Jelöltbemutató sajtótájékoztatóra, a kalocsai Szentháromság térre invitálta a sajtó képviselőit a Mi Hazánk Mozgalom tegnap délelőttre. A Bács-Kiskun megye 3. számú választókerületében indítani tervezett jelöltet, Szabó Patrikot a párt alelnöke, Dócs Dávid, valamint Szabadi István pártigazgató mutatta be.
A sajtó megjelent képviselőit Szabadi István köszöntötte, majd Fölkérte Dócs Dávid párt-alelnököt, Cserháthaláp polgármesterét, hogy mutassa be a kalocsai választókerületben indítandó jelöltjüket.
Az alelnök bevezetésképp elmondta:
A MI HAZÁNK MOZGALOM MIND A 106 EGYÉNI VÁLASZTÓKERÜLETBEN ÖNÁLLÓ JELÖLTET ÁLLÍT.
Alternatívát szeretnénk kínálni mindazoknak, akik megunták a 30 év egy helyben toporogást a politika terén”– fogalmazott Dócs Dávid,hozzátéve:
OLYAN PÁRTOT SZERETNÉNEK A PARLAMENTBE JUTTATNI, AMELY A VALÓDI MAGYAR ÉRDEKEKET KÉPVISELI A SAJÁT ÉRDEKEK HELYETT.
Rossz példaként éppúgy megjelölte „a Fidesz urambátyám rendszerét” mint a „balliberális koalíciót, akiknek az a legfontosabb, hogy a XXI. Század elején egy homokos propaganda könyvet reklámoznak, vagy akár BLM szobrot állítsanak ki Budapest közterületén”. A párt nevében az alelnök kijelentette, hogy ezek egyáltalán nem fontos dolgok, nem ez érdekli az embereket, hanem a megélhetés, helyben maradásuk, valamint a fejlesztések.
Ez utóbbiakkal kapcsolatban utalt arra, hogy Kalocsán jelenleg számos fejlesztés folyik, de úgy vélte, ennél még sokkal jobban is düböröghetnének a fejlesztések, hogyha azokat nem „fölözné le” mindig az aktuális kormány.
Úgy vélte, e miatt tartunk jelenleg „balkáni szinten” miközben nyugati színvonalon is élhetnénk.
A továbbiakban megnevezte kalocsai jelöltjüket, Szabó Patrikot, akiről bemutatásképp elmondta, hogy már évtizedek óta a nemzeti oldalon politizál, 2010 és ’14 között önkormányzati képviselő is volt, így helyben már tapasztalatot szerzett a döntéshozói munkáról.
Mielőtt átadta a szót Szabó Patriknak, Dócs Dávid, arra kérte a választókat, hogy amennyiben a programjukkal illetve jelöltjeikkel szimpatizálnak, akkor szavazataikkal támogassák a választási listájukat és képviselőjelöltjeiket,
HOGY MEGMUTATHASSÁK A MAGYAR PARLAMENTBEN, HOGY „MIRE KÉPES A MI HAZÁNK”.
Szabó Patrik a sajtó képviselőinek és a választókerület lakóinak köszöntése után elmondta: nagy megtiszteltetés számára hogy a Mi Hazánk Mozgalom képviselőjelöltje lehet.
Elmondta:
EDDIGI TEVÉKENYSÉGE RÉVÉN NAGYON SOK ISMERETSÉGRE, KAPCSOLATRA TETT SZERT
úgy a vállalkozói, mint a rendvédelmi szférában, a dolgozókkal is, úgy mezőgazdaságban, mint az építőiparban és más ágazatokban dolgozók között.
AZ Ő SEGÍTSÉGÜKKEL, JAVASLATAIK, ÉSZREVÉTELEIK FÖLHASZNÁLÁSÁVAL KÍVÁNJA FELÉPÍTENI ÉS ÖSSZEÁLLÍTANI VÁLASZTÁSI PROGRAMJÁT.
Abból konkrétan is említett néhány dolgot, így a környező települések közti úthálózat leromlott, elavult állapotát, valamint, hogy a főbb utak is sokhelyütt javításra szorulnak. Örömmel konstatálta, hogy a mezőgazdasági termelőket támogatják, azonban úgy vélte, a kis- és középvállalkozók is több odafigyelést és támogatást érdemelnének.
A szemében prioritást élvező területek közt kiemelte még a közbiztonságot, amelynek javítása szerinte nem volna ördöngösség:
egyszerűen csak be kellene tartani és betartatni a törvényeket, de úgy, hogy az mindenkire egyformán vonatkoznak!”Szabó Patrik végül rámutatott:
AZ ORSZÁGBAN SOK VÁLASZTÓPOLGÁR NEM TUD KIRE SZAVAZNI AZ ADOTT VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGEK KÖZÜL – NEKIK SZERETNE ALTERNATÍVÁT KÍNÁLNI A MI HAZÁNK MOZGALOM
A meglehetősen korai jelöltbemutatások okát firtató újságírói kérdésre válaszolva párt alelnöke elmondta:
Szabó Patrik már a 46. bemutatott jelöltjük, aminek nem a sietség az oka, és nem is akarják erősebbnek mutatni magukat mint amilyenek valójában, de a korai előállítással is jelezni szeretnék, hogy a párt minden körzetben tud alkalmas jelöltet állítani, és úgy vélekedett, hogy a következő néhány hónapban mindenütt be is mutatják jelöltjeiket, így nyár derekára várhatóan már az összes képviselőjelöltjük ismertté válik.
Szintén kérdésre válaszolva azt mondta az alelnök, hogy a választásokon a céljuk a kormányra kerülés, azonban ha csak annyit sikerülne elérniük, hogy „a mérleg nyelve” lehessenek, azzal is elégedettek volnának, mert ezáltal megfelelő erőt tudnának felmutatni a parlamentben, és kellő hatékonysággal tudnák szolgálni a rájuk szavazó választók érdekeit.