már azzal mehetnének tovább a szerelvények. Ez vállalkozásokat, új munkahelyeket jelentene a választókörzetben.
Ezeken a nagy horderejű célkitűzéseken túl természetesen a már jól bevált automatizmusoknak továbbra is működniük kell. Ide tartozik a mezőgazdasági termelékenység további fokozása, az agrártámogatási rendszer stabilizálása. Minden a termelőket megillető forint eljuttatása fontos. Ezt már nem is emlegetem, mert a rutin része, mégis az egyik legfontosabb állandó feladataim közé tartozik.
Ön mivel magyarázza a kalocsai magas részvételi arányt és a kimagasló választási győzelmét?
Kalocsán különösen magas volt a részvételi arány, de van egy érdekes jelenség is. Ez abban nyilvánult meg, hogy az ellenzéki pártok azt hangoztatták: a választópolgár szavazzon az esélyesebb jelöltre függetlenül attól, hogy ő személy szerint melyik párttal szimpatizál. Kalocsán ez azt jelentette, hogy a baloldal átszavazott Suhajda Krisztián jobbikos jelöltre és megfordította a korábbi helyzetet. Mint emlékezetes, 2014-ben még igen erős volt a baloldal jelöltje, Niedermüller Péter végzett a második helyen. Most pedig torony magasan a Jobbik jelöltje, Suhajda Krisztián. Ez csak úgy történhetett, hogy a baloldali vezetők elfogadtatták szavazóikkal: szavazzanak az esélyesebb ellenzéki jelöltre. A megye más településein nem látjuk ilyen nagyságrendben ezt az átszavazási hajlandóságot. Ezzel együtt mindezt nem negatívumként, inkább csak tényként említem.
Azt kell, hogy mondjam: rendkívül magas a Kiskőrösön, Soltvadkerten és Akasztón elért eredményem. Ez azt jelenti, hogy a választók komolyan vették, hogy mi egy magyar Magyarországon szeretnénk élni! Közvetlenül arra gondolva: nem szeretnénk, hogy a világ összes migránsát nekünk kelljen befogadni.
Az oldal támogatója a Hufbau-Akker szaküzlet. További akciós termékekért ide kattints!