Budapesten, az MVM székházában tartotta közgyűlését a Magyar Atomfórum Egyesület. A szakmai programban helyet kapott Szarvas Krisztián vezérigazgató-helyettes Paks II. projekt státuszát bemutató előadása is. Ebből is, illetve a májusi Szinergia magazinból is kiderül: szünet nélkül dolgoznak a két új blokk építésén Pakson, egyik munkagödörben a földkitermelés folyik, másikban már az alaplemez készül, de épül egyebek mellett az az új, hatszintes képzési központ is, ahol a majdani személyzet elméleti és gyakorlati oktatását végzik.
*Támogatott tartalom
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!