2026. 06. 06. szombat
Cintia, Norbert
: 354 Ft   : 304 Ft Benzin: 595 Ft/l   Dízel: 615 Ft/l   Írjon nekünk

Simon Zoltán képviselő beszámolója a 2020-as eredményekről – „Sok mindent megéltem már, de egyértelműen ez az év volt a legnehezebb”

Simon Zoltán képviselő beszámolója a 2020-as eredményekről – „Sok mindent megéltem már, de egyértelműen ez az év volt a legnehezebb”
Illés György Cinó  |  2020. 12. 27., 11:38

Simon Zoltán már az előző két ciklusban is ennek a körzetnek volt a képviselője, így tízéves képviselői tapasztalattal foglalta össze az idei év tanulságait, eredményeit, nagy hangsúlyt helyezve a körzetben lakókkal való együttműködésre, de tételesen fölsorolta azokat a konkrét ügyeket is, amelyekben a koronavírus-járvány okozta nehézségek ellenére is sikerült eredményeket elérni 2020-ban.

Simon Zoltán online évértékelőjét, amelyet közéleti Facebook-oldalán tett közzé, az alábbiakban formailag szerkesztve, tartalmilag változatlanul adjuk közre:

„Szeretném megköszönni, hogy tizedik éve képviselhetem Önöket, és segíthetek egyéni és közösségi problémáik megoldásában. Képviselői munkám során sok mindent megéltem már, de egyértelműen ez az év volt a legnehezebb. Szomorúan tapasztaltuk meg, hogy egy világjárvány mennyi nehézséget tud okozni, és milyen fontos most a megelőzés érdekében az elszigetelődés magunk és embertársaink védelmében.

Különleges ez a helyzet, hiszen az egyik legértékesebb dolog a személyes kapcsolat, a jó beszélgetések, az előre mutató eszmecserék függetlenül attól, hogy családról, barátokról van szó. Sokszor tájékoztattam Önöket az elérhetőségeimről, a telefonszámom és az email címem is ismert, mert nagyon fontosnak tartom, hogy mindig elérhető legyek az Önök számára.

Örömmel vettem, hogy gyakran éltek a lehetőséggel, folyamatosan sok megkeresés és kérés fut be hozzám. Ezeket hálásan köszönöm! Megtisztelő a bizalmuk és kérem Önöket, a jövőben is működjünk együtt, tegyünk közösen városunkért!

A lakossági megkeresések között nagyon sokszor növénygondozási és ápolási munkálatok szerepeltek. Ilyen kérések voltak az alábbiak is, amelyeket sikerült megvalósítani:

  • a Martinovics utcán a szél által kidőlt fák kivágása,
  • a Mócsy utca - Kossuth utca sarkán lévő park fáinak metszése, területrendezés,
  • a Zöldfa utcai közterületen lévő növényzet ritkítása, nagy mennyiségű zöldhulladék elszállítása,
  • a Kossuth utcai fák házakig nyúló lombkoronájának visszametszése,
  • a Kunszt utcai óvoda bejáratához közeli életveszélyes fa kivágása,
  • a Kossuth utca elején lévő életveszélyes fák kivágása, fiatal fákkal történő pótlása,
  • a Martinovics utca – 48-as utca sarkán lévő kanyar beláthatóságát biztosító növényzet metszése,
  • a Mócsy utcai park rendezése, fák gondozása, növényzet ritkítása.


Fontos eredménynek tartom még:

  • a Kossuth utca – Pataji út sarkán lévő illegális piac megszüntetését, amely esztétikai és közlekedésbiztonsági problémát okozott, elkészült az eperföldi ABC-nél a városi kispiac, mely lehetővé teszi a legális árusítást,
  • a 48-as utca végén lévő csapadékvíz gyűjtő akna több alkalommal történő kitisztítását, ezzel biztonságosabbá vált a környező utcák csapadékvíz elvezetése,
  • a Bársony utcában történő ároktisztítást és a csapadékvíz elfolyásának biztosítását,
  • a Bársony utcában a teljes ivóvíz fővezeték cseréjét, illetve a bekötő vezetékek cseréjét is, amelyet az ismétlődő csőtörések tettek szükségessé,
  • a Zrínyi utcában a törött pad javítását,
  • a 48-as utca (VIII. utcájában) beszakadt úttest javítását,
  • A Kunszt utca és Magtár utca kereszteződésében a biztonságosabb közlekedés érdekében útburkolati festés elvégzését,
  • a Kígyó utca – Malom utca sarkán lévő parkoló felszíni kiegyenlítési munkálatait,
  • a Kossuth utcai orvoslakások parkolója bejáratának úthiba javítását,
  • a Kőégető köz több évtizedes problémájának megoldását, a szennyvízátemelő-rendszer kiépítését.


A közösségi problémákkal való megkeresések mellet, számos személyes megkeresés is történt, amelyekben örömmel igyekeztem segíteni az egyéni problémák megoldását.

Kérem Önöket, a következő esztendőben is forduljanak hozzám bizalommal, keressenek elérhetőségeimen, vagy a városházán, minden hónap páros péntek délelőttjén. A legnagyobb érték számomra az, ha együtt oldhatjuk meg a problémákat!

Végül, ha megengedik én is szeretném most a segítségüket kérni! A karácsony a család és a szeretet ünnepe. Ilyenkor mindig összegyűlnek a családok, rokonok, jóbarátok. Idén segítsük egymást és a vírus elleni harcot úgy, hogy felelősséggel, a mindenkori szabályozások betartásával ünneplünk! Vigyázzunk magunkra, vigyázzunk egymásra, hogy jövőre is egészségesen ünnepelhessen minden család!”

– kérte a körzetében élőktől Simon Zoltán, üzenetét ünnepi jókívánságaival zárva:

„ÁLDOTT ÜNNEPEKET ÉS EGÉSZSÉGBEN GAZDAG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!”

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026-06-03 10:29:03
Egész napos kulturális és szórakoztató programokkal, fellépőkkel, versenyekkel és esti bállal várják a családokat Bátyán június 27-én. A sportpályán megrendezett Családi Piknik minden korosztály számára kínál kikapcsolódási lehetőséget.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 06. 05., 12:26
Június 5. és 12. között különleges csillagászati jelenséget figyelhetnek meg az égbolt szerelmesei. A Naprendszer két legfényesebb bolygója, a Vénusz és a Jupiter látványos együttállásba kerül az esti égbolton. Még >>>
2026. 06. 05., 10:58
A hétvége nagy részében kellemes nyári időre készülhetnek Kalocsa és a környező települések lakói. Bár szombaton még előfordulhatnak záporok és zivatarok, vasárnapra és hétfőre már többnyire napos, meleg idő ígérkezik, helyenként 30 fok feletti hőmérséklettel. Még >>>
2026. 06. 05., 10:13
Egy szekrény mögé rejtett, napelemekkel működtetett cannabisültetvényt számoltak fel a rendőrök Hercegszántón. Az ügyben négy férfival szemben folyt nyomozás, amelyet a Bajai Rendőrkapitányság most lezárt, az iratokat pedig átadta az ügyészségnek. Még >>>
2026. 06. 04., 12:25
Három különböző rablási ügyben is intézkedniük kellett a kiskunhalasi rendőröknek az elmúlt napokban. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint mindhárom eset gyanúsítottját rövid időn belül azonosították és elfogták. Még >>>
2026. 06. 03., 10:09
Kevesebb mint 24 órán belül azonosították és elfogták a kalocsai rendőrök azt a 18 éves helyi fiatalt, aki egy mozgásában korlátozott idős férfitől vett el pénzt a városban. Az eltulajdonított összeget a nyomozók megtalálták és visszaadták a sértettnek. Még >>>
2026. 06. 03., 08:50
Jelentős számú közlekedési szabályszegést regisztrált a rendőrség az elmúlt héten Bács-Kiskun vármegyében. A gyorshajtások mellett ittas járművezetőkkel és személyi sérüléssel járó közúti balesetekkel is intézkedniük kellett az egyenruhásoknak. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK