2025. 04. 25. péntek
Márk
: 407 Ft   : 359 Ft Benzin: 588 Ft/l   Dízel: 598 Ft/l   Írjon nekünk

Kvótareferendum – Még öt napig lehet jelentkezni a levélben szavazásra

2016. 09. 13., 13:20

Még öt napig kérhetik regisztrációjukat azok a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok, akik októberi 2-án szeretnének szavazni a népszavazáson. Eddig több mint 266 ezer külhoni választót vettek fel a központi névjegyzékbe.

Az októberi országos népszavazáson akkor szavazhatnak a magyarországi lakóhellyel nem rendelkező választópolgárok, ha szeptember 17-én 16 óráig felvetették magukat a levélben szavazók névjegyzékébe. Annak, aki a 2014-es országgyűlési választások előtt vagy azóta regisztrált, nem kell újra kérnie a regisztrációt.

Az, aki szeptember 17-én 16 óráig nem kéri névjegyzékbe vételét, nem voksolhat október 2-án, regisztrációja csak a kvótareferendum utáni országgyűlési választásra vagy országos népszavazásra lesz érvényes.

A www.valasztas.hu oldal kedd reggeli adatai szerint 266 164 külhoni választópolgár van a névjegyzékben.

A tájékoztató nem azt tartja nyilván, hogy mely országokból érkezett a kérelem, hanem azt, hogy a kérelmező melyik országba kéri az értesítést a névjegyzékbe vételéről. E szerint a legtöbben azt kérték, hogy Romániába (116233) és Szerbiába (30178) küldje az NVI a regisztrációs értesítést. Németországba 2202-en, az Amerikai Egyesült Államokba 927-en, magyarországi értesítési címre 1695-en kérték az NVI határozatát regisztrációjukról. A kettős állampolgárságot tiltó országokba 12 737-en kérték az értesítést, e-mailben pedig 96 907-en.

A levélben szavazó a regisztrációkor választhatott postai kézbesítést, de kérhette a levélcsomagot külképviseletre vagy magyarországi településre is. Az NVI augusztus 29-én kezdte postázni a szavazási levélcsomagokat azoknak, akik ezt levélben kérték. A külképviseleten hétfőtől lehet majd átvenni a szavazási levélcsomagot.

Forrás: MTI

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 24., 12:20
Az Országos Baranta Szövetség és az Aero Club Foktő-Kalocsa Egyesület Sárköz Baranta Szakosztálya közös szervezésében idén jubilál a Wesselényi Kupa – tizedik alkalommal várja a harcművészet és hagyományőrzés iránt érdeklődőket Homokmégyen!
2025-04-22 11:31:53
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.
2025-04-22 09:45:11
A versenypályákról jól ismert és sokak által szeretett Miki jelenleg egy másfajta küzdelmet vív – saját egészségéért. A Qualisport csapat közösségi üzenetben számolt be a pilóta állapotáról, aki több sikeres gerincműtéten van túl, és most minden a felépülésén múlik.

Podcast

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2025. 04. 25., 11:50
Kalocsán továbbra is havonta várja a résztvevőket a Depresszió és Öngyilkosság Megelőzése Klub, ahol szakszerű támogatást kaphatnak azok, akik a mentális egészségük megőrzéséért szeretnének tenni. Még >>>
2025. 04. 25., 10:49
Április 24-én délután heves zivatarok csaptak le Tolna vármegye több településére. Szekszárdon és Kakasdon a hirtelen lezúduló eső és jégeső következtében villámárvíz alakult ki, elöntve az utcákat és megbénítva a közlekedést. A meteorológiai szolgálat további zivatarokra figyelmeztet.​ Még >>>
2025. 04. 25., 10:28
A magyar kormány 2025. április 26-át nemzeti gyásznappá nyilvánította Ferenc pápa temetésének napján. Az intézkedés célja, hogy kifejezze az ország tiszteletét és háláját a néhai egyházfő iránt, aki húsvéthétfőn hunyt el 88 éves korában. Még >>>
2025. 04. 25., 09:30
Hajnali igazoltatás során négy fiatalt kaptak el kábítószerrel a rendőrök Kiskunfélegyházán, majd a dílert is elfogták egy helyi szórakozóhelyen. Még >>>
2025. 04. 25., 09:02
Drónnal segített közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartottak április 22-én az M5-ös autópálya Bács-Kiskun megyei szakaszán, ahol több szabálytalanságot is észleltek a hatóságok. Még >>>
2025. 04. 24., 13:41
A Google egy új, interaktív Doodle-játékkal lepte meg a felhasználókat 2025. április 24-én, amely az áprilisi utolsó félholdat ünnepli. A „Rise of the Half Moon” című játék szórakoztató módon tanítja meg a Hold fázisait. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK