2026. 06. 08. hétfő
Medárd
: 356 Ft   : 310 Ft Benzin: 595 Ft/l   Dízel: 615 Ft/l   Írjon nekünk

Húsz éve nem házasodtak ennyien Magyarországon

2017. 02. 15., 10:05

2016 januárja és novembere között a legmagasabb volt a házasságkötések száma az elmúlt húsz évben - közölte a a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az adatsor azért aktuális, mert február 12 és 19-e között tartják Magyarországon immár 10. alkalommal a házasság hetét.

Az 1970-es években még közel százezren házasodtak össze Magyarországon, azonban ez a szám folyamatosan csökkent. A mélypontot a 2010-es évben érte el, amikor mindössze 35520 pár kötött házasságot.

Azóta viszont folyamatosan nő a házasságok száma, és 2016-os összesítésen, amely húsz éves rekord, még nincsenek is benne a decemberi adatok.

Az országon belül Zala megyében volt a legkisebb a vállalkozói kedv, ezer lakosra mindössze négy házasság jutott, míg a listavezető Komárom-Esztergomban 5,4.

Nemcsak a házasságok száma, de a házasodó felek átlagéletkora is növekedett, ráadásul nem is kevéssel: átlag öt évvel.

A válások száma nem nőtt drasztikusan az utóbbi évtizedekben, átlag 25 ezer ember bontja fel a hazásságát évente.

Ellenben nőtt az élettársi kapcsolatok száma, bár erre csak a népszámlálása adatokból lehet következtetni: míg a 2000-es évek elején a kapcsolatoknak csak az 5 százaléka volt élettársi, addig 2011-ben az az arány már 19 százalékot, azaz 418 ezer embert jelentett.

Forrás: Index

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 06. 06., 14:56
Vidám fesztiváli forgatag fogadta a sétáló utcába kilátogatókat a Kék Madár Fesztivál második napjának reggelén: a vásárosok a sokféle portékájukat kínálták, a kicsiket népi játszótér várta, a színpadon pedig a Vujicsics Együttes hamisítatlan balkáni dallamokkal és vérpezsdítő ritmusokkal szórakoztatták a koncert végén táncra is perdülő közönséget.
2026. 06. 06., 12:50
Miközben a város főutcáján javában zajlottak a XXXIV. Kék Madár Fesztivál programjai, addig a Viski Károly Múzeumban igazi időutazás várta a látogatókat szombaton. Az intézmény az Országos Régészeti Naphoz csatlakozva szervezett egész napos családi programot, amelynek középpontjában a „Török vitéz, magyar vitéz” tematika állt.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 06. 08., 10:08
Hálózati meghibásodás miatt június 8-án, hétfőn átmeneti problémák jelentkezhetnek az ivóvíz-szolgáltatásban Kalocsán. Még >>>
2026. 06. 08., 08:32
A hét első felében ismét 30 fok fölé emelkedik a hőmérséklet, szerdán azonban hidegfront érkezik, amely jelentős lehűlést hoz az országba. Még >>>
2026. 06. 05., 12:26
Június 5. és 12. között különleges csillagászati jelenséget figyelhetnek meg az égbolt szerelmesei. A Naprendszer két legfényesebb bolygója, a Vénusz és a Jupiter látványos együttállásba kerül az esti égbolton. Még >>>
2026. 06. 05., 10:58
A hétvége nagy részében kellemes nyári időre készülhetnek Kalocsa és a környező települések lakói. Bár szombaton még előfordulhatnak záporok és zivatarok, vasárnapra és hétfőre már többnyire napos, meleg idő ígérkezik, helyenként 30 fok feletti hőmérséklettel. Még >>>
2026. 06. 05., 10:13
Egy szekrény mögé rejtett, napelemekkel működtetett cannabisültetvényt számoltak fel a rendőrök Hercegszántón. Az ügyben négy férfival szemben folyt nyomozás, amelyet a Bajai Rendőrkapitányság most lezárt, az iratokat pedig átadta az ügyészségnek. Még >>>
2026. 06. 04., 12:25
Három különböző rablási ügyben is intézkedniük kellett a kiskunhalasi rendőröknek az elmúlt napokban. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint mindhárom eset gyanúsítottját rövid időn belül azonosították és elfogták. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK