2025. 06. 25. szerda
Vilmos
: 402 Ft   : 347 Ft Benzin: 590 Ft/l   Dízel: 589 Ft/l   Írjon nekünk

Jön a XXXIII. Kék Madár Fesztivál! – sajtótájékoztatón ismertették a háromnapos fesztivál programját

Helyszín: Kalocsa
Dátum: 2025. június 13., péntek 17:00

Hamarosan ismét fészket rak Kalocsán a Kék Madár: június 13. és 15. között, három napon keresztül a kultúráé, a művészeté és a jótékonyságé lesz a főszerep. A nemes célt kitűző, nagymúltú, az idei évben immáron harmincharmadik alkalommal meghirdetett Kék Madár Fesztivál részletes programját sajtótájékoztatón ismertették április 29-én, kedd délután a művelődési házban.

A sajtó megjelent képviselőit elsőként Bősze Ádám köszöntötte, megnyitva a fesztivál programbemutató sajtótájékoztatóját, melyet követően Lakatos György mutatta be a részletes programot, illetve fejezte ki köszönetét minden támogatónak és az önkénteseknek.

A fesztiváligazgató rámutatott: a Kék Madár történetében sosem tartottak fotókiállítást, ez az idei év egyik újdonsága lesz. Természetesen a hagyományokat is követik, a nyitónapon ismét színpadra lép a Kék Madár Fesztivál Kórusa egy ikonikus művel, Karai József: Magyar századok című darabját adják elő.

Ez megint nagyon ütős.” – összegezte a fesztivál programkínálatát Lakatos György (a részletes program a cikkünk végén olvasható – a szerk.)

Madura Tünde köszönetét fejezte ki a támogatóknak, kiemelve az MVM. Zrt., a Vicai Látás- és Hallásközpont, illetve Kalocsa Város Önkormányzatának segítségét, melyhez kapcsolódva köszöntötte a sajtótájékoztatón részt vevő dr. Bagó Zoltánt, városunk polgármesterét is.

Ezt követően kiemelte, az idei évben is számos kísérőrendezvény várja a vendégeket; elsőkénz a Kék Madár Pont megnyitója, mely új helyszínen, a Városi Színház oldalpavilonjában várja az érdeklődőket május ötödikétől.

Május 24. szintén fontos időpont a Kék Madár Fesztivál életében, ugyanis ezen a napon fognak elkészülni a kitűzők, melyek elkészítésében várják a lakosok, támogatók segítségét is – a kitűzőket elsőként Szeliden, a COMO Bárban szerezhetik be a leendő fesztiválozók, a piaci jótékonysági vásárra pedig május 31-én kerül sor.


Forrás: Kiss Dániel/KALOhírek

Tóth Dániel felidézte, az elmúlt két napban ötezer rajzlapot adott át a környék iskoláinak, a települések sorát pedig immáron Solt és Tass is erősíti. Mint rámutatott, a Kék Madár Fesztivál „a környék legnagyobb érzékenyítő programja”, melynek rajzpályázatán a fesztivál „szupermadara” kerül középpontba az idei évben, akivel júniusban a fesztivál során is találkozhatnak a résztvevők  – jelmezét a Színház- és Filmművészeti Egyetem egyik mesterszakos diákja tervezte meg, Farkas Tibor szobrászművész közreműködésével.

Az idei évben ennek a szupermadárnak a logóját kell megtervezni, ez lesz a kitűzőn, és van még egy lehetőség: hogy a gyerekek adjanak neki nevet!” – mutatott rá Tóth Dániel.

A javasolt adomány az idei évben 800 forint a XXXIII. Kék Madár Fesztivál kitűzőiért.

A sajtótájékoztató végén dr. Bagó Zoltán osztotta meg gondolatait Lakatos György felkérésére: a polgármester örömét fejezte ki, hogy közösen dolgozhatnak a fesztivál sikeréért.

