Győr városában rendezték meg a serdülő birkózók Európa-bajnokságát, ahol 24 ország 174 birkózója viaskodott egymással a lányok mezőnyében. A tizenhárom magyar amazonunk közül öten is dobogóra állhattak, ám a kalocsai Elekes Enikő a nyolcaddöntőből már nem jutott tovább.
Ennek a korosztálynak az előző évben rendezték meg először a kontinensversenyét Szerbiában, ám idén a győri Olimpiai Csarnokban
a magyar lányok egy ezüst és négy bronzérmet szereztek.
Sajnos a mi büszkeségünk – az 58 kg-os súlycsoport 21 indulója közül a végső 19.helyen végzett, miután a nyolcaddöntőben 10–0-ra veszített az ukrán Szkobelszka ellen és ezzel kiesett.
A pontversenyt nagy fölénnyel az oroszok nyerték (230 p.), az ukránok előtt (148 p.), míg a magyarok a dicséretes ötödik helyen végeztek (96 p.).
Így, a Péteri András – Elekes Endre edzőpáros tanítványai a fiúkat lepipálva, öt dobogós helyükkel fémjelezték a magyar szabadfogású birkózás létjogosultságát, és azt, hogy a női szakág igenis ott van Európa élmezőnyében.
A Fókuszban Podcast választási különkiadásába térségünk összes képviselőjelöltje meghívást kapott, négyen elfogadták meghívásunkat. Vendégünk volt (betűrendben): Font Sándor, Kókai Katalin, Kőszegi Mihály és Szabó Patrik.