Amint arról korábban helyszíni riportunkban, András Gábor, Szakmár község polgármestere segítségével beszámoltunk, Szakmár Község Önkormányzata sikeresen pályázott a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz TOP-PLUSZ-1.2.3-21 Belterületi utak fejlesztése c. pályázati felhívására. A községi önkormányzat a támogatási 50 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert, melyből a Szakmár – Felsőerek szállási út egy szakasza került felújításra.
A pályázatot kezelő Bács-Kiskun Vármegyei Önkormányzat szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtótájékoztatójában azt írják: a kedvezményezett Szakmár Község Önkormányzata a Terület- és Területfejlesztési Operatív Program Plusz stratégiai céljaihoz igazodva dolgozta ki projektötletét a tulajdonában álló Felsőerek szállási belterületi útjának felújítására.
Megújult úton közlekedhetnek Szakmár-Felsőerek belterületén – Sok évtizedes elhanyagoltság szűnt meg
Az út a helyi önkormányzat kezdeményezésére a 2020. évben került az önkormányzat tulajdonába a Magyar Államtól. A falu vezetése a szállási lakosokkal együtt szerette volna az utat olyan állapotba hozni, hogy az ne veszélyeztesse a tömegközlekedés megszűnését, amit a rossz minőségű útra hivatkozva a közösségi közlekedést biztosító cég kilátásba helyezett.
A községben az elmúlt években megkezdett fejlesztési koncepció részeként a Szakmár, Felsőerek szállás 1359/1 hrsz. megvalósítási helyszínen 562 méter hosszúságú útszakaszon valósult meg a beruházás.
A munkálatok során megtörtént az aszfalt réteg cseréje, felgyűrődések lemarása, magas padkák lenyesése, árkok tisztítása, kopó aszfaltréteg építése, majd útpadka építése is. A kivitelezési munkákat a Dobos Beton-Út Kft. végezte. A projekt zárásának eredetileg tervezett időpontja 2023.12.31. volt, ám a kivitelezés, és így a teljes projekt is, amint arról korábban szintén beszámoltunk, 2023.08.17-én befejeződött.
A fejlesztés eredményeként új, korszerű burkolattal ellátott útszakasz jött létre, melyen a menetrendszerű helyközi járatok, a helyi lakosok gyalogos-, kerékpáros-, és gépjárművel történő, illetve a település helyéből adódó gazdasági célú járművek közlekedése vált biztonságosabbá. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg.