Nem jött be a trükközés: hamis iratokkal próbált meg kijutni az országból egy szerb férfi, akit végül a rendőrök kiadatási őrizetbe vettek a francia hatóságok elfogatóparancsa alapján.
20225. május 15-én délután a tompai határátkelőhelyen egy mikrobusz utasaként jelentkezett kilépésre egy szerb állampolgár.
A határrendészek figyelmét azonban nem kerülte el, hogy az útlevele gyanús – a dokumentum vizsgálata után a férfit alaposabb ellenőrzés alá vonták.
Az ujjlenyomat-vétel során kiderült: az utas nem az, akinek mondja magát. Valódi neve M. G., és a francia hatóságok körözik vagyon elleni bűncselekmények miatt.
A férfit – aki hamis néven próbált meg elhagyni az országot – a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság munkatársai elfogták és kiadatási őrizetbe helyezték. A további sorsáról a Fővárosi Törvényszék dönt a nemzetközi bűnügyi jogsegély keretében.
Forrás és kép: police.hu