Kalocsa hagyományai szerint a városban élő csöppségek december 6-án, pénteken délután négy órától a Városháza dísztermében várták a Mikulást, ahol kézműves foglalkozás, arcfestés, csillámtetoválás és mesejáték gondoskodott a kicsinyek vidám időtöltéséről addig is, amíg nem érkezett meg a nagyszakállú.
Amíg a Mikulást várták, egy mesejáték is segítette az ólomlábakon cammogó idő múlását: öt órakor Vácz Péternéóvónő egy interaktív előadással kedveskedett a résztvevőknek a karácsonyra hangolódás jegyében.
A mesejáték végére aztán a Mikulás is megérkezett – méltó, hivatalos fogadtatásáról dr. Bagó Zoltán polgármester személyesen gondoskodott –, majd a nagyszakállú helyet foglalt a kipirult arcú gyermekek körében, akik közül sokan dallal, verssel kedveskedtek neki, mosolyt csalva az őket elkísérő szüleik, nagyszüleik arcára is.
Cserébe a piroskabátos ajándékcsomaggal ajándékozta meg a gyerekeket, megkoronázva számukra ezt a feledhetetlen napot.