2026. 06. 14.
Vazul
: 353 Ft   : 305 Ft Benzin: 595 Ft/l   Dízel: 615 Ft/l   Írjon nekünk

  Első betonöntés Pakson – Szijjártó Péter: „a paksi bővítés a garancia a rezsicsökkentés fenntartására”

Ma öntötték az első betont a Paks II. beruházás keretében. Az 5. blokk alatti, három méter vastag vasbetonlemez készítésével az előkészítő munkálatok után már az erőmű tényleges építési munkái is megkezdődtek. A kapcsolódó ünnepségen köszöntőt mondott Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója, Süli János, a Tolna vármegyei 3. sz. országgyűlési egyéni választókerület képviselője, a Paks II. beruházásért felelős korábbi miniszter, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Alekszej Lihacsov, a főberuházó Roszatom Állami Atomenergetikai Vállalat vezérigazgatója. | tovább a cikkre ...

  VIDEÓ ARCHÍVUM