2026. 04. 18. szombat
Andrea, Ilma
: 364 Ft   : 309 Ft Benzin: 582 Ft/l   Dízel: 586 Ft/l   Írjon nekünk

Beismerés Marton Lászlótól: nem perel

2017. 10. 24., 19:44

Nem perel Marton László az őt ért szexuális zaklatási vádak miatt. Ez persze nem meglepő, az Origo már napokkal ezelőtt, elsőként megírta, hogy így lesz. Bár az, hogy nem perel, gyakorlatilag a beismeréssel egyenértékű, a döntés nemcsak várható, de logikus is: Marton számára már nem a becsület, hanem a börtön a tét.

Marton László rendező nem perli be Sárosdi Lillát, vagyis azt a színésznőt, aki elsőként állt a nyilvánosság elé, és előbb még csak név nélkül, majd az elkövetőt néven nevezve beszélt az őt ért zaklatásról - írta a fuhu. A lap szerint az ügyvédje, Bánáti János tanácsolta ezt neki, arra hivatkozva, hogy a pernek semmilyen Marton számára pozitív végeredménye nem lehetne. 

Biztos volt, hogy nem perel

Semmi meglepetés nem történt, mi már pénteken megírtuk, hogy Marton nem fog perelni. A lebukása utáni - körmönfontnak szánt, de meglehetősen zavaros és magyartalan közleményében - ugyanis maga sem állított ilyet. Mindössze annyit írt: „kénytelen vagyok a megfelelő lépések megtételére”. A megfelelő lépéseket pedig megtette: lemondott a színművészetin a tanári posztjáról, a Vígszínházban pedig a főrendezőiről. Közleményei szerint csak ideiglenesen, de azt is megírtuk már akkor: nyilvánvaló, hogy vége.

Beismerés

Azzal, hogy Marton László úgy döntött, hogy nem perel, gyakorlatilag beismerte, hogy szexuálisan zaklatta a fiatal nőket.

Immár nyolcan vannak, akik zaklatással vádolják őt,

és egyelőre megtippelni se lehet, hogy még hányan jelentkeznek. Marton számára most már nem az a tét, hogy egy magánvádas perben megvédi-e a becsületét, hanem az, hogy megússza-e a börtönt.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 04. 16., 10:54
Különleges kulturális program várja az érdeklődőket április 16-án, csütörtökön este a Kalocsai Művelődési Központ kamaratermében. A FolkArt Látogatóközpont hivatalos megnyitójának kísérőprogramjaként „Tündér öltések” címmel rendeznek inspiráló estet, amelynek középpontjában a magyar népi motívumok és a modern divat találkozása áll.
2026-04-14 13:11:33
Színes kulturális és szórakoztató programokkal rendezik meg idén is a Rác Pünkösdöt Dusnokon. A kétnapos rendezvénynek 2026. május 23–24-én a Barai Szabadidőpark ad otthont, ahol a szervezők koncertekkel, családi programokkal, versenyekkel és hagyományőrző műsorokkal várják az érdeklődőket.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 04. 17., 11:28
Látványos bemutatók és izgalmas programok várták az érdeklődőket Baján. A rendőrségi nyílt nap idén is nagy sikert aratott. Még >>>
2026. 04. 17., 11:09
Nemcsak a szabályokra, hanem az egymás iránti tiszteletre is tanították a gyerekeket a rendőrök. A programok játékosan, mégis fontos üzeneteket közvetítettek. Még >>>
2026. 04. 17., 09:47
Több ezer gyorshajtót regisztráltak a rendőrök a 2026-os Speedmarathon akció ideje alatt. Még >>>
2026. 04. 17., 08:46
Ideiglenes vízszolgáltatás-kimaradásokra kellett számítani 2026. április 17-én több településen is hálózati meghibásodás miatt. Még >>>
2026. 04. 16., 12:17
Felháborító állapotok fogadták a szakembereket a csajda kerti játszótéren. A történtek nemcsak esztétikai, hanem komoly közegészségügyi problémát is jelentenek. Még >>>
2026. 04. 16., 09:02
Magyarországon minden évben április 16-án emlékeznek a holokauszt magyarországi áldozataira. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK