Február 13-án reggel baleset történt az 5-ös főúton Kiskunfélegyháza közelében. Egy Kistelek felől szabályosan közlekedő személyautót hátulról ütött meg egy másik jármű. A vétlen sofőr elvesztette uralmát a gépkocsi felett, lesodródott az útról, majd egy fának csapódott, és könnyebb sérüléseket szenvedett. A balesetet okozó férfi azonban nem állt meg, hanem elhagyta a helyszínt.
A rendelkezésre álló információk szerint a baleset február 13-án 8 óra körül történt az 5-ös számú főúton. A szabályosan közlekedő autóst hátulról érte az ütközés, amelynek következtében járműve lesodródott az úttestről, majd egy fának csapódott. A sofőr könnyebb sérüléseket szenvedett.
A balesetet okozó jármű vezetője nem győződött meg arról, hogy történt-e személyi sérülés, nem nyújtott segítséget, és nem értesítette a hatóságokat sem, hanem megállás nélkül továbbhajtott.
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság munkatársai rövid időn belül azonosították az elkövetőt, akit 24 órán belül elfogtak. A 33 éves férfit segítségnyújtás elmulasztása miatt gyanúsítottként hallgatták ki. Kihallgatásán beismerte bűnösségét.
A rendőrség hangsúlyozza: ha egy közlekedési baleset során személyi sérülés történik, a helyszín elhagyása nem szabálysértés, hanem bűncselekmény. A jogszabályok egyértelműen előírják, hogy a balesetben érintett sofőr köteles megállni, meggyőződni a sérülés tényéről, segítséget nyújtani, valamint értesíteni a mentőket és a rendőrséget.
Egy pillanatnyi, felelőtlen döntés – például a felelősség elől való menekülés – súlyos jogi következményekkel járhat. Baleset esetén a segítségnyújtás nem lehetőség, hanem törvényi és erkölcsi kötelezettség.
Forrás: police.hu