A fennállásának 30. évfordulóját ünneplő soltvadkerti Material-Plastik Kft. új, 6000 négyzetméteres, 3 milliárd forint beruházási összegű üzemcsarnokát Varga Mihály pénzügyminiszter, miniszterelnök-helyettes és Font Sándor országgyűlési képviselő ünnepélyes keretek között adta át március 8-án. A 11 órakor érkező miniszterrel Font Sándor és dr. Filvig Géza kalocsai polgármester-jelölt még a hivatalos átadó előtt, mintegy fél órán át szűkebb körben tanácskozott. A soltvadkerti fejlesztés megvalósításához a Magyar Állam 1,4 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást biztosított a foglalkoztatás, az exportképesség és az átlagbér növekedés érdekében.
Font Sándor ünnepi beszédében felhívta a figyelmet arra, hogy az üzemcsarnok átadásával Soltvadkert történetében a legnagyobb ipari beruházás valósult meg. A cég termékei szinte valamennyi magyar háztartásban ott vannak, hiszen a Coca-Cola beszállítója, de a Szentkirályi és a Kékkúti Ásványvíz Kft.-nek és több meghatározó hazai vállalkozásnak szerződéses partnere.
A Materiál-Plastik Kft. öt éve Soltvadkert legnagyobb helyi adófizetője. A cég árbevételét tekintve a megyei iparkamara TOP 100-as listáján a 90. helyen áll.
Font Sándor szerint a bor és a műanyagipar városában, Soltvadkerten azzal szembesülnek, hogy a további fejlődésnek már csak szinte a csúcsidőben jelentkező villamos-energia hiány szab határt. Ezért ezen a területen fejleszteni szükséges. A képviselő a család valamennyi tagjának, generációjának sok sikert kívánt a sikeres és lendületes folytatáshoz.
Négy földrészre szállítanak csomagolóanyagot
Garami Zoltán, a Material-Plastik Kft. tulajdonosa beszéde felvezetésében elmondta, hogy a most átadott második üzemcsarnok a cég életében a legjelentősebb beruházás. Ám hogy eddig eljussanak, ahhoz az kellett, hogy felesége 30 évvel ezelőtt egy maréknyi műanyag granulátumot hozzon haza, és megkérdezze: mi lenne, ha ezzel foglalkoznánk? 1989-ben az első fóliakészítő gépet 6,5 millió forintért, ma már elképzelhetetlenül magas, 36 százalékos banki kamatra vásárolták. Akkor még nem gondolták, hogy 2018-ra a cég árbevétele eléri a nettó 6,5 milliárd forintot. Négy földrészre szállítanak csomagoló anyagokat és az árbevétel 30 százaléka származik exportból.
Mint elhangzott, az új, 6000 négyzetméteres, 2. számú üzemcsarnokban egy ötrétegű fóliafúvógép és nagyteljesítményű nyomdagép működik. Garami Zoltán a pénzügyminiszternek megköszönte a Magyar Állam által nyújtott 1,4 milliárd forintos támogatást, amely nélkül nem valósulhatott volna meg az üzemcsarnok.
Szólt arról is, hogy a gépkocsik katalizátorához hasonlóan működő új oldószer utánégető berendezés üzembe helyezésével a vállalkozás teljesen környezetbarát, káros anyag kibocsájtása szinte nulla. A keletkező mellékterméket 100 százalékban újrahasznosítják. A cégvezető kiemelte, hogy a vállalkozás jövőjét két lánya és vejei, valamint unokái biztosítják. Megköszönte a beruházás generál kivitelezőjének, a kiskőrösi Hun-Bau Holding Kft-nek és az alvállalkozóknak, amiért határidő előtt, magas színvonalon építették meg az üzemcsarnokot, majd Varga Mihály pénzügyminiszternek átnyújtotta a beruházás jelképes digitális kulcsát.
A pénzügyminiszter megduplázódó termelésre számít
Az esemény díszvendége, Varga Mihály pénzügyminiszter, miniszterelnök-helyettes gratulált a megvalósításhoz és annak a véleményének adott hangot, hogy a cég a fejlesztésnek köszönhetően a következő 10 évben megduplázhatja termelését. Megemlítette, hogy a kormány az egyik legfontosabb feladatának tekinti a versenyképesség javítását. Mint rámutatott, a tavalyi 5 százalékos gazdasági növekedéssel az európai élmezőnyben van Magyarország. A kormány hat területen hirdet gazdasági versenyképességi programot: adózás, foglalkoztatás, közszféra, egészségügy, oktatás, vállalati környezet javítása. Ennek része, hogy tovább csökkentik az állami kiadásokat, erősítik, ösztönzik a beruházási környezetet, nagyobb figyelmet fordítanak a munkaerő tartalék hasznosítására.
A nemzeti színű avatószalagot Varga Mihály, Font Sándor, Garami Zoltán és Garami Zoltánnévágták át.