A XXXIII. Kék Madár Fesztivál részletes programja:

KALOCSA | 2025. június 13–14–15.

június 13. péntek

Korniss Péter fotóművész kiállítása | 17.00 óra | Városi Galéria
Cello Incanto együttes

MÁV Szimfonikus Zenekar koncertje | 18.30 óra | Szent István király templom
Bach – Beethoven – Hidas Frigyes művei
Vezényel: Maxim Rysanov
Közreműködik: Lakatos György fagottművész

Karai József: Magyar századok – Kék Madár Fesztivál Kórus | 20.30 óra | Városi Színház
Vezényel: Dr. Lakatos Istvánné
Közreműködnek: Laklóth Aladár színművész és a Kalocsai Liszt Ferenc AMI tanárai

Swing à la Django koncert | 22.00 óra | MVM Színpad


Forrás: Kiss Dániel/KALOhírek

június 14. szombat

Kézműves mesterek vására, bemutatója, szabadtéri játékok, arcfestés | 9.30 órától | Sétálóutca

Kicsi Gesztenye Klub – mini mesemusical | 9.30 óra | MVM Színpad
A beteg gyermekek és a kitűző pályázat eredményhirdetése és előadás után

Közönségtalálkozó, könyvdedikáció, Schäffer Erzsébet írónővel | 16.00 óra | Városi Galéria
Beszélgetőtárs: Bősze Ádám

Mély levegő – az Orlai Produkciós Iroda vendégjátéka | 19.00 óra | Városi Színház
Előadja: Pálos Hanna
Nagybőgőn közreműködik: Csizmás András

Punnany Massif koncert | 21.00 óra | MVM Színpad

június 15. vasárnap

Kézműves mesterek vására, bemutatója, szabadtéri játékok | 9.30 órától | Sétálóutca

Ferenczi György és az 1-ső Pesti Rackák koncert | 13.00 óra | MVM Színpad

Honeybeast koncert | 16.00 óra | MVM Színpad

Szent István Filharmonikusok hangversenye | 19.00 óra | Szent István király templom
Mozart: Requiem
Vezényel: Záborszky Kálmán
Közreműködik: Lakatos György fagottművész

A fesztivál házigazdái és műsorvezetői: Majoros Rita és Bősze Ádám

A belépés díjtalan, a kitűzőkért nyújtott adományokkal támogathatják a beteg gyermekek gyógyulását.
A szabadtéri programok esőhelyszíne a Városi Színház.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

Podcast

A Fókuszban Podcast legújabb adásának vendége Font Sándor országgyűlési képviselő, akivel országos politikai kérdésekről, a közösségi média erejéről, fejlesztésekről, az uszoda bezárásáról és az 51-es út helyzetéről is beszélgettünk, de a politikus azt is megosztotta, mit gondol dr. Bagó Zoltán polgármester levelezéséről.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2025. 06. 24., 14:02
Kiskunhalas határában, az 53-as főúton történt baleset kedden reggel, amikor egy terepjáró irányíthatatlanná vált és fának csapódott. Még >>>
2025. 06. 24., 13:54
Egy kétségbeesett édesanya telefonhívása és egy rendőrzászlós higgadt, empatikus hozzáállása megmentett egy férfi életet. Még >>>
2025. 06. 24., 10:13
Csütörtökön extrém hőség várható – akár 38 fok is lehet. Fontos, hogy a nagy melegben odafigyeljünk magunkra és egymásra! Még >>>
2025. 06. 24., 09:05
Egyetlen hét alatt 2173 gyorshajtót regisztráltak, 42 ittas sofőrt vontak ki a forgalomból, két esetben kábítószer is előkerült. Még >>>
2025. 06. 23., 14:48
A nyári szezonban egyre többen keresik fel hazánk tavai közül a Balatont, a Velencei-, a Fertő- és a Tisza-tavat – a fürdőzés mellett azonban a biztonság is kiemelten fontos. A katasztrófavédelem által működtetett viharjelző rendszer segíti megelőzni a baleseteket – de csak akkor, ha komolyan vesszük a jelzéseit. Még >>>
2025. 06. 23., 13:19
A NAV munkatársai 931 darab hamis terméket foglaltak le egy bolgár kamionból, melyek összértéke meghaladja a 72 millió forintot. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK