2025. 07. 13.
Jenő
: 400 Ft   : 342 Ft Benzin: 590 Ft/l   Dízel: 589 Ft/l   Írjon nekünk
   NAPI GYORS: 2025. június 17.
2025. 06. 17., 13:45
Ittas vezetők, gyorshajtók, figyelmetlen közlekedők – egy hét Bács-Kiskun útjain
Súlyos balesetek, gyorshajtók és ittas sofőrök színesítették a közlekedés rendjét Bács-Kiskun vármegyében az elmúlt héten.

A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság friss összesítése szerint egy hét alatt 54 közúti balesethez kellett rendőri intézkedés. Ezek közül huszonegy esetben sérültek is voltak, több baleset súlyos következményekkel járt.

A hatóság 2009 sebességtúllépést regisztrált. Az érintettek minimum 50 ezer forintos bírságra számíthatnak, de a legsúlyosabb esetekben a büntetés elérheti a 468 ezer forintot is. Három autós különösen súlyosan megszegte a szabályokat: ketten 50 km/h helyett 140-nel, míg egy másik sofőr 90 helyett 163 km/h-val hajtott. Ők 140 ezer forintos csekket kapnak.

Az ittas vezetés továbbra is komoly probléma. A rendőrök 19 olyan gépjárművezetőt igazoltattak, akik alkoholt fogyasztottak a volán mögé ülés előtt – ketten balesetet is okoztak. Ellenük eljárás indult, és minden esetben bevonták a vezetői engedélyüket.

A motorosokat és kerékpárosokat érintő balesetek súlyossága ismét rávilágított arra, hogy mennyire kiszolgáltatott résztvevői ők a forgalomnak. Vasárnap Kecskemét külterületén egy 43 éves motoros férfi elveszítette uralmát járműve felett egy balra ívelő kanyarban, lesodródott, majd árokba csapódott. Ő és utasa is súlyosan megsérült. A férfi ellen gondatlan balesetokozás miatt büntetőeljárás indult.

Ugyanezen a napon, este Tiszakécskén történt újabb baleset. Egy 80 éves kerékpáros nő nem adott elsőbbséget egy védett úton haladó motorosnak. Bár az utóbbi fékezett, végül felborult és könnyebben megsérült. A biciklis ellen szabálysértési eljárás indult.

Forrás és kép: police.hu

272
   TEGNAPI GYORS
2025. 07. 12., 09:35
Második helyen végzett a kiskunhalasi Vigyázó Tölgy az Év Fája 2025 versenyen!
550 szavazattal ezüstérmes lett Kiskunhalas büszkesége, a Harkakötöny határában álló kocsányos tölgy. A fa története és ereje sokak szívét megérintette. Még >>>
   TEGNAPELŐTTI GYORS
2025. 07. 11., 09:19
Lopás az iskolában – több százezer forint tűnt el Bácsalmáson
A testnevelésóra alatt eltűnt készpénz vezetett a nyomozáshoz, amely végül több diák sérelmére elkövetett bűncselekményt tárt fel. Még >>>
   2025. július 10.
2025. 07. 10., 09:37
Halálos vonatgázolás Jánoshalmán – viharkárok és balesetek a vármegyében
Egy ember életét vesztette csütörtökön reggel Jánoshalmán, amikor a sínekre feküdt, és elgázolta a Baja felé tartó személyvonat. Az elmúlt 24 órában a Bács-Kiskun vármegyei tűzoltók viharkárok miatt is számos esetben avatkoztak be. Még >>>
2025. 07. 10., 09:25
Családi biznisz: anyja és nagybátyja segítette a 21 éves dílert Kecskeméten
Kábítószer-kereskedelem miatt emelhetnek vádat egy 21 éves kecskeméti férfi ellen, aki édesanyja és nagybátyja segítségével árulta a kristályt és marihuánát. A családi „vállalkozás” már hónapok óta működött, amikor a rendőrök lekapcsolták a dílert. Még >>>

  Legfrissebbek most

  NÉPSZERŰ HÍREK