Szép, magas lány, mégis akkora képet is festett már, amelyiknek a kisebb mérete is bő másfélszer nagyobb a testmagasságánál. Nemcsak ecsettel, hanem ollóval, tűvel és cérnával is dolgozik – ez talán eredeti szakmája miatt alakult így.
Két generáció, két költő, érintőlegesen egy zenekar és egy daljáték, kalocsai kötődések és sok minden más, tizenkét percbe tömörítve. Ez várja vlogsorozatunk nézőit ezen a héten.
Milyen tervei és céljai vannak a kalocsai gyökerekkel is rendelkező, itt középiskolás Kiss Lilinek, azt maga a művészetével a természetvédelem és a környezettudatosság céljait szolgáló, Trash Art művészet felé kacsingató szobrász maga mondja el videó sorozatunk második részében.
Terefere Pécsi Viviennel. Interjúalanyaink: kalocsai kötődésű, tehetséges fiatalok. Téma: vágyak, álmok, tervek, alkotások, aktualitások. Viven első beszélgetőtársa 18 éves koráig élt városunkban, amelynek közvéleménye röplabdacsapatunk erősségeként ismerhette meg őt. De mi van vele most, egy jó évtized után? Meg fognak lepődni!
Egy informatikai raktárban keletkezett a tűz, amelyet három város lánglovagjai oltottak – a gyors és hatékony beavatkozásnak hála, személyi sérülés nem történt.
Több éves hagyomány folytatódik Foktőn azzal, hogy az 1599. évi, törökök elleni csata emlékére rendeznek történelmi családi napot a Duna-parton, a Fekete Horgony kocsma körülötti területen.
Egyebek közt országos rétesfesztivál és szlovák lakodalmas és borkóstoló teszi emlékezetessé e hét végén a kiskőrösi Városalapítók Napját, amelyet immár 21. alkalommal rendeznek meg a város fennállásának több mint 300 éves évfordulójának megünneplésére, számos sztárvendég közreműködésével.
Immár a közterület tulajdonosának, az önkormányzatnak a hozzájárulásával veheti használatba az egyik Paksi-közi ház lakóközössége az általuk eddig is gondozott, csinosított és fejlesztett területet. A közel kétezer négyzetméteres területet el nem keríthetik, a rajta található parkoló továbbra is nyilvános.
Korábban, az „Őseink útján” című program keretében tartották volna meg az előadást, amelyet azonban a főszereplő kisebb sérülése miatt el kellett halasztani. Június elején végre megtarthatja a színház a kalocsai bemutatóját.
Hatalmas tömeget vonzott május 14-én, szombaton az Érsekkertben megtartott veterán járművek találkozója, a „bőregértől” az amerikai országúti cirkálóig mindenféle gépcsodát láthatott az érdeklődő közönség.
Bábel Balázs Kalocsa-kecskeméti érsek 2001-ben, az érsekség alapításának millenniuma alkalmából hozta létre a díjat, néhai elődje, a közművelődésért és a kultúráért sokat tevő Kunszt József (1790–1866) kalocsai érsek emlékére.
A múlt héten csúcsra pörgött a munkaerő-piaci kereslet, azóta néhány állás elkelt. A két héttel ezelőttinél viszont most is több munkavállalót keresnek. Itt a május közepén közzétett álláskínálat!
Két év kényszerszünet után ebben a tanévben végre újra a hagyományos keretek között rendezhette ballagási ünnepségét a Kalocsai Szent István Gimnázium is.
A Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat kéri a horgászok megértését és türelmét, amiért nem hódolhatnak kedvelt időtöltésüknek a Foktői úti hídtól a Mátyás király utcai hídig.
A városban a közlekedés a versenyszámok alatt a már megszokott módon változik: az Ecetgyár utcai híd a körforgalomtól a Trófea vendéglő parkolójáig lesz lezárva, pénteken és szombaton reggel 8 és este 8 óra között.
Belgiumban három majomhimlő által fertőzött embert vettek nyilvántartásba. Emellett már Spanyolországban, az Egyesült Királyságban, Portugáliában, Olaszországban, Svédországban, Franciaországban, sőt a szomszédos Szlovákiában és Ausztriában is megjelent a vírus.
Még >>>
Nem maradunk idén fecskék nélkül: a kalocsai városházán már javában csinosítják, építgetik a fészkeiket. Fészkenként, évente 4-5 utód várható, de CSOK-ot - talán kellő jövedelem híján - nem igényelnek. Nézzék meg rövid videónkon, hogyan csinálják!
Még >>>