A végzősök keblére tűzött kis kék szalag elválaszt és összeköt – határvonalat jelez az önfeledt gyermekkor és az első négy megmérettetésre készülés, a felelősségteljes ifjú felnőtt kor nagy döntéseinek időszaka között, de össze is köti azokat a fiatalokat, akik együtt, egyszerre érkeznek e határvonalhoz, sakik közül sokan már tizenkét éve együtt töltötték mindennapjaikat,és köteléket képez az alma materhez is jelezvén a hovatartozásukat. E mérföldkő jelentőségének megfelelően felemelő pillanatokat hozott a kalocsai Nagyasszonyunk Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium szalagavató ünnepélye, amelyet november 29-én, múlt pénteken 17 órai kezdettel tartottak az iskola aulájában, és amely már a második szalagavató volt városunkban.
Két hete, szintén pénteken ugyanezen a helyszínen kezdte meg a szalagtűző ünnepségek sorát a kalocsai Szent István Gimnázium.
A szalagavatók évadának második állomása péntek este Josh Groban You rise me up című szerzeményének hangjaival vette kezdetét, Gruber Tamás (tenorkürt) és Csupor Balázs (zongora) a kalocsai Liszt Ferenc AMI tanárai előadásában, majd az iskola hagyományai szerint a szalagavatót szervező 11. osztálynak a konferanszié szerepét vállaló két tanulója köszöntötte az egybegyűlteket, majd szólította név szerint az est főszereplőit, a végzős diákokat és osztályfőnöküket, dr. Körmendyné Kiss Beáta tanárnőt, hogy foglalják el díszhelyüket.
A végzősök halk zeneszóra történt bevonulás után Dávid Bernadett nővér, a rend általános elöljárója köszöntötte a 12. osztályosokat.
Ez után Schubert Ave Maria című művét adta elő trombitán Romsics Roberta, az iskola 9. osztályos tanulója, akinek játékát Csupor Balázs kísérte zongorán, majd a végzősök a 11. osztálosok által számukra megfogalmazott, útravaló gondolatokat hallhatták a konferansziék tolmácsolásában, amelyekkel álmaik megvalósítására bíztatták, és a jelen pillanat jelentőségére figyelmeztették diáktársaikat.
Legyen ez a szalag számotokra a valahová tartozás, az új utakra készülés, az álmok, a tisztelet, a búcsú, a tanulás szalagja, amellyel felnőtté, magyarrá, felkészültté is avatnak titeket!”– hangzott el többek közt.
Ezt követően az iskola hagyományai szerint a 11. osztályosok palotás táncot mutattak be, a jellegzetesen díszes, magyaros öltözetben. A táncot Roxinné Horváth Hajnalka tanárnő tanította be.
A továbbiakban a búcsúztató osztály nevében Rimai Bence 11. osztályos tanuló mondott ünnepi beszédet, majd egy közösen előadott dallal kedveskedtek a 12. osztályosoknak, akik végül az együtt töltött és az előttük álló megmérettetésekre való felkészülésre és az álmaik elérésére rendelkezésre álló idő jelképeként egy-egy homokórát kaptak ajándékba a feltörekvő társaiktól.
A 11. osztályosok műsorát osztályfőnökük, Rezák-Szabó Anna és tanáruk, Mihóné Ferencz Mónika állította össze és tanította be.
A szalagtűző ceremónai Fülöp Ernő apát-kanonok áldásával vette kezdetét, majd miután az osztályfőnök, dr. Körmendyné Kiss Beáta és Eszter nővér is megkapta szalagját,
AZ OSZTÁLYFŐNÖK EGY-EGY FORRÓ ÖLELÉS KÍSÉRETÉBEN A DIKÁJAI MELLÉRE TŰZTE A KIS, KÉK SZALAGOKAT.
A hivatalos ceremóniát Koczkás Emma Eszter nővér, az iskola igazgatója beszéde zárta, aki lelki útravalóval látta el az érettségi és a felvételi megmérettetésére, az útválasztás küzdelmeire készülő diákokat.
Az igazgatói beszéd után, amíg végzős osztály a záró táncra készültek, vendégeik a 12 év eseményeit, emlékeit felidéző, az osztály életét bemutató képekből láthattak zenés összeállítást.
A SZALAGAVATÓ ZÁRÓ AKKORDJA, EGYBEN FÉNYPONTJA – MINT MINDIG – A 12. OSZTÁLY TÁNCA VOLT.
A fiatalok keringőjét Roxinné Horváth Hajnalka tanította be.
A tánc végén az iskola hagyományaihoz híven
A 12. OSZTÁLYOSOK TANÁRAIKAT, SZÜLEIKET, HOZZÁTARTOZÓIKAT IS FELKÉRTÉK EGY TÁNCRA.
Végül tanáraikat és a meghívott vendégeiket az aulában egy koccintásra is meghívták.