Ma öntötték az első betont a Paks II. beruházás keretében. Az 5. blokk alatti, három méter vastag vasbetonlemez készítésével az előkészítő munkálatok után már az erőmű tényleges építési munkái is megkezdődtek. A kapcsolódó ünnepségen köszöntőt mondott Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója, Süli János, a Tolna vármegyei 3. sz. országgyűlési egyéni választókerület képviselője, a Paks II. beruházásért felelős korábbi miniszter, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Alekszej Lihacsov, a főberuházó Roszatom Állami Atomenergetikai Vállalat vezérigazgatója. |
tovább a cikkre ...