Kalocsán hat tagintézményben összesen 18 óvodai csoport indult szeptembertől, de ami legjobb hír: mindegyikben van új kiscsoport. A városban, most először, Denis Fischer személyében egy óvó bácsi is munkába állt.
Ott jártunkkor vidáman játszanak, hintáznak és homokoznak a kis ovisok a Csokonai Utcai Tagóvoda udvarán. Szerencsére még jó idő van, a gyerekekkel kihasználják az október elején még napsütésben gazdag napokat. Az új jövevények, a kiscsoportosok kicsit bátortalanabbak, de a nagyobbak ügyesen bevonják őket a játékba.
Katus Györgyné, Kalocsa Város Óvodájának és Bölcsődéjének intézményvezetője a látottakat azzal egészíti ki:
Javában zajlik a legkisebbek beszoktatása az óvodákban, és már csak néhány gyerek van, aki esetleg szeptember végén jött hozzánk először. Zökkenőmentesen zajlott az idei nevelési év indulása, minden biztosított ahhoz, hogy a gyerekeket fogadni tudjuk, és megfelelően ellássuk.”
Sajnos városunkat is érinti a pedagógushiány, többen nyugdíjba mentek az óvodákból, viszont mindent megteszünk, hogy megfelelő szakemberekkel pótoljuk a távozókat.
Frissen végzett, diplomás óvónőt nehéz találni. Ebben a helyzetben örömteli, hogy a város óvodáiban olyan óvodapedagógust, illetve pedagógiai asszisztenst is tudunk foglalkoztatni, aki jelenleg a főiskola óvodapedagógusi szakirányán folytatja tanulmányait, mentora iránymutatása mellett végzi a gyakorlatát, ellátja az óvónői feladatokat." - mondta Katus Györgyné.
Az intézményvezető hozzátette: a Csokonai Utcai Tagóvoda német nemzetiségi csoportja idén nagyon szerencsés, hiszen mindkét nevelője képzett nemzetiségi pedagógus. Sőt, az egyik - a szakmán belül kuriózumként - egy óvó bácsi. Denis Fischer Németországban született, a bajai főiskolán végezte tanulmányait, és már gyakorlott óvó bácsi. Sükösdről naponta ingázik Kalocsára.
Természetesen a ritkaságszámba menő óvó bácsit is megkérdeztük, mi vonzotta erre a pályára.
Pár évet itthon, majd három esztendőt Ausztriában dolgoztam óvodapedagógusként, de visszahúzott a szívem Magyarországra. Szüleim, nagyszüleim sükösdiek, ám a Csokonai utcai óvodában végeztem a gyakorlati időmet, és nagyon megszerettem az intézményt, annak munkatársait. Tehát nem ismeretlen számomra sem az óvoda, sem a kalocsai emberek. Szeretek itt dolgozni, mert jó a kollektíva, szívesen fogadott a nevelőtestület, és végtelenül aranyosak a gyerekek. Amikor pályaválasztás előtt álltam, már akkor az motivált, hogy mindenféleképp kisgyermekekkel foglalkozzam.” – tudtuk meg Denis Fischertől, Kalocsa első óvó bácsijától.
Ehhez csak annyi hozzáfűzni valónk van: talán ezen a pályán is hasznos, ha a másik nem, ezúttal egy férfi is szerepet vállal a kisgyermekek nevelésében, oktatásában.
Sok sikert kedves óvó bácsi!