A Gábor Áron utca melletti területen elhelyezett, korábban a Miskei úti, egykor a nevét viselő páncélos laktanya udvarán állott Gábor Áron szobornál, majd a Csillás parkban álló Kalocsa Katonaváros emlékműnél tartottak megemlékezést és koszorúzást az egykori kalocsai honvéd egységek emlékét ápoló hagyományőrzők december 1-jén a déli órákban. Kalocsa városát Simon Zoltán alpolgármester képviselte.
A VI. rakéta-tüzér fegyvernemi nap keretében délelőtt 11 órakor a Széchenyi lakótelepen, a szabadságharc legendás tüzér őrnagyáról elnevezett utca melletti területen álló Gábor Áron szobornál gyűltek össze a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége (BEOSZ) Dél-Alföldi Régió (DAR) szervezői – élükön dr. Kovács György nyugalmazott honvéd ezredes –hívására, hogy a ’48-49-es honvéd tüzérség népdalban is megénekelt atyjának 1814. november 27-ei születése 209. évfordulója alkalmából megemlékezzenek róla, és ennek kapcsán a kalocsai honvédség kötelékében szolgált tüzér egységekről, bajtársakról, tüzér elődökről.
Az alkalmon a honvéd bajtársi szervezetek és hagyományőrzők mellett a ma szolgáló fegyveres erők is képviseltették magukat. Az esős idő miatt sajnos a katonazenekari szolgálat elmaradt, azonban Kovács György megemlékező szavait meghallgathatták a jelenlévők.
A szónok felidézte a ’48-49 es szabadságharcban lényeges szerephez jutott magyar tüzérség megalapításában elévülhetetlen érdemeket szerzett Gábor Áron életét, majd tiszteletére koszorúkat és virágokat helyeztek el a szobor lábazatán.
Kalocsa város nevében Simon Zoltán egy szál fehér rózsával tisztelgett a ’48-as székely-magyar tüzér őrnagy emléke előtt.
Az egybegyűltek végül a szobor körül egy csoportképet készítettek majd a Csilás park katonavárosi emlékműhöz vonultak, ahol dr. Kovács György a kalocsai tüzérség, az egykor itt szolgált tüzér alakulatok történetét idézte föl, megemlékezve az egykori bajtársakról is.
A megemlékezést itt is koszorúzás és fényképezkedés zárta.