Az Al Jazeera által a Jordan News Agency (Jordán Hírügynökség) híradására hivatkozó reels videó felirata szerint legalább 1700 turistát érintett az evakuálás Jordánia sivatagi romvárosa, a világörökségi rangú Petra romjainál, amikor a nagy esőrések miatt elöntötte a környéket a víz. A videón látszik, hogy a turistaútvonal folyóvá változik, miközben a sziklák ormairól is ömlik a víz. Ez bárhol történne, hír volna, no de egy sivatag közepén?!
Petra (görögül: „szikla”, arab neve: البتراء, al-Butrá) romváros Jordániában. A sivatag sziklái között megbúvó egykori karavánközpont egy arab néptörzs, a nabateusok virágzó fővárosa volt. A 7. századtól hanyatlásnak indult, fokozatosan elnéptelenedett és csupán a beduin pásztorok tudtak létezéséről. Utolsó európai látogatói a keresztes lovagok voltak, majd 1812-ben Jean Louis Burckhardt svájci felfedező egyik útja során kalandos körülmények között ismét rátalált – írja a világörökségi régészeti helyszínről a Wikipedia szócikke.
Azóta a turisták által igen kedvelt célponttá vált, így akkor is rengetegen keresték föl, amikor az Al Jazeera híradása szerint a heves esőzések villámáradásokat okoztak vasárnap.
A közösségi médiában közzétett, alábbi videónak a Jordán Hírügynökség közlésére hivatkozó, angol nyelvű felirata szerint több mint 1700 turistát kellett evakuálni Petra romvárosából. A képre kattintva megtekinthető a videó!
Megjelent a Fókuszban Podcast évzáró adása, melynek vendége dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek és metropolita, akivel életéről, érseki munkájáról és az advent üzenetéről is beszélgettünk.