November 9-én, szombaton regge fél 9-től este 7 óráig, 13 iskola 38 felkészítő tanárának 100 növendéke részvértelével tartották Kalocsán a Kamarateremben a Bács-Kiskun Vármegyei zongoristák több évtizedes hagyományra visszatekintő találkozóját, amelyet immár 21. alkalommal rendeztek meg a kalocsai származású zongoraművész, Szendrei Imre emlékére.
Az 1991-ben alakult Szendrei Alapítvány a kezdetektől fogva megtartotta Imre-nap közelébe időzítve a névadó tiszteletére rendezett koncertet, amely évről évre bővült, majd 21 évvel ezelőtt Vízi Melinda tanárnő ötlete nyomán alakult megyei zongorista találkozóvá, amelyet azóta is minden évben megtrartottak, kivéve 2020-at, amikor a covid-járvány miatt elmaradt. Így ez a sorban a 21. talákozó volt.
AZ ALKALMAT ARRA IS MEGRAGADJÁK A SZERVEZŐK, HOGY MEGKOSZORÚZZÁK A NÉVADÓ ZONGORAMŰVÉSZ SZÜLŐHÁZÁT, AMI IDÉN SEM MARADHATOTT EL.
A találkozó, bár az előadásokat neves zsűri értékeli, nem verseny, nevéhez méltóan egy jó hangulatú találkozó, ahol szakmai, vagy akár baráti kapcsolatok szövődhetnek.A tanulók rangos fellépési lehetőséget és visszajelzést kaphatnak, de szakmai kurzus is egyben, ahol a tanárok bepillanthatnak a többi intézménynél folyó munkába, büszkélkedhetnek tanulóik előrehaladásával, és néha talán picit irigykedhetnek is egy-egy tehetség miatt egymásra.
Végül jutalom nélkül egyetlen résztvevő sem távozik, a támogatók jóvoltából az emléklapok mellé kisebb-nagyobb ajándékokat is kapnak.
Ez alkalommal is
RENGERTEG NÍVÓDÍJ ÉS KIEMELT NÍVÓDÍJ, VALAMINT DICSÉRET SZÜLETETT.
A jelentkezőket a kialakult hagymányok szerint öt – nem életkor, hanem a zenei tanulmányokban való előrehaladás szerinti – korcsoportba sorolták és reggeltől estig növekvő sorrendben haladtak végig a produciókon.
A MOSTANI ALKALOMRA BÁCS-KISKUN VÁRMEGYE HÁROM TANKERÜLETÉNEK 13 ISKOLÁJÁBÓL 38 FELKÉSZÍTŐ TANÁR KEREKEN 100 NÖVENDÉKE ÉRKEZETT.
A zsűri hosszú idő óta változatlan, aminek különös előnye, hogy így a szekemberek figyelemmel tudják kísérni a tanulók egyéni fejlődését is, és ahhoz mérten tudnak nekik igény szerint tanácsokat, instrukciót adni. A monstre koncert több mint tízórás időtartama miatt emberpróbáló feladatot a zsűri elnökeként dr. Dombiné dr. Kemény Erzsébet főiskolai tanár, tagjaiként Lozsányi Tamás, a szekszárdi Liszt Ferenc AMI tanára és Francsics Ildikó Anikó, a Bátaszéki Kanizsai Dorottya Általános Iskola és AMI tagintézmény-vezetője látta el.
A találkozó szervezésétidén először a stafétát Vízi Melindától átvevő Csupor Balázs, a Liszt Ferenc AMI zonogora tanszakának vezetője koordinálta, Fehérvári István, a Liszt Ferenc AMI igazagótja és a Szendrei Imre Alapítvány elnöke támogatásával.
Délelőtt a Kamaraterem előtti folyosón a rendevényt támogató kalocsai Szo-Lá-Ri’s Hangszerbolt és a kecskeméti E-Zenebolt tartott kiállítást és vásárt kottákból, hangszerekből, kiegyészítőkből. A közönséget főképp a fellépők kísérői, tanáraik, hozzátartozóik alkották, bár a terembe az egyes zeneszámok közt bárki bemehetett, így a közönség folyamatosan cserélődött is, de az egész koncertet lehett követni a terem előtt kifeszített vásznon, kivetítőről, hangszóróból is.