Ezres nagyságrendben vonultak a Kiskunsági Víziközmű-Szolgáltató Kft. szakemberei házakhoz, hogy javítsák, cseréljék a téli mínuszok áldozatává vált vízórákat. Az elfagyott műszerek pótlása rengeteg munkát adott a társaságnak, a lakosságnak pedig sok tízezret húzott ki a zsebéből.
A héten beköszönteni látszik az igazi tél, és napokon belül jó eséllyel nappal sem emelkedik nulla Celsius fok fölé a hőmérséklet, éjszaka viszont akár mínusz tíz alá is süllyedhet.
2017-ben egymást érték a bejelentések Kalocsa térségéből a vízszolgáltatóhoz, a hasonlóan hideg éjszakákat ugyanis rendre nem vészelték át a vízóraaknákban lapuló mérőberendezések, holott a közel ezer káreset java némi odafigyeléssel és pár óvintézkedés megtételével elkerülhető lett volna.
A legfontosabb talán, hogy az aknát záró fedőlap tökéletesen legyen a helyére téve, biztosítva a záró funkciót, amit praktikus, kéznél lévő anyaggal lehet szigetelni is a mínuszos éjszakákon.
Egy kidobásra váró nagykabát, egy házszigetelésből megmaradt hungarocell-tábla, rajta egy téglával bőven megteszi, ha ezt rátesszük az aknafedélre, hívja fel a lakosság, pontosabban a fogyasztók figyelmét a társaság műszaki vezetője, Szigeti Attila.
A szakember reméli, hogy nem ismétli meg magát a fagyásszéria, ami arányaiban Imrehegy községben volt a legsúlyosabb.
Érdemes tehát megszívlelni az egykori Kalocsavíz Kft. irányítójának szavait. Az aknafedő extra szigetelése azért különösen fontos, és azért nem elegendő magában a fedlaptól várni, hogy megvédje az órát a hidegben, mert ahogy annak az anyaga lehűl, az „tovább sugározza a hideget”, ami árt a műszernek. Különösképpen érdemes erre az olyan ingatlanok tulajdonosainak figyelnie, akik nincsenek rendszeresen otthon, hetekig kevés a vízmozgás, vagy egyáltalán nincs is mozgás a csövekben. Jellemzően ilyen helyszíneken történik meg először a baj, a rendszeren átáramló víz ugyanis „melegen tartja annyira a csövet”, hogy a vázolt mértékben ne tudja károsítani a külső hideg.